nissan navara

atropos atropos
nissan'ın türkiye'ye getirdiği yeni pick up modeli. 4x4 araçlar içerisinde yüksek performansıyla öne çıkıyor (5. vites 3500 devirde 150km kapasitesi). 4x4 mazda'larda 3000 devirden sonra hissedilen turbo'nun navara'da esamesi okunmuyor. araç sanırsam full turboda geçişleri hiç hissettirmiyor. ayrıca tüm nissan araçlarında görülen direksiyon rahatlığı bunda da aynen var. kütük gibi kontrolü bulunan yorucu akranlarına göre oldukça rahat bir kullanımı var.

yalnız tek kapı, kısa kabin modellerinde 2 kişiden sonrası ön koltukların arkasına "ayıp olmasın" diyerekten yerleştirilmiş taburelere oturmak zorunda. aracın hafif olmasından mı bilinmez yüksek hızlarda fren mesafesi hiç güven vermiyor. bir de dünyanın en angut fikrini barındırıyor ki, full otomatik modelinde bile aynalar elle ayarlanıyor ("ahmet abi şu aynayı biraz içeri eğebilcen mi?")

onun dışında oldukça seri ve yırtıcı bir araç. ucuz olmasının yanında özellikle zor yol şartlarında çalışacak ticari amaçlara en uygun araç denilebilir. özel kullanım için almayın tabi, sırf gösteriş için istanbul tarfiğine bir tane daha "gemi gibi" araç eklemeyin.
thejustice thejustice
2017 modeline sahip olduğum araçtır. otomobil konforu kadar olmasa da, kamyonet gibi de sert ya da kullanışsız değil. bana göre sınıfının en dayanıklı arabasıdır. zira, 2010 modeline de 6 yıl kadar binmiş idim.