merci

1 /
culdesac culdesac
bir çikolata markası.freeshop'tan alınan çikolatalar arasında mutlaka bulunur.kutunun içindeki çikolatalar renk renktir.her renk farklı bir tattır.mesela yeşillisini açınca fıstıklı çikolata bulursunuz.
three hours three hours
müthiş kıl ve kitsch bir şarkı eşliğinde, devamlı, özellikle anneler/babalar günü, noel, paskalya hede hödö gibi özel zamanlarda kaçmanın imkansız olduğu reklamı döner televizyonlarda.

ana konusu "sevgilerinizin bedelini bu çikolatasından çok ambalajına para verdiğiniz ürünümüzle ödeyebilirsiniz!" gibi bir şeydir.
(bkz: sevmek bedavaydı eskiden)
örneğin önce uzun uzun annenin babanın falan hayatları boyunca yavruları için yaptığı fedakarlıklar gösterilir. mümkünse karda yapılan yürüyüşler falan... çocuklar plajda oynar. sonra çocuk büyür gelir eve babasına çikolatayı verir teşekkür eder, baba çikolatayı gördüğü an mutluluktan ağlamaya başlar.
sevgili temalı reklamları ise her daim suyla alakalıdır. fıskiyede ıslanır öpüşürler, gölete düşer öpüşürler, bilemedin yağmurda ıslanır öpüşürler. tabii sonra da birbirlerine çikolata verirler.

(bkz:
)
heidi heidi
daniel pennac denemesi. yazar, bir ödül töreninde, ödül sahibinin teşekkür konuşmasının ödül eleştirisine dönüşünü anlatır. pennac sonrasında bu anlatıyı tiyatroya uyarlamış ve kendisi oynamış. bunu bilerek okuyunca daha bir keyifli oluyor.
sevilesibeyin sevilesibeyin
herhangi bir akrabanın yurt dışına çıktığında bize getirdiği çikolatadır. çok güzeldir, öyle güzeldir ki sürekli bir akrabamız yurt dışına çıksın isterim. çıksın hemen alsın da gelsin. özellikle altı krema üstü kahve olanı benim canımdır birtanemdir.. neyse sözlük gideyim de bir tane daha yiyip geleyim..
vizyon500k vizyon500k
nazik olduğunu sanıp mersi demiyorlar mi acayip kıl oluyorum. ulan mal fransadan gelmişsindir, fransizca biliyorsundur hadi anlarım düzgünce soylersinde mersi ne lan mersi? o zaman tank yu da de hiçbir farkı olmayacaktır. yapmayın efendi edendi teşekkür edin mal olmayın.
nhxmh nhxmh
her yurt dışı dönüşümden sonra standart alırım. ne özelliği var bilmiyorum ama millet bayılıyor. bildiğin şemsiye çikolatanın alengirli ambalajlısı.
1 /