my sassy girl

1 /
fak badi fak badi
yeopgijeogin geunyeo isimli kore yapımı filmin hollywood versiyonu. iki filmden de haberim yoktu, arkadaşımdan film alırken bu filmi de almışım, amerikan versiyonunu yani. imdb' ye baktım, 5.9 almış, kötü filmdir diye izlememiştim bile. sonra başka bir arkadaşım önerdi, izlemeye karar verdim ve izledim az önce. filmin nesine 5.9 vermişler bilemedim. sanırım kore versiyonunu sevenler bunu kötülemiş. fakat bu film de hiç kötülenecek bi film değil. hiç sıkmadan akıyor film. ve çok ilginç, ilk defa bi romantik filmde bu kadar az cinsellik olduğunu gördüm, hatta az değil hiç yok. elisha cuthbert yine büyüleyici güzellikte.

not: orijinal filmi izlemediğim için kıyaslama yapamıyorum. ama orijinali gözardı edersek gayet güzel bir film bu.
hüznü gözlerinin arkasında olan kız hüznü gözlerinin arkasında olan kız
orijinali olan yeopgijeogin geunyeo'dan sonra izlendiğinde, karakterlerin yapmacık geldiği, olayların süreklilik göstermediği ve birçok önemli ayrıntının atlandığı bir film olduğu görülebilir. en büyük eksikliği de, erkek kahramanımızın duyduğu aşkın, yaptığı fedakarlıkların, aslına kıyasla oldukça yavan kalmış olmasıdır. my sassy girl'ü beğenenlerin, orijinalini de izlemesi şiddetle tavsiye edilir, ki sevginin gerçekten neler yaptırdığı görülsün.

ayrıca, ikisini birlikte izlemek, doğu ve batı kültürleri arasındaki farkları gözlemlemek açısından bayağı eğlenceli olmuştur.
gokseldoganay gokseldoganay
kendini duygusal modda zan eden ve aşkın ve kader olgusunun 3. halini görmek isteyenler için mükemmel bir yapım.
''kader çok güçlü, bana rağmen''
balefulwhisper balefulwhisper
---- spoiler ----

birbirimizi görmememiz için sebeplerimiz var.
birincisi; fiziksel tehlike,
ikincisi; kırık bir kalbin kalıntıları,
üçüncüsü; kariyere yapılmış sabotaj,
dördüncüsü; o hastanelik olabilecek kadar deli,
beşincisi; görünüşe göre acı çektiğimi görmekten hoşlanıyor,
altıncısı; kocaman bir bavul büyüklüğünde olan duygusal yük,

ımm bi saniye kaç oldu..
yedincisi; onu daha öpmedim bile,
sekizincisi; hayatımı mahvediyor.

- peki ya görüşmeye devam etme nedenin?

ona aşık oldum!

---- spoiler ----
1456 1456
ilk izlemeye başladığınızda ne olup bittiğini anlayamadığınız, izlemeye devam ettikçe kaderin ve aşkın nasıl bir şey olduğunu kavradığınız film.
adamınbiri12345 adamınbiri12345
hem abd yapımı hemde kore yapımı olanı izledim. kore yapımındaki karakterler ve komedi kısmı daha sulu geldiği için genelin aksine abd yapımını daha çok beğendim.
1 /