nişantaşı üniversitesi

1 /
capek capek
aday öğrenci sekmesindeki kişilerin ne de çekilecek çilesi varmış arkadaş ya. bir telif davası açsalar yemin ediyorum bill gates'in tahtı sarsılır. istanbul aydın üniversitesi, final dersanesi ve daha nicesi bu kızları çocukları her bastıkları broşürde yer edindiriyorlar. şimdi de bu çıktı başımıza.

geçen sene evime postayla davet mektubu gelmişti buradan bana. şimdi ne oldu niye aramıyorsun. daha önce adamdık da şimdi değil miyiz? biliyorsunuz bu sene kardeşim hazırlandı, girdi sınava. ola ki siz onu cezbedici kampanyalar sunacaksınız. ama evdeki posta işleri benden sorulur. çöp konteynırı bir alt sokakta.


kimlik numaramı zaten biliyorsunuz. parayı ilgili hesaba beklerim. öpüldünüz.
nyuu nyuu
insan armasını görünce boğaziçinden daha eski ve ispanyol tipi mimari yapısı olan köklü bir üniversite sanıyor.. tanıtım filminde bile bu ne lan bizim playstation kafe daha çok üniversiteye benziyor dedirten cinsten ve kısmen dersane görünümünde olan yeni üniversite.
hoenir hoenir
buradan mezun olanların ileride arkadaş ortamında " bende üniversite mezunuyum, bende nişantaşı çocuğuyum beni de alsanıza aranıza " şeklinde ifadelerde bulunmaları mutlak olan öğretim kurumu. temel bölümünün moda tasarım olduğunu yakın zamanda bir tv programında öğrenmiştim. buradan mezun olanlara nişantaşı "esnaflar"ı istihdam sağlıyor-imiş, biz öyle duyduk
angry again angry again
ben bunu " yok bim üniversitesi yok kezban üniversitesi " türevinden bi geyik malzemesi zannediyordum . gerçekten böyle bir üniversite olduğunu öğrenince haliyle baya şaşırmıştım . aynı şoku recep tayyip erdoğan üniversitesinde de yaşamıştım .

(bkz: middle earth technical university vs recep tayyip erdoğan university )
1 /