neden gençler iş bulamıyor

kır bahçesi kır bahçesi
çünkü şimdiki gençleri göz önünde bulunduralım bir önceki nesile göre kötü bir eğitimden geçerek karşılarına geldiniz eğitiminiz kötü bunu görüp eliyorlar.

tecrübeye gerek kalmadan zaten eleniyorsunuz.

haklısınız bir sonraki gelen nesilde size göre kötü bir eğitimden geçip geliyor.

onların hiç şansı yok.
sarge sarge
çünkü işveren köle arıyor şeklinde cevaplandırılacak soru.

örneğin bir yazılım firması iş ilanına bak. php yazılım uzmanı arıyor

ayrıyetten

pyhton bilgisi olan

java bilen

mobil platformlar için oyun geliştirebilecek

asp net bilen

blender vb programlara hakim

eleman arıyor. cidden var böyle ilanlar
1
neondental neondental
çok sayıda fakülte ve yüksek okulun derhal kapısına kilit vurulması gerekir iken mantar gibi yenilerinin açılması . teknik ara elemanlığın l cazip hale getirilmesi.
planned planned
adı üstünde resesyondayız. ekonomik daralma döneminde yeni iş pozisyonu açılmaz, aksine mevcut çalışanların bir kısmı işlerini kaybeder ki şu an yaşadığımız bu.

üstüne zaten çalışan ihtiyacı kısıtlı üniversite bölümlerinde son yıllarda yaşanan yoğun kontenjan artışı, her şehri geçtim her ilçeye bir bina dikip adına üniversite demeleri mevcut kötü durumun etkisini katlayarak arttırıyor.
akşam yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez akşam yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez
söylenecek şeylerin çoğu söylenmiş zaten. iş hayatına atılmakta geç kalmış biri olarak söylemem gerekiyor ki hayatınızın geçiş dönemlerindeyken eğitimini aldığınızdan farklı işler yapmanızda bir sorun yok korkmayın, utanmayın da. paspas yapmak gayet gurur vericidir. tıpkı etrafta herkes arkadaşlarıylayken yalnız yemek yemek gibi. her insanın hayatında geçiş dönemleri olur. ben yapamadım ama farklı bir strateji izlediğim için sadece. yoksa yapardım. bunu söylemeye geldim, gidiyorum.
isteoyledegil isteoyledegil
reklamcılık sektörü üzerinden söylersek, ajansta çalışmak isteyenler mutlaka 3. ve 4. sınıflarında staj yapsınlar ücretsiz olsa bile yapsınlar. üniversite mezunu gelip, 1 sene boyunca ajansta parasız, öğle yemeğiyle çalışmazlar. bunun dışında çok fazla talep var. çok çeşitli bölümlerden yazar olmak isteyen, account olmak isteyen, strateji isteyen çok insan var.

mezun olduktan sonra işi çantada keklik sanmayın. 90 jenerasyonun tam çalışması için 2023-2024 senelerinin gelmesi gerekiyor üst kadronun boşalıp, doldurma yapılması için.


gençler instagram, beşiktaş, kadıköy, konserler diye eğleceğinize biraz iş hayatınıza odaklanın. aileniz size bakmak zorunda değil. işe girmek zor, daha zoru işte kalabilmek.

onun için hayatınızı ne kadar erken çizerseniz o kadar hata payınız azalıyor.
myrica myrica
okuldayken hicbirsey yapmamalaridir.
staj yok, suruyle yurtdisi imkanlari var, kullanilmiyor(erasmus disinda,o da seks icin kadin/erkek ayni), yurtdisinda staj programlari var, onu sallayan yok,work&travel var(avustralyasi da var,kanadasi da,sadece abd degil) vs.
2019da uni.yi bitirmeden is tecrubesi gayet guzel yapilabilir.
bizim ogrencilerimiz instagrama selfie atmakla mesgul.
sahsen sasirmiyorum.