mavii kelebek

1 /
veraswank veraswank
elon musk beyefendinin müstakbel eşi. rezerve dedi, rekabete girmedim. yaaa, erkek değiliz kadınlar olarak hayvanlaşmadık işte. öğrenin bizden bir şeyler.
tekel savaşçısı ahmet abinin yeğeni tekel savaşçısı ahmet abinin yeğeni
1968 yılında türkeş'in yanına katıldığımda tanıştım kendisiyle. cumhuriyetçi köylü millet partisi genel sekreteriydi. zamanın değişen şartları ile 1969 yılında adanada kongreyi toplayıp partinin adının milliyetçi hareket partisi olarak değiştirmeye karar verdik. karar veremediğimiz birkaç nokta vardı. parti içi ikiye bölünmüştü. atsızcılar ve ziya gökalpciler. atsızcılar daha çok türkçü bir parti isterken diğer grup biraz daha ılıman, milliyetçi ve muhafazakar bir parti istiyordu. kendisi atsızcı tayfadand. ben ise yönümü ziya gökalpcilerden yana belirlemiştim.

bir fikri işe yarar kılmanın yolu onu iktidara getirmektir. atsızcıların fikirleri ile iktidara gelmek imkasızdı. ilk olarak parti logosunu seçtik. aslında her şey burada belli olacaktı. atsızcılar bozkurt olsun istedi, biz 3 hilal diyorduk. en son çıkıp başbuğ o efsane konuşmayı yapıp parti logosunun 3 hilal olacağını söyledi ve ekledi "tanrı dağı kadar türk, hira dağı kadar müslümanız. türklük bedenimiz islam ruhumuz. ruhsuz beden bi işe yaramaz." bu son iki cümle ile atsızcılar partiye ve türkeşe daha mesafeli dururken kendisi ötüken durağı isimli lokali kurdu. oradaki arkadaşlarıyla birlikte ötüken dergisini çıkarmaya başladı. dergiyle hem türkiyede yükselen komünizm tehlikesine dikkat çekiyor hem de mevcut millyetçi cepheyi eleştiriyordu. bir köşe yazısında "şu an ülkücü gibi görünenlerin çoğu ülkücü değil türkücü, alparslan türkeş yanındakilere dikkat etmezse harekatın gidişi iyi olmaacaktır." yazdığı için zamanın ülkücü tayfası tarafından lokali tarandı.

80 darbesinde içeri alındığı habr geldi. 2 yıl hücrede kalmış, türlü işkencelere maruz bırakılmış fakat davasından geri dönmemiş. 90da partiye geri döndü, 99 yılında çorumda mustafa yıldızdoğan konserinde denk geldik. yaa tekelci o zaman bana hak verseydiniz şimdi her şey farklıydı dedi. kader kısmet neler gelecek bakalım demekle yetindim. bahçeli 2002 seçimlerindeki hezimet sonucu istifa etmeyince partiyi yine bıraktı. o zamandan sonra uzn süre görmedim. sözlüklerde yazdığını okumuştum. burada karşılaştık

şimdi kendisine bir itirafta bulunmak istiyorum. "haklıymışsın mavi kelebek. hata bizde kusur bizdeymiş."
amazingassshole amazingassshole
kompleksli, cirkin bir kadin oldugunu dusundugum yazar kisisi. ikili diyaloglarin icine atlayip insanlara laf giydirdigini saniyor. entry alti yorumlarini siliyorum yine gelip yaziyor, diyaloglarima dahil olmamasini, kendisinin istenmedigini soyluyorum, umrumda degil istedigim gibi yazarim diyor. kendisi hakkinda ayni zamanda yuzsuz sifatini eklemeyi de bir gorev bilirim. cok yapiskan, bir o kadar da civik. asosyallikten insanlara sarmaya baslamis, bir de yazarlarin bu kisiye bulastigini dusunenler var ciddi ciddi. birisi bana provakator oldugunu yazdi ozelden. bu kadar soze de gerek yoktu gerci ama neyse yazdim artik. yazik kimin evladiysa.
1 /