nişantaşı üniversitesi

10 /
şekspiristan şekspiristan
ismi nişantaşı kendisi bayrampaşa'da olan üniversite. yer bildiriminin bayrampaşa olması durumu özetler nitelikte. bir de şey diyeceğim: akp hükümetinden sonra bu üniversite olayı çok bozdu. evvelden biri üniversiteliyim dediği zaman, yalan değil feyiz almaya bakıyordum kendisinden. ekserisi de bir şeyler katıyordu. sonra akp ile acun geldi, ortalık eşek kadar lise öğrencileri ile doldu.

acı bir gerçek arkadaşlar. maalesef. atom parçalayan değil, lise terk olan bir adam olarak bunu söylüyorum. eğitim sistemi çökmüş, bataklık dönmüş. sivrisinek vızıltısından başka bir şey yok.

koca koca apoletli generaller, profesörler, ilim irfan sahibi, mürekkep yalamış ne kadar mektepli varsa bu ülkede; cahil taklidi yapıyor çoğunluğu. birileri omurgasız politikacılara el pençe duruyor, birileri hoca efendi dediği insan mukallidine.

sizin hayat bilgisi öğretmenlerinizi erhâmürrahim olan rabb teala bağışlasın.

ve olayı kardeşlerimden biliyorum. bazen diplomalarının noter tasdiklisini istiyorum. üniversiteli ama bildiğin vitrin, başka bir şey yok.

neyse: nişantaşı ile bayrampaşa çok farklı ve afaki yerler.
skipper skipper
bu reklamı yapanlara sesleniyorum acaba okuyacaklar mı?

söyler misiniz! reklamınızı yaptığınız okulunuzdan çok daha iyi alternatifler varken neden sizi tercih etsinler?
skipper skipper
sözlüğü buradan kınıyorum ulan hiç mi utanmıyorsunuz bu apartman görünümlü okulun reklamını yaparken? ulan girip bir yıllık ücretlerine bakayım dedim bir de ne göreyim;
ulan o parayı verip o okula gideceğinize gidip sahte diploma alın aynı hesaba gelir. zaten mezunu da boş kafa ile o diplomayı alıyor.

düz fakülte 46.000₺ diyor bu paraya bahçeşehir'de okur yönetici olarak işe başlarsanız. ey nişantaşı sen kimsin ya?
kareondokuz kareondokuz
ayazağa yerleşkesini gezerken ben mi fark edemedim bilmiyorum ama servis bir taş yapının içine girdi. sonrasında baktım avm gibi bir üniversite. dikkatimi çeken ise terası var. bahçesi yok. vallahi bugün gittim. içerisi yeni döşendiğinden midir? nedir? kokusu başımı ağrıttı. ilk servisle geri döndüm. yeşillik adına bir şey göremedim.

benim yönetmen bir tanıdığım var. malı sağlam olan bağırmaz der. haklıdır da. belki konuyla ilgisi yok ama içimde kalmasın diye yazayım. 2013 yılında effect makyaj kursuna gittim. öve öve bitiremedikleri bir marka var ki o da kryolan. alman markası. bu almanlar ne yapıyorsa sağlam yapıyor. reklam bile yapmıyorlar ama fena satış yapıyorlar.

ayazağa yerleşkesine taş yapı görmek istiyorsanız gidin tabi.
derun derun
eğitimde "dünya zikine minare dötüne" sözünü düstur edinmiş ve bunu öğrenci adaylarına salık veren ilim irfan yuvası. rahat olun be oğlum, kasmayın. geç mis gibi kantinimizde otur işte. ders mi? aman be oğlum yaparsın. kimler kimler yapıyor burada...

3
10 /