milletvekillerine kırmızıda geçme hakkı verilmesi

tonguç tonguç
yapılan düzenlemeyle vekillere kırmızı ışıkta kaptırma, parkta ağaoğlunun damadı gibi çapraz girme, çakarlı ile destan yazma hakkı verilmiş. hatta ve hatta bizim gibi maraba üzerinden puan toplama hakkı verilmiş. bu puanlar ile elde edilecek dörder maaşların tavanı belirlenecekmiş.

milletvekilinin geçeceği kırmızı ışığa kırmıza halı döşemeyen adam değildir.

www.haberler.com
yürüyen adam yürüyen adam
ulan adamlar mecliste onaylanacak önemli kanunlara bile gitmiyorlar ak partinin ekmeğine yağ sürüyorlar yattıkları yerden 20 bin lira maaş alıyorlar kırmızı ışıkta da geçsinler. ağzımızın kenarını da peçeteyle silelim bari.

fransaya bak adamlar boykota gitti eylemden sonra haklarını istiyorlar söke söke alacaklar. biz bakarız ancak böyle. verirlerse bir lokma ekmek allaha şükür ederiz. çok yanlış ülkede doğduk gerçekten.
kendinibulamayankız kendinibulamayankız
yeliz olmak vardı şu ülkede dedirten başlık. mis gibi geçinip gitmek vardı. horolop şorolop diyip kırmızı ışıkta geçmek vardı. bunlar bu arsızlıkla kendilerine özel kırmızı halılı yol yaptırırlar. arsız olmak vardı bu ülkede, arsız.
bitli piyade bitli piyade
artık milletin vekili olmadıklarını her seferinde gözümüze gözümüze soktukları uygulama. medeni olmayan toplumlarda normaldir. hakkını aramayan çomar milletine müstahak.
puppeteer puppeteer
gerçekten çok güzel bir ülkede yaşıyoruz.diğer ülkeler biz olmadan yapamaz arkadaşlar.çünkü başlarına bir olay geldiğinde "beterin beteri var" diyebilmeleri için dayanak teşkil ediyoruz.
platonun ütopyası platonun ütopyası
halkçılık ilkesiyle örtüşen bir karardır.
bu abiler zaten geçiyordu ki. hem görüp sinirlenmeyelim, hem de durumu kabullenip dikkatli olalım, başımıza bir iş gelmesin diye böyle bir karar alınmış.

bu ülkede kimse bir vekile kırmızı ışıkta geçip birilerini öldürmüşsün diye hesap soramaz, ölen kişinin yakınları kendi adaletini sağlayabilecek güçte olmadıktan sonra. bir iki gün ekşi'de olay olur sonra unutulur. misal vekil tabancasıyla intihar eden yabancı uyruklu kız unutuldu gitti, aynen onun gibi.
clitor eastwood clitor eastwood
yaklaşık 80-90 yıl kadar önce vekillik "halk hizmetidir, bir işçinin demokratik hakkı neyse vekilin de hakkı odur" şeklinde yorumlanırken, şimdi geldiği hal ve durum karşısında verilebilecek tepkinin alt limiti şaşkınlıktır sanıyorum.
vekil maaşına zam konusunda fikri sorulduğunda ulu önder "aman, öğretmen maaşını geçmesin" demiştir.

izliyoruz efendim sadece;
bu fakirin gözü, bakmaktan başka neye kadirdir ki...