meral akşener

21 /
alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri
türkiye'de elinden sadece bir lidere tapınmaktan başka birşey gelmiyen eringen ve siyaseten kara cahil kemalistlerimizin son umudu.

kesinlikle laflarım halk önderi mustafa kemal atatürk'e değil. işıklar içinde yatsın bütün imkansızlıklardan iyisiyle kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla bir cumhuriyet kurdu.

ama eringen ve siyaseten cahil takipçileri tam bir politik oksimoronlar. bir kısmı umudunu müftü nikahına karşı muhtar nikahıyla muhalefet eden 6 kazık partisine bağlamış. bir kısmı da cihatçı katillere rahmet dileyen, töre cinayetlerini meşru gören merale. cumhuriyetimiz allaha kalmış durum da oda rahmet eylemekten başka birşey yapmıyor.
1
needforspeed needforspeed
iyi parti ve felsefesiyle uzaktan yakından alakam yok. merkez sağ alternatif olmasını canı gönülden destekliyorum fakat o cenahla alakam olmaz.

fakat aktrollerin fetöcü diye bok atması bu hızla devam ederse kendisine oy verme konusunda ciddi düşüneceğim.
hu huu hayat çok güzel hu huu hayat çok güzel
kötünün iyisi. oy vermeyi düşünmüyorum kendisine. bu kadının bir siki değiştirebileceğine de inanmıyorum. tavırları ve üslubundan hoşlanmıyorum. aynı gelenekçi kafayı görüyorum ve bu beni irrite ediyor.
alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri
dağ fare doğurdu. başlarda düşünüyordum ki birazcık ezberleri bozacak sanırım. iktidarın sanal gündeminin kuyruğuna takılmayıp kendi sağlam gündemlerini yaratıp halkın karşısına güçlü hitabet ve retoriğiğiyle çıkacak.

ama dağ fare doğurdu. seçimler sonrası emine ülker tarhan zavalılığın da kameralar karşısın da halkı çekiştirir ağlar sanırım.
pancar motoru pancar motoru
ulusalcı tayfaya fazla yanlamamasını, kurduğu partinin milliyetçi muhafazakar yapıda olmasını tavsiye ettiğim 28 şubat mağduru siyasetçi. aksi takdirde -eğer varsa- arkasındaki toplumsal destek eriyip gider.
alphamale alphamale
bir liberal olarak oyumu basacagim siyasetcidir kendisi, cunku turkiye'nin umudu su an meral aksener.

normal sartlar altinda, benim siyasi irademi temsil eden parti liberal demokrat partisi, ancak baraj yuzunden bugune kadar hep oyumu chp'ye verdim. iyi parti turkiye'nin normallesmesi icin son sans gibi duruyor maalesef. niye mi ?

mhp baraj alti kalacak, tum tabani iyi parti'ye kayiyor, ailemde eski (koklu manasinda) ulkuculer coktur, buradan dahi net olarak gorebiliyorum, ulkuculer bahceli'nin tutumundan kesinlikle memnun degil. milliyetci secmen disinda anap, dyp gibi partilere gecmiste oy vermis, seceneksizlikten akp'ye oy veren muhafazakar-merkez sag secmenleri kotu giden ekonomi, basina baski, genel olarak huzurun kalmamasi gibi sebeplerden oturu akp'den uzaklasmakta, bu secmen kitlesinede direkt hitap ediyor iyi parti. ayrica chp'den umudunu kesen kemalist ulusalcilar icinde kisa donemli bir alternatif iyi parti. cok genis bir potansiyel tabana sahip.

e madem ideolojine uymuyor niye oy vereceksin bunlara denebilir ?
kisa donemde turkiye'yi normallestirecek tek sey ne olursa olsun, ulkenin politik kulturune ve mirasina uyan bir partinin ideoloji fark etmeksizin akp'nin yerine gecmesidir. gunumuzde her nitelikli muhalefet yapan amerikan usagi, fetocu, pkkli gibi alti bos soylemlerle yaftalaniyor, iceri atiliyor. birakin liberalizmi, sosyal demokrasiyi, bu yonetim altinda akp'nin irticai otoriter muhafazakarligi disinda hic bir gorusun ifadesi mumkun degil, iyi parti gibi suleyman demirel akimi bir partiyi dahi fetocu terorist ilan ediyorlar "camur at izi kalsin" mantigiyla. istedigi kadar muhafazakar olsun, iyi parti'nin temsil ettigi ideoloji tv'lerde liderlerin cikip birbiriyle saygili munazara etmelerini kapsayan, ancak muhalefete karsi alti bos iftiralar atma ve hakaretler etme, halka soyleyen apacik yalanlar soyleme-beyin yikama, basini tamamen baskiyla kontrol etme kulturuyle alakasi olan bir kultur degil suanki yonetimin aksine.

turkiye cumhuriyeti'nin adli sisteminin onarilmasi, askeri okullarin restorasyonu, bozulan anayasa, kontrol sistemleri ve politik sistemin onarilmasi, egitimin pozitivizme geri donmesi, basinin yeniden ozgurlesmesi, ve dahi insanlarin siyasi goruslerini ozgurce ifade edebilecegi ortamin yeniden olusmasi, kisaca turkiye'nin su an oldugu bozuk halinden 2002 turkiye'sine donulmesi en buyuk oncelik. iyi parti genis potansiyel secmen kitlesi ve chp'nin aksine dindar muhafazakar kitlenin hassasiyetlerine toleransli, hatta sempatik ve empatik yaklasimi ile bunu basarabilecek yegane parti konumunda. o yuzden oyum iyi parti'ye.

umarim turkiye'yi yeniden ozledigimiz adaletin bagimsiz oldugu ve sadece kanunlara biat ettigi, bilimin egitiminin verildigi, goruslerin ozgurce ifade edilebildigi ulkeye dondurebilirler iktidar veya koalisyon lideri olup. kopruden once son cikista gibiyiz maalesef.
bıçakçı petri bıçakçı petri
dün geceki halktv canlı yayınını izlediğim ve konuşmasını beğendiğim siyasetçi. fetö olayına biraz mantıklı bakan, kafası biraz da olsa çalışan akp tabanının söylemek istediğini ama söyleyemediğini, aklından geçeni yarım ağızla da olsa söyledi. benim düşüncelerim de şu şekilde;

aq binlerce insanı işnden gücünden ettiniz. şöförleri, ev hanımlarını, öğretmenleri attınız içeri.. ulan parası olan, çevresi olan "kandırılanlar" çıkıyor, parası olmayan "kandırılan" garibanlar,gencler,cocuklar içeride.. bu nasıl bi adalet ben anlamadım. bu adalet sistemini ülkemize yakıştıran varsa o da salaktır.

zamanında bu fetöcüler akpye destek verdi diye adaleti neden yok sayıyoruz? o zaman da adaleti dibine kadar savunan birisi olarak konuşuyorum. o zaman da yanlışlar yapıldı...

bu zincirleme bir kısır döngüdür. menderes dönemine kadar dayanır. o dönemde iktidar yine muhafazardı, adaleti hiç edip asker kanadına yüklendiler. daha sonra asker menderesi idam etti, onlar da muhafazakar kanada yüklendi. 28 şubat dönemi gibi.. daha sonra muhafazarlar iktidara geldi ergenekon, balyoz vs.. şu an da adaletsizlikler bazı kesimin bazı kesime kin tutmasına neden oluyor bunu bir atatürkçü olarak söylüyorum.

atatürk, adaletin bu kadar yerle bir edildiği bir düzene, sırf bir kesimi sevmiyorsunuz diye, destek verir miydi? siz sözde atatürkçüler... ulan ergenekonda balyozda yapılan adaletsizlikler şu an farklı kesime olsa da aynen devam ediyor. siz o insanları sevmiyorsunuz diye buna destek veriyorsunuz ha?

ben de sevmiyorm aq ama bu kısır döngünün kırıldığı gün, iyi ya da kötü herkesin adaletle yargılandığı, adalet sisteminin kimsenin silahı olmadıgı gün ülke olarak refaha büyük bir adım atmış olacağız. en azından bunun farkındayım.

meral akşenerden umutluyum. umduğumuz gibi çıkmassa değiştirirz oyumuzu amk demokrasi bize seçme hakkı vermiş. aklımızı kullanırız biraz.
3
jean paul marat jean paul marat
tunceli'de de miting yapacakmış.
belki birkaç yüz oy alacak oradan. ama elazığ'a gitmişken tunceli/dersim'i es geçmiyor. catch all'un kitabına uygun.

bu arada giyim kuşam konusunda merkel'i örnek alıp almadığını merak ediyorum. merkel'den daha şık olduğunu da söyleyeyim. merkel ondan örnek alsın. merkel'den sadece iki yaş küçük olmasına rağmen yan yana getirsen insanlar akşener'i merkel'in kızı zanneder.*
minimalistucakmuhendisi minimalistucakmuhendisi
erken seçimler için 15 temmuz 2018 tarihini vererek bana göre akıl dolu bir siyasi manevra yapan iyi parti genel başkanı. (bkz: 15 temmuz 2018 erken seçimleri)

şimdi rte erken seçimleri 15 temmuz 2018 olarak açıklasa meral hanım "ben size rte'den bile önce erken seçimi gününe kadar söyledim, haber verdim." diye propaganda yapabilecek.

eğer rte'nin aklında gerçekten erken seçim varsa meral hanımın bu hamlesiyle seçim tarihini açıklayıp, açıklamama arasında gidip geliyordur. meral hanım rte'yi gerçekten tahmin ettiğim gibi sıkıştırmışsa bravo kendisine.

genel seçimler için 2019 kasım tarihi türkiye gibi ekonomik istikrara, yükselen enflasyon ve dövize sahip bir ülke için büyük bir risk. bu risk tabii ki rte'nin riski, 2018 sonunda veya 2019 yılı içinde çıkabilecek milli veya küresel bir ekonomik kriz kuşkusuz ki en çok iktidarın oyunu düşürecektir.
21 /