nepal

1 /
stocky2001 stocky2001
şu anda dünya ile irtibatının kesildiği, sosyalist liderlerin çatışmaları durdurmak için çalıştığı, insanlardan haber alınamayan ülke.
chixculub chixculub
dünyada farklı bir çok eşliliğin yaşandığı ülke. kadınlar birden fazla eşe sahip olabiliyor bu ülkede ama bu durum aday kocaların tek başlarına evlenilmek istenen kızın çeyizini düzecek kadar paraya sahip olmadıklarında para birleştirip çeyize ortak olmalarıyla olur.
(bkz: beş kişi danaya girmek)
nickim konusunda kararsızım nickim konusunda kararsızım
2-3 yaşındaki kızları toplayıp aralarından en güzelini ergenliğe ulaşana kadar tanrıça ilan eden ve kız ergenliğe ulaştıktan sonra emekliye ayıran ve de evlenmesini yasaklayan,teknolojik yönden çok geri olan ülke.ayrıca yemekleri çok baharatlıdır ve insana gereğince önem vermezler...öyle ki nepalde yolda alelade yürümeyi kimse tercih etmez,çünkü bir kazaya kurban gidebilirsiniz..yine de gidilip kısa bir süre kalınabilecek bir yer,insanları, giyimleri,yaşam tarzları bizden oldukça farklı.
ali kamber ali kamber
nihayet hindu monarşisinin feshi ve laik cumhuriyetin ilanı konusunda uzlaşılmış ülke. 1996'da nepal komünist partisi'nin başlattığı hareket, nisan 2008'de yapılacak seçimlerle son kralın koltuğundan inerek yerini yeni hükûmete bırakmasıyla amacına ulaşmış olacak. umarız nepal halkı da artık biraz huzur bulur.
msslucifer msslucifer
iktidarda maocular muhalefette leninist bi partinin olduğu ülkedir . bi de kendi ülkemize bakiyoruz ki..insanlar sokakta açlıktan ölürken , 1 mayıs tatil edilmezken, emekçilerin tüm kazanımları sosyal güvenlik reformu denen bir aldatmacayla yitirilmeye çalışılmaktadır.
erderomi erderomi
monarşiyi tarihe gömmelerine ramak kalmasına rağmen hazar denizinin batısında hak ettiği ilgiyi görmeyen dünyanın çatısındaki ülke.

yani diyeceğim o ki dünyanın çatısında kızıl bayrak dalgalanmasına rağmen, liberal solu geçtim radikal sol hareketlerin bile sansürüne uğrayan işler yapmaktalar son 10 yılda. solun doğusunda burjuvazinin uykularını kaçıran gelişmeler cereyan ederken, batının solu hala 70'lerin demokratik devrim-sosyalist devrim lüzumsuz tartışmalarından kurtulamamış olacak ki kızıl bayraklar görmezden geliniyor.

sscb'nin bir çıban gibi içten içe çürüyüp, etafına cerahat saçarak patlayıp sönmesinden sonra radikal solda beliren "yorgun demokrat" halet i ruhiyesi fena halde vücuda yayılmış olacak ki, dünyanın başka bir yerinde radikal yöntemlerle başarı elde edilmesi kabul edilir bir şey olmaktan çıkmış ve bünyeden de kapı dışarı edilmiştir.

bali villas cafe, bali hotels, affordable bali villas, bali travel guide clıck on the above ad for more detaıls bali is the most magical island in the world. steeped in culture, blessed with perfect weather and adorned w... solundogusu
bugün git yarın gel dediler bugün git yarın gel dediler
dünyanın en yüksek 10 tepesinden 8 ine sahip ülke.en önemli geliri turizm.her yıl yaklaşık 200 bin dağcının ziyaret ettiği yer.tabi bu dağcıların everest'e tırmanabilmesi için 150 bin doları nepal devletine ödemesi gerekir.
1 /