melih gökçek in 42 milyon tl yi israf etmesi

heboslukyokyani heboslukyokyani
mert taşkçılar'a ait iddia. (sonra gg olmayalım)

"son sayıma göre 2 yılda 2500 piknik masasından 534'ünün kullanıldığı, 12 bin çöp sepetinin yalnızca 6 bin adedinin sokaklara montajlandığı, 2 bin tane alınan bankın ise sadece 773'ünün kullanıldığı anlaşıldı.

ankara büyükşehir belediyesi'nin elinde kalan çürümeye terk edilmiş diğer malzemeler için ise gökçek yönetimi tarafından boş yere yaklaşık 42 milyon lira ödeme yapıldığı belgelendi."

iddia'nın kaynağı olan haber sitesi ve israf olduğu iddia edilen ürünlerin görüntüleri :
odatv.com
dumrul dumrul
sadece belli bir yağmadan arta kalan zarardır. yoksa 42 milyon tl nedir? i. melih'in fetöye parsellediği bir arsa etmez yani.

ikincisi israf değil, peşkeştir. çürümeye terk edilen ıvır zıvır materyale 42 milyon kağıt saymışlar. herhalde bu malzemeyi tanımadığı birinden ucuza kapatmamıştır değil mi?

koskoca melih 42 milyoncuk israf etse yakışmazdı. adam aski'nin milyarlarını sikindirik bir dinozor parkına gömmüş bir adam sonuçta.

yine de yeni şafak'a göre rekor binali yıldırım'da. adam ido'nun başındayken başlayıp ulaştırma bakanlığında sonuçlandırdığı yağma sırasında ibb'yi 1,5 milyar dolar zarara uğramayı başarmış. belki okur yazarlığı yok fakat el uzunluğunda tek rakibi var.