mesut çevik

o3 o3
yakında kendisinin yanında çalışma imkanı bulma ihtimali doğmuş olan severek takip ettiğimiz donanım haber'in haber editörü.
geçen hafta organize ettiği htc one etkinliğinde hem htc'nin yeni amiral gemisi telefonunu inceledik hemde kendisiyle tanışma fırsatı edindik.
a good day to die a good day to die
bu adamı sevmezdim de dinlemezdim de. donanımhaber'i hiç takip etmezdim. iyi ve dinlenilebilir biriymiş. o değil de herkes donanımhaberin sahibi olarak görüyor. öyle değilmiş.
dikkatsi dikkatsi
donanım haber genel yayın yönetmeni. cem yılmaz'ı tabiriyle "son birkaç yılda gurmecilik de var ama sonradan gurmcecilik" tabirini hak eden kişilik.

gerçekten de cem yılmaz'ın mehmet yaşin için söyledikleri, kendisi için de cuk oturuyor. kendi alanıyla ilgili olarak donanımlı biri. bilhassa ürün incelemlerinde, elinden çok sayıda ürün geçmesinin de etkisiyle tutarlı ve mantıklı yorumları var.

son birkaç yıldır enis kirazoğlu ile teknoloji - oyun odaklı bir seri çekmeye başladılar. orada bilip bilmeden her şeye yorum yapmaya başladı. ama gel gelelim 2019'da kendi youtube kanalını açtı. belki izlenmeleri artsın diye, ota boka yorum yapar hale geldi. "türk cep telefonu firmaları neden battı", "japon firmaları neden battı", "nokia neden battı", "blackberry neden battı"... gibi yıllardır şirketlerin üst yönetimlerinden yer almış emekli ceo edasıyla kendince yorum yapıyor. hele japon firmalarının neden düşüşe geçtiğini anlattığı, yıllardır japonya'da yaşamış biriymiş gibi bir video çekmiş, akıllara zarar.

eğer bunları okuyorsa kendisine, uzmanlık alanı sınırları içinde kalmasını şiddetle tavsiye ediyorum. diğer konulara girince son derece gülünç duruma düşürüyor kendisini.
maça tangasını vuran adam maça tangasını vuran adam
internet yayıncıları arasında en sevdiğim adamlardan biri.
efendi bi abimiz.
sığırlara yayın yapıyormuşçasına çok uzatıyor sadece.
seni dinleyen adam belli seviyede teknoloji takip ediyordur abicim, ne bu yeni formasyon almış öğretmek adayı gibi "naapiyoruz, bakıyoruz" "iki kere iki kaç edermiişş, döört edeermiiiş" diye uzatmaya.
daha net ol, bam bam bam çak geç ne diyeceksen.