ne çok gerizekalı var

böbelere bolon böbelere bolon
-rastgele bir otobüs-

-ayyy ne çok gerizekaaa var yhaa
+pardon hanımefendi, anlamadım.
-ne çok gerizekaaalı var diyorum
+doğrusu "geri zekalı"dır hanımefendi. ancak katılıyorum... hakikaten ne de çok var(!)

edit: - (kırıcı olmaması açısından) - > bu giri başlık sahibine ithafen girilmemiştir ve editte ironi yoktur.
zeitgeist zeitgeist
hayat kendinden başlıyor, kendini çözmeye muktedir oldukça dışa anlam verebiliyorsun ve ona göre şekilleniyor algın, doğrun, yanlışın. yaşam dediğin şeyin başlangıcından beri temel olan bu, eğer sen bunu yapamıyorsan yargılanma hakkını karşıya vermiş olmuyorsun sadece yapamamış oluyosun. iş bunu kıyıdan köşeden saçma salak yapıp, ardına oluşturduğu doğruyu evrenin yapıtaşı sayanda.

hadsizlik kendini bilmeyende zuhur ediyor hep, yargılamak yerine yoksaydığınız noktada patlıyorlar ama uğraşmak istersen tabi. onaylanmak bu dalyarakların panzehiri, bunu da aslında destek olmadığı ama karşılığında panzehirini sağlayacağı aynı tipten sağlıyorlar, kitle dalyaraklığı tam bu noktada nefes almaya başlıyor.

kitap okuyarak hayatı anladığını sanan embesillerin yargı dünyalarını görmek zorunda kalıyoruz, her yerdeler, kendi sınavımızı koştururken bir de onlarla sınanıyoruz. gerizekalılık nedir ki bunun yanında en fazla kafanı çevirirsin yok olur, bunlar aksine çoğalıyor her an.

neyse allah uçak kazası vermesin.
kendinibulamayankız kendinibulamayankız
katıldığım önerme. ama burda geri zekalıyı biraz normalize etmek istiyorum. hepimiz zaman zaman geri zekalı gibi davranabiliyoruz. kendimizce nedenlerimiz her zaman var. ama çoğu zaman bu nedenlere bakmadan karşımızdaki kişiye göre davranıyoruz. ben alıştım artık insanların her türlü hareketine. gerçi bu da büyük konuşmak gibi oluyor - ki hiç sevmem - ama böyle düşünüyorum. karşısındakini tanımıyor insan çoğu zaman, tanıdığını zannediyor ve ona göre davranıyor. önyargılıyız, zaman vermiyoruz, sabırsızız ve anladığımıza inancımız tam. böyle olunca anlaşmazlık o kadar doğal ki. aslında sorun nedir tam bilemiyorum, ama insanların karşısındakine her zaman belli bi çerçeveden baktığını ve bu çerçevenin onları çoğu zaman yanlış yönlendirdiğini biliyorum. aslında bunu aşabildiğimizde belki de gerçek anlamda empati kurabilicez. algılarımız gerçek anlamda açılacak belki. başlığa dönecek olursak, hal böyle olunca "ne çok geri zekalı var" sözünü de çok duyuyor ve kullanıyor oluyoruz.
eliasrukla eliasrukla
bu sitede, instela haline gelmeden çok önce yazar oldum. uzun bir süre de aktif yazar olarak itü sözlük'te yazmaya devam ettim. çoğu zaman eğlenceli, çoğu zaman öğretici bir siteydi. zamanla gerizekalı sayısının ne kadar fazla olduğunu fark ettim. saçma tartışmalar içinde buldum kendimi. sonra üyeliğimi kapattım.

geçenlerde ise merak ettim ve yeniden mail adresimi girerek bu kez farklı bir isimle dönüş yaptım. ve görüyorum ki... her neyse.
ropte ropte
"öldüğünüzde ölü olduğunuzu bilmezsiniz. bu sadece başkaları için zordur. aynı şey geri zekalı olduğunuzda da geçerli."

derler. çoklar evet, ama hayat onlara güzel. akıllı olup dünyanın kahrını çekmektense deli olup kahırlarını çektiriyorlar. miss. denemek lazım.
wendera wendera
salondaki spor hocasına ifrit oldum. iki gün masalarına oturdum yeme içmem hakkında demediği kalmadı bugün tavsiye isteyince. yok tabağını gördüm cok kötü yok köfte vardı yok bulgur vardı yok çorba içme. yeminle bunlar kafayı yemiş tavuğu derisinden ayıra ayıra yiyerek. ben de çok diyet ve sağlıklı beslendim ama bu kadar takıntılı olmadım. insanı spordan da beslenmeden de soğutur bunlar. ulan sanki pide ekmek makarna yedim masada bu ne öfke ve eleştiri ??

sanki hiç bilmiyoruz sağlıklı beslenme nedir.neyse sinirlendim sabah sabah umarım az yemek yer de beynine besin gider beyin glikozla çalışıyor malum.