mehmet metiner

1 /
diabolic diabolic
az önceki siyaset meydanı programında on dakikada üç beş kere u dönüşünde bulunmuş. ayrıca süheyl batum'dan yediği ayarlar karşısında sürekli akp demokrasiyi getirmiştir, akp şudur budur bık bık diye bozuk plak edasıyla ötüp durmuş, hiç bir farklı cümle kuramadan programı bitirmiştir. at gözlüklüdür efendim, başka bir şey değil...
paleface paleface
edebiyat fakültesi mezunu olup 3-5 siyasi kitap okuyunca ve tayyip erdoğan'a 90'lı yıllarda 2-3 sene danışmanlık yapınca kendisini siyaset bilimi uzmanı zanneden çizgi film kahramanı tadındaki komik insan.

süheyl batum ayar verdikçe konudan konuya atlamıştır bu gece. sıkıştığı yerde "sen darbeye karşı mısın?" demiştir karşısındakine, karşısındakini darbeci olarak itham edercesine. akp'ye olan muhalifliği darbecilikle eşdeğer tutmakta. ergenekon davasında hukuk derken, akp'nin kapatılma davasına darbe demektedir. ilginçtir.

siyasetten çok anladığını zannediyor, yazıktır, üzülmüşümdür bu durumuna. mehmet metiner, senin yaptığına siyaset değil, partizanlık deniyor.

süheyl batum'a "siz siyaset bilimci değilsiniz, hukukçusunuz" diyerek aklı sıra ayar vermiştir, sen de edebiyatçısın koçum benim?

çok eskilerin solcusu, orta vadenin kürtçüsü, son dönemin ümmetçisidir kendisi.

bu genç yaşımda siyaset konusunda 50 kere satın alır, 51 kere satarım.
fruktoz fruktoz
fatih altaylı ile teke tek programında laiklikle demokrasinin iç içe geçmiş değerler olduğunu savunan yazardır. karşısındaki kilolu bayan ise devamlı daha önce duyduğumuz laikliğe aykırı olayları örnekleyerek tartışmaya birşey katmamıştır.
baschar baschar
az önce siyaset meydanında buyurdu ki: "hepimizin evinde başı örtülü, başı örtüsüz hanımlar var..."

evcil hayvan mı lan bunlar sayın metiner?
fritöz fritöz
dünkü 32.gün programında şahsımı çileden çıkartran kişidir. ergenekon operasyonunda hiçbir usülsüzlük olmadığını iddia etmiş, tayyip'i bir abisini savunurmuş gibi savunmuş, fethullah gülen'e en ufak laf ettirmemiş hatta bu ikisine kefil olmuş, ve nihayetinde alnının akıyla bir tartışma ortamının da içine ederek programdaki görevini yerine getirmiştir. öyle ki, gelecekte türkiye'de animal farm'ın sinema uyarlaması çekilirse koyunlardan birini canlandırması için kadroya alınacağına şüphem yoktur.
demokles demokles
1980'lerde kürt islam sentezcisiydi, daha sonraları ne hikmetse yumuşadı ve şimdi her islamcı gibi liberal söylemlere sahip ama keşke biraz siyasetten anlayıp konuşsa daha iyi olacak.
unbreakable unbreakable
bırakın görmeyi,sesini bile duyunca tüylerimi tiken tiken eden akp ve tayyip yağdanlığı.hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için ergün poyraz 'ın musa'nın çocukları kitabı okunmalıdır.
ozanudazai ozanudazai
şu dünyada heralde tırstığı tek insan nuray merttir. ne zaman tartışsalar nuray mert azarlıyor metiner'i. çok gülüyorum o haline. benim hala umudum var. bir gün ama bir gün, mutlaka nuray mert bu arkadaşın, eğip bükme, yıkama yağlama işlerine "eee be metiner yeter be!" diyip tokadı basacak suratına...
bmw850csi bmw850csi
bu adam ve bunun gibiler bu ülkede ne yaptıklarını bilmiyorlar. ekranlara çıkıp polimkten öteye gidemeyen ne dediğini bilmeyen bir garip insan.
theoutlaw theoutlaw
siyasi konulardaki görüşleri kesinlikle objektif değil. sanırım akp ye fazla sempati duymasından ileri geliyor. yine de benim gözümde statükocu yazarlardan daha değerlidir. en azından demokrasiyi bir ilke olarak ele almaya çalışıyor; çetelerin kalemşörlüğünü yapmıyor.
dragonair dragonair
fatih altaylı ile söz verme ya da söz kesme konusunda atışmıştır. daha sonra da programı terk etmiştir. gider gitmez program bitti, süresi mi doldu yoksa bu olay üzerine programı sürdürmek istemediler mi bilmiyorum.
1 /