mühendis vs doktor

1 /
fiski fiski
doktor insan tamir eder,
mühendis makina yapar.

ikisinin de amcık ağızlıları olduğu gibi, muhteşemleri de vardır.
dolayısıyla elmayla armuttur diyebiliriz ama mühendis olmama rağmen doktorlar sker lan.

edit: genç mühendisler rahatsız. eksi veren elini ayağını kıracam sonra doktora gidecek eheh.
çikiletalı süt çikiletalı süt
mühendis yapar, doktor da mühendisin yaptığını kullanarak iyileştirir, hayat kurtarır. iki meslek de hem diğer insanlar için,hem de birbirleri için çok önemlidir. tıp okumak mühendislik bölümlerini okumaktan daha zor ve ağırdır tabi ki. hata yapma lüksleri yoktur. fakat ikisi de olmazsa olmazlardandır. kıyaslanamazlar.
tommyknocker tommyknocker
doktorların alanı daha özelleşmiştir ama mühendislerin alanları daha dağınıktır. şimdi doktorlar da türlü türlüdür, ürologu vardır nevrologu vardır...vs dersiniz ama bir de ziraat mühendisi ile bilgisayar mühendisini düşünün ? fayda açısından tamamen farklı mesleklerdir. doktorların başta hepsi aynı iken ve sonradan dallanırken mühendisler daha ilk baştan farklıdırlar.
syme syme
doktor, akademik bir ünvan iken mühendis belirli bir alanda uzmanlaşmış kimse demek. elma ile salatalığın birbirine nasıl karıştırıldığı ise pek ayrı bir sorun değil.
aşkböceği aşkböceği
kız isteme seramonisinde doktor mühendise göre daha tercih edilir konumunu sürdürürken; mühendislik bölümlerinin bakkal gibi açılması ile mühendislerin konum kaybetttiği mukayesedir. tmmob de ttb kadar organize olabilseydi sorun olmazdı.
1 /