nihat hatipoğlu

1 /
jenerator devresi arizali jenerator devresi arizali
ramazan ayında sahur programı yapan,dinlerken o anlattığı eşsiz ve farklı anlatımıyla beni benden alan insan.ankara üniversitesi ilahiyat fakültesini bitirmiştir.ailecek severek izliyoruz kendilerini.
burcumsu burcumsu
nur yüzlü peygamber dostu. ahkam kesmeden dini anlatan şahsiyet. kişi müslüman olmasa dahi bu adama saygı duyar insan sevgisinden dolayı.
damned damned
son zamanlarda büyük bir kesim tarafından tanınmış, sevilmiş olan; gerçek bir ilahiyatçı olarak gördüğüm, desteklediğim insan.
amanın da amanım kim gelmiş amanın da amanım kim gelmiş
’biz iyiydik...sokakta bir fakir görünce uyuyamazdık,mahallede birilerinin ışığı yansa bir derdi mi var diye koşardık,lokmamızı bölerdik,kalbimizi açardık,kötülüğü bilmezdik.
biz böyle değildik,biz iyiydik...
şimdi neden böyle olduk,rahmet yağmurları mı durdu?’
söyleminin sahibi güzel ve mütevazi insan.
kimulanbendenönceludmilladiyekayıtolan kimulanbendenönceludmilladiyekayıtolan
bir arkadaşımın "yüzünden nur akıyor" dediği benimse dini program yaptığını bilmeden ilk gördüğümde tecavüzcüye benziyor dediğim insan. fakat sonradan takip ettiğim kadarıyla diğerlerine nazaran ayrım yapmayan kendini gönülden dine adadığına inandığım (en azından ümit ettiğim) din adamı, hatip.
zattuso zattuso
gerçekten de nurlu bi insan olduğu yüzünden okunan, bakışlarını her ne kadar tuhaf bulsam da bazen sözleriyle beni düşünceden düşünceye sevk eden kişidir kendisi.
kani69 kani69
keşke böyle kalsa hiç değişmese.böyle din bilgini insanlar vardı bir zamanlar toplumu bilgilendiren ,yine televizyonlarda.kimi siyasetin çıkılmaz sularına daldı ve kaldı oralarda, kimi de medyanın maymunu oldu deyim yerindeyse.korkar oldum kendimizden.güzellikleri bozmayı, parçalayıp tarumar etmeyi pek seviyoruz toplumca.çıkmaz inşallah bir hazımsız bu güzelliği de bozmaz.ne olabilir ki dememek lazım.burası türkiye her an her şey olabilir ,bizi izlemeye devam ediniz.
kamil trophy kamil trophy
şu güne dek dinlediğim yüzlerce vaiz içerisinde şahsımı hiç ama hiç heyecanlandırmayan tek kişi. kendimi kasım kasım kasıyorum olum kamil etkilen, hoca güzel şeyler anlatıyor diye ama nafile. belki de seyirci toplamak için uhrevi bir hava basılan yapmacık stüdyonun etkisi büyüktür. ya da yayınlanan kanalın aydın doğan'a ait olması.
esrarengizisyon esrarengizisyon
kamerayla birebir göz teması kurmayan insan. kadraj düz açıyla kendisine döndüğü anlarda -zaten uhrevi konuşuyor- omzuma bakıyormuş gibi geliyor bana. valla ya. sonra hemen kıllanıp baktığı yeri yokluyorum, ne bileyim bir şekilde yüksek bir beklenti içerisine giriyorum herhalde, oysa kepekten başka da bi b.k görmüyorum.

hülasa kendisine sormuşlardı bu konuya dair soruyu geçen ramazan aslında. o da peygameber efendimizden bir örnek vermiş, iletişim halinde olduğu insanların onun gözüne, o da onların gözüne gözüne bakamayacak derecede mütevazi olmasına yorar bir anı-öykü patlatıvermişti hemen o ara.

bakışlarından dem vurmuyorum ama, benim mülayim-kurabiye canavarı-üstad karakterimdir nihat hoca. hele hele damara girerken sesine o eko, o reverb verilince kulaklarım oynamıyor mu, oynuyor lan yemin ediyorum.

telefona sarılıyorum hemen şahsına sevgi sözcükleri sarfetmek için ama düşmüyor. çare yok fatiha okuyup yatıyorum paso öylesi sahur vakitleri.

hocam, iyi ki varsınız. hellearinizden öpüyorum.
depik depik
kendisini her görüşüm 1-2 saniye civarındadır. görünce kanal değiştiririm. ne anlatır, nasıl anlatır, hiçbir bilgim yok ama bu adamın ismi geçince üzülüyorum ben. çünkü o 1-2 saniyelerde hep gözünde yaşla gördüm. mutlaka anlattıklarının yarattığı duyguyla gözlerinden yaş geliyordur, dalga falan geçmiyorum. sadece hep gözünde yaşla gördüğüm için üzülüyorum.
1 /