muhalefeti tasfiye

kamocan kamocan
ohal'den sonra, "savaş durumu"nu bahane eden akp, muhalif saydığı kişi ve kurumlara karşı her gün yeni bir saldırı gerçekleştiriyor. "hesap soracağım", "bedelini öder", "haddine mi düşmüş", "alçak", "vatan haini", "terör sevici" vb. hakaret ve aşağılama sözleri ile başlatılan saldırı; kişi ise gözaltı ve tutuklama, kurum ise kapatma veya dağıtmayla sonuçlanıyor. davalar açılıyor. hapishaneler tıklım tıklım. artık murat belge gibi akp savunucuları dahi ülkeyi terk ediyor.
evrensel
kamocan kamocan
bu arada bankaların kârlarında rekor kırılıyor. patronlar kârlarını katlıyor. milyonerlerin sayısı artıyor. man adası'na ve malta'ya milyon dolarlar transfer ediliyor. b.a.e. ile altın ticaretinde rekor rakamlara ulaşılıyor. katar ve diğer arap ülkelerinin zenginleri türkiye'den boyuna ev alıyor. cinsel ahlak konusunda işid kuralları hakim hale geliyor. sayıları artan imam hatip okullarına fazla rağbet olmayınca bütün okullar imam hatipleştiriliyor.

"ne oluyoruz?" diyenlere, "kes sesini vatan haini, savaş var" deniyor.

böyle devam derse, bu savaş hiç bitmez.
thomas sankara thomas sankara
ödp ve halkevleri gibi, oligarşinin eskiden çok rahatsız olmadığı, sokakta rahatça çalışma yapmasına izin verdiği "akıllı solcu" örgütler bile artık hukuksuz gözaltı terörüyle, coplamalı müdahalelerle karşılaşıyor. emep, esp, ehp, sykp, devrimci parti, cephe vs. gruplar zaten bir senedir falan her hafta operasyon yiyor. şu an muhtemelen içeride dışarıdan daha fazla devrimci vardır ajahsdhds.

edit- geçen aylarda çıkan bir habere göre, türkiye'de şu an tutuklu öğrenci sayısı 70.000'e ulaşmış. bu sayı 2013 mayıs'ında 3000 imiş. düşünün, nasıl bir toplu tasfiye operasyonu var.
1
elma yemeyi reddeden adem elma yemeyi reddeden adem
tüm ideolojisini machiavelli'nin zafere giden yolda her şey mübahtır düşüncesi üzerine kuran akepe küçük bir kısmı atlamış galiba.

machiavelli, prens kitabının bir bölümünde iktidarda kalmak için gaddarlığın, dozu ve yönteminden bahsediyordu.

eğer bir prens, fethettiği yeri elinde tutmak istiyorsa, ki ister. şiddetin dozunu çok iyi ayarlamalıdır der.
ya iktidara geldiği gün tüm muhalefeti (kitapta muhalefet değil de tehdit oluşturacak olan büyükler olarak bahsediyor) tek seferde katledecek ya da zamana yayacaktı.
tek seferde katletmesi durumunda halkın desteğini ileride arkasına alma ihtimali olacağını ve iktidarını sürdüreceğini o dönemin italya'sından örneklerle açıklıyordu. tersi durumda halktan da uzaklaşacak iktidardan da diyordu.

şimdinin akepe iktidarı da ikinci yönteme yakın bir yol izliyor. bugün köpek gibi sadık olanlar bile yarın sırtını dönmüş olacak yani.