müslüman gençlik

kalbime gömerim o zaman kalbime gömerim o zaman
gerçekten müslüman gençlerin yapmadığı ve yapmayacağı eylemlerden dolayı kendilerine yakıştırılmış sıfat. ayrıca bu müslüman gençlik sivasta yanıp maraşta ölüp de pes etmeyenlerden bu tarz olayların provakasyon olduğunu anlamalarını beklemektedir.
mordevrim mordevrim
bu sefer de hüseyin üzmez'i protesto eden kız öğrencilere saldırmışlardır. hem de çivili sopalarla. koman yiğitlerim. saldırın. elbette 14 yaşındaki kızlara taciz hakkımız elimizden alınamaz. tekbir nidalarıyla saldırın yiğitlerim benim.

üzmez protestosuna 'çivili sopalarla' saldırı - milliyet.com.tr istanbul üniversitesi'nde bir grup çivili sopalarla hüseyin üzmez'in tahliye edilmesini protesto eden kadın öğrencilere saldırdı milliyet

edit: linki 3. değiştirişim. bir rahat dur milliyet.
4815162342 4815162342
zamanında itü'de maden-elektronik fakültesi civarında da bulunan kumaş pantolonlu, sakallı, evrim teorisini kabul etmeyen dolayısıyla bu süreçte geri kalan homa sapiens komünü.
zamanında diyorum çünkü mezun olduktan sonra bu cinsleri yerinde inceleme fırsatından uzaklaşmış bulunuyorum. belki hala yaşamlarını bir şekilde o yerleşkede idame ediyor olabilirler.
yanlış hatırlamıyorsam hizbullah'çı bir yapı idi. bu bahçeye insanları öldürüp gömen grup.
aslında sadece çivili sopalarla saldırmak onlara yakışmaz. geleneklerinde saldırdıktan sonra diri diri yakmak da bulunmaktadır. (bkz: sivas katliamı)
link tam belli olmuyordu bir de ben vereyim dedim;
üzmez protestosuna 'çivili sopalarla' saldırı vakit yazarı hüseyin üzmez'in tahliye edilmesine tepki için imza toplayan bir grup kadın öğrenci, çivili sopalar taşıyan öğrencilerin saldırısına u... milliyet
anlasılmayan anlasılmayan
uuuvvvvv lan, bazı ibneler, yedikleri nanelerin adını müslümanlık koydu ve yine bazı ibneler bunları hakikaten müslüman sandı diye hemen islam terörizm yanlısı din; muhatapları da terörist, faşist, rezil, kendini bilmez falan oldu. hiç tanımadan ne garip, ne garip. öğretemedik bu millete, inançla ilgili şeyler basit değildir bu bir. inançları menfaatine alet edenler, dalaklarına kadar pisliktir bu iki.
wulfgar wulfgar
bu gün istanbul üniversitesi edebiyat fakültesinde , sadece iktidarı eleştiren bildiriler dağıtmaya çalıştığımız için çivili soparla bize saldırmış olan varlıkların kendilerine verdikleri ad.

bakın arkadaşlar , burayı iyi okuyun ;

sadece ve sadece akp'nin halka yaptıklarını eleştiren , burs ve ulaşım hakkımızın düzgün şekilde bize geri verilmesini isteyen bir metni içeren bildiriler dağıtmaya çalıştık. ne dine , ne inananlara ne de başka her hangi bir değere hakaret ettik. tek yapmaya çalıştığımız , mevcut iktidara ve büyükşehir belediye başkanına karşı olan rahatsızlığımızı dile getirmekti.

cemaatlerde beyni yıkanan , ufacık kızlara bile hallenebilen bu soysuzlar buna bile tahammül edemedi. ellerindeki çivili sopalarla (ki nasıl sokabiliyolar lan onları?!) bize saldırdılar. 2'si ciddi olmak üzere 4 arkadaşımız yaralandı. kafası yarılan 2 arkadaşımız hastaneye kaldırıldı.

kısa süre önce de hüseyin üzmez'i protesto eden bir grup arkadaşımıza saldıran bu itlerin ne ilk ne de son havlayışıdır bu.

(okudukları göt silmekten başka işe yaramayan gazeteler gibi) devamlı "demokrasi" kavramından nemalanmaya çalışıp ona buna sataşan bu radikal dinci köpek sürüsünün , özgür bilim yuvaları olması gereken üniversitelerdeki duruşunu açıklamak için ise sanırım bir arkadaşımın sözü yeterli ;

(saadet partisi destekçisi , koyu dindar bir arkadaş )

-abi onlar bizi bile müslüman saymıyor...

bu teröre bir dur demek bence tüm üniversite öğrencilerinin boynunun borcu...

edit: bu gruba mensup olup da bu radikaller gibi düşünmeyen arkadaşlar da varmış. onları tenzih ederim.
avluda oturan sizofren avluda oturan sizofren
bunlar bir platform örgütüydü bir zamanlar. dergileri de vardı. bir kaç nüsha çıktı. 1980'lerin sonuna doğru, 90'ların başında devrimcilerden epey sopa yediler. buna rağmen yer yer ilginç bir adalet de sergilediler diyebilirim. bir keresinde ülkücülerle de, ibda-c taraftarlarıyla da çatıştılar. fetoşcuları hiç sevmezlerdi. diğer radikal islamcılar da bunları şia eğilimli diye sevmezlerdi. neyse , epey kısmı radikalizmi bıraktı, şimdi iktidar nimeti yemekle meşguller. inti illimani müzikleri kullanarak slayt-dia forumu yapmaları da ayrı ilginçlikti. bunlar bin yıl önceydi. şimdi palaz yavruları çıkmış ortaya. ne gerek var evladım. fikriyatın iktidar da zaten, besiçlik yapmana gerek.
bruegel bruegel
siyasal gelişimleri içerisinde 90'lı yıllarda yasal sisteme eklemlenmiş reformist islami hareketle arasına mesafe koyan ve mesela 1994 yılında marmara üniversitesindeki oruç bahesiyle yemekhaye gerçekleşen saldırı ertesi, devrimci öğrencilere saldırıyı gerçekleştiren ülkü ocaklı faşistleri teşhir ederek aralarındaki ayrımı koyabilen bir politik olgunluktan artık bildiğin serseri- faşist sürüsü haline gelmiş lümpen topluluktur..

ama eşyanın tabiatı böyledir işte..bir rejimi koruma iç güdüsü adamı reforme eder, onun polisi, güvenlik görevlisi ve provakatörü haline getirir..

hangi rejim, malatya kürecik'te abd üssü açan bir rejim mesela, ya da yanarak hayatlarını kaybeden 11işçinin durumu için kaza değil kader o diyen bir bakanın rejimi için mesela, yalan düzmece tanıklık ve belgelerle adam içeriye sokan bir rejim mesela, birlikte paylaşabilecekleri parsayı illa ben ben diye kavga ederek çelişkilerini açık seçik ortaya saçan parti ve cemaatlerinin olduğu bir rejim, güvencesiz- sendikasız yada işbirlikçi sendikaların tüm çalışma hayatında zorla, tehditle emekçilere dayatıldığı bir rejim, 12 yaşındaki uğur kaymaz'ın 13 kurşununun hesabını sormayan bir rejim mesela.. yaz yaz bitmeyecek kalanını bu arkadaşlar iyi biliyor zaten..efendi sahip ilişkisi..
kör kılıç kör kılıç
yaptıklarının bu kadar abartılmasına anlam veremediğim grup. hayır yani adına ülkücü dediğimiz adamlar bunların 1 günlüğüne yaptığını 40 senedir yapıyo. yine de bu kadar ses getirmediler amk. bi relax olun gözünüzün yağını yiyem yav.