mustafa yeneroğlu

panina manina panina manina
akp istanbul milletvekili. twitter'da milli gazete'nin yılbaşı manşetini eleştiren ve gerici medyayı özeleştiri yapmaya çağıran bir şeyler yazmış. ak troller kendisine de dadanmış sonra görebildiğim kadarıyla.


ofansif sol bek ofansif sol bek
reisi gel deyince gelmiş, git deyince gitmiştir. uzunca bir süredir akp içindeki iyi polis-kötü polis müsameresinin iyi polisiydi. ama akp-mhp istibdadı bu müsameredeki iyi polis rolüne bile tahammül edemedi demek ki. akp malum, adam harcama konusunda master degree seviyesindedir. partinin kurucusu, başbakanlık, dışişleri bakanlığı ve cumhurbaşkanlığı yapmış abdullah gül'ün, dışişleri bakanlığı ve başbakanlık yapmış ahmet davutoğlu'nun, maliye bakanlığı yapmış ali babacan'ın, istanbul büyükşehir belediye başkanlığı yapmış kadir topbaş'ın, içişleri bakanlığı ve parti genel sekreterliği yapmış idris naim şahin'in, ankara büyükşehir belediye başkanlığı ve yandaş medya patronluğu yapmış ibrahim melih gökçek'in, yıllar yılı ne istediyse verdiği, "bitsin bu hasret" sözleri ile türkiye'ye çağırdığı fethullah gülen'in, ergenekon, balyoz, devrimci karargah gibi bir sürü davada koçbaşı olarak kullandıkları, bu arada da "çağımızın en büyük entelektüellerinden" diye methiyeler dizdikleri altan brothers'ın, "türkiye'ye el ele demokrasi getireceğiz" teraneleriyle parlattıkları, öve öve bitiremedikleri osman kavala'nın (liste uzar gider) bozuk para gibi harcandığı yerde akp, tek vasfı hasbelkader avrupa'da yaşamış olmak olan bayburtlu mustafa'ya mı acıyacaktı? nitekim acımadı da!

burada esas sorun şu: kendine muhalif diyen bazı arkadaşlar (sayıları hiç de az değil maalesef), böyle insanlara bayılıyorlar. yıllarca akp içinde yer almış, ama bir şekilde çıkar çatışması yaşayıp ayrılmış veya dışlanmış kişilere demokrasi kahramanı muamelesi yapıyorlar. zaten burnumuzun boktan çıkmamasının bir nedeni de bu ya! ben buna "ismail saymaz tarzı muhaliflik" diyorum. her s2m hıyar diyene tuzlukla koşmamayı ne zaman öğreneceksiniz acaba?
rose whisper rose whisper
hazımsız akpliler; şimdiye kadar neden istifa etmedi, akp batıyor ondan istifa ediyorlar bunlar, diyorlar.

öyle işte. allah bize sabır versin.

bu adama bayılmasam da eleştircem diye saçmalayan insan görünce tepem atıyor.
absimiliard absimiliard
saf muhalefetin mal bulmuş magribi gibi üzerinde magduriyet yaratacağı şahıs.

ne de olsa "insan hakları" savunucu goygoyu yapılan bir adam.

davutoğlu ya da babacanın partisine geçer
elcordobez elcordobez
kısa bir zaman sonra akp seçimle gitse bile adına istenirse islamcı siyaset veya başka bir şey densin ülkede her zaman böyle bir tabanla yaşamak zorundayız. beğenelim veya beğenmeyelim, sayıları azalsın ya da çoğalsın bu insanlarımızın da iktidarda temsiliyet hakkı vardır ve olmalıdır. bir gün demokratik ikna yoluyla fikirlerini değiştirebilirsek o ayrı tartışılacak bir meseledir tabii.

akp sonrası dönem, çok çeşitli türden kuvalisyonların oluşturacağı bir dönem olacaktır. iyi partisinden hdp sine kadar ülkenin tekrar ayağa kalkıp insanının özgürce nefes alacağı günlerin ülküsü için ortak bir yapılanma ortaya çıkacak. o yapılanmanın en doğal unsuru şimdiden bu babacan tayfasıdır.
ama işte şimdilik herkesin aklında ortak aynı soru var. bu akp yi nasıl yeneriz? zaten artık akp'nin yenilmez olmadığı gerçeği defalarca ispatlandı. peki hata yapmadan bu yolda nasıl yürünür. sağ muhalefet için söylüyorum, mustafa beyin paradigması, netliği ve cesaretiyle yürünür işte.
babacan dan çok daha dürüst daha cesur ve net bir isim.
kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.