masumlar apartmanı

3 /
huxoo huxoo
10 saniyesine göz ucuyla baktığım dizide, "uzun saçlı erkek bir birey yanındaki kadın bireyin babası ile yaşadığı küçük tartışmaya adamın boğazını sıkarak müdahale ediyor. bunun temel sebebinin tamamen kadına duyduğu "aşk" olduğunu vurguluyor. kadın bunu sorguluyor ve en sonunda doğal bir süreç olarak karşılıyor." mmm muazzam. evet muazzam çünkü dizi sektöründeki bireyler "kitle" içindeki bireylerin neleri arzuladığını, yaptıkları işler ile gösteriyorlar. aslında bu küçük ama etkili kısımlar bilinç kontrolü yapamayan bireylerin geleceğini yönlendiren hatta mahveden bir tür spesifik dizi uygulamacılığıdır. etkilidir çünkü görsel veriler hızlıca beyine nüfuz eder ve depolanır. yıllar yıllar sonra bilinçsiz olarak karşınıza çıkar. hopp en sonunda kocasından dayak yiyen kadın buna ses çıkarmaz ve "erkektir yapar." der. kıskanıyor ve kıskanması beni mutlu ediyor diye düşünür. erkek durur mu?? sevdiği kadına baktı diye yolda bir adamı bıçaklar. hoppala ne oldu şimdi biliyor musunuz? kadın yediği dayaklar yüzünden ya ölür ya da iş göremez hale gelir. kocası hapise girer ve bir insan da yok yere ölebilir. ama evvela gerizekalı popülasyonunda azalış olur. bazıları bok izliyor (çukur gibi.) onlara eleştiri yapmaya bile değmez. püğğğ.
mei kusakabe mei kusakabe
bu dizide o kadar da eserikli olmayan bir esas oğlan var anladığım kadarıyla. o kadar varlık içinde niye insan gibi doktora filan gitmiyorlar ki. hayır yani rehabilitasyon yöntemleri filan da gelişti, medenileşti baya. paran yoksa , sosyal güvencen yoksa yine sürünüyorsun gerçi de sylvia plath'leri filan barındırmış bir nesil gibi elektroşoktan muzdarip olmazlardı en azından.
randolph carter randolph carter
amacı iyi fakat işlenişi kötü bir dizi.

tamam, aile baskısını, toplumsal travmaları gözümüze sokmak istiyorsunuz. anladık. yapılması gereken bir şey. takdir ediyorum. ama bunun için karakterlerin daha gerçekçi oluşturulması gerekiyor. kemalettin tuğcu romanlarından fırlamış gibi kötü ve kompleksli olmak dışında hiçbir fonksiyonu olmayan tiplerle inandırıcılık zor.
3 /