mekap

1 /
eksiksizuyum eksiksizuyum
efsane çoban ve rençber ayakkabısı. sarı-turuncu renk, kauçuk taban ve dayanıklılık sözleri onu anlatmaya yeter. adidas'ın dağcılar için üretilen ayakkabılarından 3 kat daha uzun ömürlüdür. bu ara piyasada orijinalini bulmak zor maalesef.
magarsus magarsus
çocukken giyerdim, çok sağlam ayakkabıdır, diğer pahalı spor ayakkabılar yırtılır parçalanır mekap hala sapasağlamdır.
eriyenadam eriyenadam
70lerin ortalarında gençler arasında gayet revaçta olan, sonraları sağlamlığı, ucuzluğu nedeniyle pkk tarafından, ve hatta ıraklı peşmergeler tarafından benimsenerek terörist kıyafetinin vazgeçilmez bir parçası haline gelen, bu nedenle bir dönem doğu ve güneydoğu'da satışı yasaklanan efsane yerli spor ayakkabı.
don draper don draper
kalın plastik altı olan, son derece kullanışlı ve rahat, üzerinden tank geçse dikişleri patlamayacak kadar sağlam, 70 ve 80'lerin unutulmaz spor ayakkabısıdır. feci bir sarısı vardır bu ayakkabının. okula giderken ince bacaklarımızın altında ayağımızdan fırlayacakmış gibi koca koca duran ancak ankara 'nın göt donduran soğuğunda ayaklarımızı sıcak tutarak böbreklerimizi ve diğer hassas uzuvlarımızı koruyan kahramanımızı unutmak mümkün mü? yıllar geçti halen o rahatlıkta başka bir ayakkabı geçirmedim ayağıma.
santiago santiago
liman işçilerine iş ayakkabısı olarak ücretsiz dağıtılan ayakkabıların üretici firması. bu ayakkabıyı giyen adamda istemsizce dağa çıkma isteği uyanıyor. insan kendini dağa bayıra atası geliyor. 4x4 arazi aracı mübarek.
fes başıma fes başıma
günlük modelleri arasında gerçekten severek giyilebilecek tarzda ayakkabılar bulunduran yurdum markası. daha çok yaygınlaşmasında fayda var. böylece her yerde bulabiliriz.
1 /