metallica dinleyen minibüsçü

1 /
elpinoras elpinoras
to live is to die adlı şarkıyı repeat yapmış damar minibüsçüdür. ayrıca genelde gündüz vakti nothing else matters dinlediği de görülür.
metallica'nın bazı şarkılarının arabeske yakın olduğunu hisseden duygusal minibüs şoförüdür. gönül adamıdır, kafa sallamaz, iç çeker, fender tonlarına bayılır.
bulka bulka
kaç kere dedim kendisine hareket halindeyken one dinleme diye ama laf dinletemedim. geçen gün konya yolunda twin atıcam diye arabayı devirmiş.kendisine acil şifalar diliyorum ve şimdi ona gelsin sad but true.
silentpain silentpain
vardır efenim böyle minibüsçüler. minibüs şoförleri dersek daha iyi olur tabi kendilerine. hatta liseden sınıf arkadaşım olur bir tanesi. yüzyıl - topkapı hattında direksiyon sallar bu arkadaş, denk geldikçe metallica'dır pantera'dır slayer'dır iron maiden'dır yardırırız baba grupları minibüste. yolcular biraz şikayetçi olabiliyor tabi ama adam halinden memnun. yolcu sayısı fazlayken soft takılıyor, yolcu sayısı sıfır olduğunda ve durakta yatarken de yardırıyormuş thrash gruplarını. olmalı nitekim böyle insanlar, silinmeli insanların gözündeki arabesk dinleyen kıro minibüs şoförü imajı.
pelin87 pelin87
var boyle bir adam. dolmuşçuydu ama o. sarı dolmuşta 4 arkadaş kalmıştık one çalıyordu. vaay diye hepimiz şaşırdıydık kii abi o sırada "bakın burasını çok seviyorum" diyerek şarkının coştuğu yerde vermişti bası vermişti tizi. dolmuştan inerken de fuck youuu demişti bize.
tamam son cümle yalan da gerisi doğru. var böyle minibüsçüler
uçan tavuklar kümesi uçan tavuklar kümesi
yazıktır, zan altındadır. yanına oturmuş metalci genç kulaklığıyla son ses metallica dinliyordur. yalnız benim merak ettiğim minibüsçü nerden biliyor şarkıların metallica'ya ait olduğunu. lan? yoksa harbiden dinliyor mu?
calm of desolation calm of desolation
yok... yok... ömrü yolda geçen her metal müzik dinleyicisinin hayalidir bu minibüsçüler. çünkü ne kadar rahatsız edici ve arabesk müzik varsa onları dinletiyorlar yol boyunca. itiraz etme şansın da yok. hele bir ses et. çıkarırlar vallahi haydarı.

lise dönemine denk gelirdi böyle minibüsçüler olsa keşke dediğim zamanlar. çünkü o zamanlar okula 1 saat vasıta ile sürekli minibüs ile gidip gelirdim. "ah bir de şimdi şu parça çalsa. iki laf etsek minibüsçüyle. bana şu gruplar da güzel, bunları da dinle dese, bi koysak muhabbeti" derdim. ama onların metal müzik dinlemesini kendi keyfimin dışında sanki metal müzik dinleyince böle çok farklı bir tip olacaklarmış gibi düşündüğüm için isterdim. yolculara karşı daha saygılı, daha insancıl, okumuş etmiş, görmüş geçirmiş biri gibi.

velhasıl kelam hiç denk gelmedim. olacağına da inanmakta güçlük çekiyorum. bu işsizlikte bu krizde belki biz minibüsçü oluruz da hayalimizi biz gerçekleştiririz. *
1 /