nuh peygamberin cep telefonu kullanması

2 /
confessions confessions
hayret, bir tane ateist çıkıp "nuh peygamberin bylock kullanması" diye geyik yapmamış.
her halde dine olan saygıdan olmalı.
düşene vurulmaz diyor olmalı ateistler.
öyle ya, dini o kadar çok düşürdüler ki bu ağzından allah kitap eksik etmeyen bazıları...
bugecedeuykuyok bugecedeuykuyok
"sizi arayarak kendilerini peygamber olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle kontör, para, bir çift hayvan göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz. hiçbir peygamber, sizi arayarak bu ve benzerlerini talep etmez. bu amaçla arandığınızda derhal telefonu kapatıp allaha sığının.
1
a me lee a me lee
neden bu lafları eden kişiye bu kadar yükleniliyor ben anlayamadım. adam kendince dini sorgulamış.
onun cümleleri; "nuh 300-400 metre yüksekte gemideyken, oğluyla konuşuyor."

eee bu nasıl olabilir diye sorgulamış adam. "mucize de olabilir ama bence değil." diyor. yani mucizelerin mantıklı olmadığını da anlamış.

geriye ne kalıyor?

tabiiki cep telefonu ve uçan hava araçları. bu adam kendi kafasına göre, zekasına göre düşünüp sorguladığı şeyin yalan olduğunu anlıyor lakin bunu kabullenemediği için de saçmalıklar uyduruyor. oysa aynı kişi musa'nın kızıldenizi yardığına, muhammed'in ayı yardığına illaki inanıyordur. zira okuduğu kitapta yazıyor bu. ama nuh'un mucizesinden bahsedilmiyor. o zaman geriye tek seçenek kalıyor cep telefonuuuuuuu!!!!

eee? bu adam dini sorguluyor diye neden kendisi ile dalga geçiyorsunuz?

her türlü düşünceye özgürlük. tufan öncesi cep telefonu da vardı, uçan araçlar da vardı. adam inanmış işte biraz saygı lütfen.

(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyosun)ek; ayı musa ikiye ayırdı yazmışım. kafa gitmiş. teşekkürler elma yemeyi reddeden adem.
4
leonardo da dinci leonardo da dinci
kılıflı mı kılıfsız mı kullanıyormuş acaba, bize bunun da bilgisini verseydi de profesör, biz de aydınlansaydık.

valla bir 'bilim kurgu insanı' olarak akla gelebilecek her şey hakkında en az 1 kez düşünme şansı veririm kendime. ancak bu dincilerin teknolojiyi ilahlaştırıp her mucizeyi, her olayı bilimle açıklamaya çalışmasına ben bile yuh diyorum. şunu bir türlü anlamadılar: bilim her daim gelişmekte olan bir şey, sen kalkıp kuranı bugünkü bilim ile ispat etmeye çalışırsan 1000 yıl sonra yine kalırsın yaya.

bu arada pelin çift bence daha bilim insanıdır o adamdan.
yemekten çıkan kıl yemekten çıkan kıl
nerden biliyorsunuz doğru olmadığını??

peygamberin cebrail'den vahiy aldığına ve bu yolla kuranın yazıldığına, arşa yükseldiğine,elleriyle ayı ikiye yardığına inanan insanlar bu ifadeyle taşşak geçiyor ya en çok da ona gülüyorum.
2 /