meral akşener

21 /
i am fine and you i am fine and you
o değil de daha önce fatih altaylı ile tanışıklığı var mıdır bilemem ama programına çıktığı bir sunucunun ailesinin kalabalık olduğunu, doğudan göç ettiklerini bilip ya da hatırlayıp karşıdaki insanın şahsiyetine önem verip sohbet edercesine bu denli düşünceli ve rahat olması beni çok etkiledi.

günde 3 miting yapıp nerde hangi seçmeniyle nasıl tanıştığını kaç yaşında olduklarını hatırlaması da +1

ve ciddi bir bilgi birikimi olduğu konuşmasına yansımış biz seçmeni onu tanıması açısından çok yararlı bi konuşma olmuş.böyle sakin ve tatmin edici net cevaplar hele o fon isterken utanması bayram sofrası tülbent mevzusu ne bileyim.ben mi çok mu duygusalım bilemedim.

medya ambargosu olsa da sevgili iyi partili çalışanlarının reklam verip instagram facebook gibi sosyal medya kaynaklarını bu süreçte çok iyi kullanmaları gerektiğini düşünüyorum nasıl mı afiş olarak değil de kısa videolar şeklinde meral hanımın konuşmalarından alıntılar şeklinde olabilir.

ben de dahil olmak üzere seçmen kendisini yakından tanımıyor afalladık farklı bir sima ve uslüp görünce.

ama ben bugün tanıştığıma memnun oldum.
mimi chan mimi chan
değişik bi konuşma üslubu olan ve ne demek istediği zor anlaşılan cb adayı. fox tv'deki canlı yayın programını izledim de sorulan sorulara net bi cevap veremiyor. yanından geçiyor, sağa çarpıyor sola çarpıyor, geçmişten bir şeyler söylüyor ama sorunun asıl cevabı yok. ikinci turda ince'den daha başarılı olabileceğini söyledi. evet bence de öyle fakat ince daha iyi bir profil çiziyor.
iwouldpreferkalıbındanhoslasmayaningilizceerbabı iwouldpreferkalıbındanhoslasmayaningilizceerbabı
tayyibe ettiği onca lafı görmezden gelip cehape ile yarışıyor inceyle didişiyor diyen insan müsveddelerinin oyuna kesinlikle ihtiyacı olmayan adaydır.

bu kadın chp geleneğinden gelmiyor.senin geleneğinde sezgin tanrıkulu var.o gelenek bu kadını bozar.atatürk milliyetçiliğini bile altere edip yarım ağızla ulusalcılık oynayan yarım sosyal eksik demokrat bir garabetten gelse buralarda olamazdı zaten.atatürk sonrası dönemde çalışıp didindiği emek emek işlediği her devriminin ayarlarıyla oynayıp onun ismini kullanarak manevi mirasını ve bakiyesinde türkiye cumhuriyetini tüketen,meral hanımın ve aklı başında kimsenin tahammül bile etmeyeceği o gelenektir.menderes ve devamındaki halk adamı postu giymiş hırsızları halkın başına bela eden o gelenektir.karaoğlana gidip ayrıca dsp kurduran gelenek de o gelenektir.hdpye ve bilimum siyasetaltı terör örgütlerine kucak açıp atatürkün partisini fransada seçme beynelmilel yavşaklarla aynı çizgiye oturtan da o gelenektir.tayyipgilleri,özalgilleri,menderesgilleri memleketin başına bela eden de yine o gelenektir.

seçimde ıslak rüyaları gerçekleşip sempatik teröristleri kalırsa ikinci tura düşünmeden basacak kadar yavşak bir seçmen kitlesi kendisine oy vermekten gocunuyorsa dahi oy verilir kendisine.

göreceğiz muharrem inceyi.eğer borazanları gibi rozetini haybeye çıkardıysa.80 öncesi dönemde yediklerini sindiremeyenleri,terör muhiplerini öne alıp hesap peşinde koşacaksa belli eder.atatürkün partisinde sezgin tanrıkuluyla yanyana siyaset yapacak kadar geniş mezhebi var kendisinin.görürüz o zaman kim hangi turda ne alıyor ne alamıyor.
tonguç tonguç
ince ile karşı karşıya getirilmek istenen siyasetçi. bakınız akşener diyor ki, eskiden camilerin kapatılmasına ilişkin chp'nin üstüne gidiliyordu, ben bu noktada alternatifim diyor. yani sağın erdoğan ve bahçeli üzerindeki oyuna talibim diyor. bırakın akşener sağ çizgi üzerindeki siyasetine ve gerekli yıpratmaya devam etsin. siz yine ince ve akşener birlikteliğine gönül verin. millet ittifakı içerisine nifak sokmaya çalışanlara prim vermeyin. ben asena'nın tüm yaklaşımlarının altına imzamı atarım.

eğer siyaset ve politika nedir bilmiyorsanız, bırakın söylemlere karışmayın, çünkü sadece zarar veririsiniz. saf olmayın, biraz akıl yürütün.
beste çalan mahur beste çalan mahur
babala'da babalar gibi konuşmuş siyasetçi.
beni ikna etti, ama yine de oy vermeyeceğim.
dün bir gericiye sempati duydum, bugün bir ülkücüye derken bu işin sonu yok. sonuç doğu perinçek ile tavlaya kadar gider.

ama sağlam konuşmuş. yine de sağcılara oy moy yok.


2
galatadanuçtum galatadanuçtum
bana çok antipatik ve itici geliyor.
konuşurken ses tonu ve kelimelerle verdiği mesaj: (sizler cahil insanlarsanız, nasıl tayyibi dinliyorsanız, bende öyle konuşurum benide dinlersiniz)
bu haliyle bülbül taklidi yapmaya kalkan karga gibi geliyor bana.
( bu tamamen subjektif ve bana verdiği duyguyla alakalı bir yorumdur.başkası farklı algılayabilir.)
badass badass
bu koca koca, göbekli "herif"leri hizaya sokabilecek tek insan. aslan gibi, iyi bir kadrosu var, testosteronun sağladığı dezavantajı yok, ılımlı, makul, yol-yordam biliyor. başkan olduğu takdirde sokakta şort giydi diye birinin tekmeleneceği ihtimali aklımdan bile geçmiyor.

ayrıca gençliğine %600 yürürdüm. kocasını dev-sol'culuktan döndürmesine şaşmamalı.
tekel savaşçısı ahmet abinin yeğeni tekel savaşçısı ahmet abinin yeğeni
yapacağı şeyleri bunu yapacağım şunu yapacağım diye anlatmıyor.

bunu bu sebeplerle bu şekilde yapacağız, şunu şu sebeplerle şu şekilde yapacağız diyerek her şeyi bir mantık çerçevesine oturtuyor.

ana propagandası gençlere. çıkış sebebi "şu an ülkedeki tüm gençler imkanı olsa yurtdışına gider ama çalışmaya ama okumaya. biz onlar için güzel bir ortam sağlamalıyız ki potansiyelimizi kaçırmayalım"

düşününce çok mantıklı dedim kendi kendime. bayram sebebiyle çok fazla akpliye maruz kaldım. hepsine aynı soruyu yönelttim, imkanın olsa yurtdışına gider misin? bir tane bile hayır diyen olmadı. herkes koşarak diyor.

çevrenizdeki akplilere bu şekild yaklaşırsanız birkaç dakika mala bağlıyorlar. deneyin bi.
21 /