mopaş

invisibleruh invisibleruh
bir çok şubesinden biri kadıköy'de olan kompakt ama içerikli ucuzluk marketi. o derece kompakt dizayn edilmiştir ki, kapıda duran herhangi koca popo teyze ve sepeti ile yol tamamen tıkanır.
libertar libertar
tuzla'da evliya çelebi camisinin altında olanı vardır ki beni bir yılbaşı arefesi dumura uğratmıştır.
otobüsün içinde bu markete doğru yaklaşırken oluşan görüntü şudur;
çoğu kısmı tamamlanmış bir cami, sıvası falan atılmamış, zemin katındaki mopaş'ta ise bir noel baba maketi durmakta.
bir hafta boyunca minareden mi girmiş oraya o yoksa kubbeden mi geyiğini içimden kısık sesle yapmama sebep vermiştir.
tonanozanan tonanozanan
müşteri memnuniyeti adı altında anket yapan fakat sadece türbanlı bayanların memnuniyetini dikkate alan marketler zinciri. anketi yapan da türbanlı bir bayan ama gözünün içine baktığımda götüm götüm kaçtı her nedense. bugüne kadar bıraktığım onca para zıkkım olsun. başka da birşey demem ben.
toblerone toblerone
açılış saatlerini sitesine yazmamış market. kaçta açılacağını öğrenmek için komşusu/rakibi olan şok'a bakmam gerekti.

hasanpaşa'dakileri kıyaslarsak şok'a göre hayli uygun fiyatlarla satıyorlar ürünlerini ve şok'ta bulunmayan temel eksiklikleri de ancak mopaş'tan satın alabiliyoruz.

başörtülü kadınların çalışabiliyor olması güzel, herhangi bir kadının evde oturup kocasını bekliyor olması hayli çirkin bir şey; fakat alkol satmıyor olmamaları da büyük götlük doğrusu.

ramazan aylarında da manav reyonundaki mis gibi kavun kokularını, peynir zeytin bölümündeki görsel şöleni ve tabii ki sık sık yaptıkları sucuk/sosis indirimlerini en azından iftar saati gelene kadar yapmamalarını bekliyorum. nefis mi dayanır lan bunlara.
a good day to die a good day to die
online alışveriş olayına girmiş. sadece istanbul anadolu yakasına satış yapıyorlar.
henüz sipariş vermedim ama şimdilik gördüğüm en büyük özelliği, alışveriş için alt sınır olmaması. migros'ta 60tl ve carrefour 50tl alt sınır var. 50 tl'ye kadar 6.50tl alıyorlarmış. 50-150tl arası 3.50tl, 150 ve üzeri ise ücretsiz. online ödeme, kapıda nakit ve kredi kartıyla ödeme mevcutmuş.
mopas.com.tr