nuh peygamberin cep telefonu kullanması

2 /
yemekten çıkan kıl yemekten çıkan kıl
nerden biliyorsunuz doğru olmadığını??

peygamberin cebrail'den vahiy aldığına ve bu yolla kuranın yazıldığına, arşa yükseldiğine,elleriyle ayı ikiye yardığına inanan insanlar bu ifadeyle taşşak geçiyor ya en çok da ona gülüyorum.
gamsizhasan gamsizhasan
niye bu kadar taşşak geçildiğini anlamadığım husus. hiç mi duymadınız lan mu kıtası, atlantis filan? hatta atatürk'ün önderliğinde türk tarih kurumu dahi zamanında bu konular üzerine ciddi araştırmalar yapmıştı.

yüksek teknolojiye sahip eski uygarlıkların mevcut olduğu fikrini ortaya atan ne ilk kişidir, ne de son olacaktır bahis mevzuu dayı. iddialarını destekleme biçimi akademisyenlikten çok kardeşler kıraathanesindeki dayıya benzemektedir dersiniz, onu anlarım.
1
r0x r0x
bu kadar taşşak geçilmesine anlam veremediğim iddia.

bilmem kaç bin yıl önce bir adamın kendi yaptığı bir gemiye 303 milyon canlıyı (mikroskobiğinden tut sikimsoniğine kadar) bindirdiğine inanıyorsun, telefonla konuşması mı komiğine gidiyor ?
ropte ropte
ilk duyduğunda insana biraz abartı gelen iddia. hatta biraz değil bariz abartı gibi geliyor. ben bu iddiayı yıllar önce duyduğumda önce çok şaşırmıştım. biraz düşününce mantıklı geldi. gerçi benim duyduğum şey hz. nuh'un cep telefonu kullanması değil, nuh dönemine kadar insanlığın teknoloji anlamında çok gelişmiş düzeyde olduğu.

hani bugün baktığımızda, kendisine inanan tüm insanları ve her hayvandan bir çift olmak üzere yüzlerce binlerce insanı günlerce, aylarca taşıyacak büyüklükte bir gemi yapabilmesi ve bu geminin o büyük tufana dayanabilmesi ancak gelişmiş bir teknolojik ilerleme ile mevcut olabilir. bu bağlamda bu teori bana çok da saçma gelmedi. he cep telefonu, iha yapacak kadar ileri bir teknoloji varmıdır tartışılır. ama ben nuh peygamber döneminde insanların ilkel, ellerinde mızraklarla dolaşan kabile yaşantısı sürdüğünü sanmıyorum.

piramitlerin sırrı hala çözülebilmiş değil mesela. uzaylılar tarafından yapıldı teorisindense, nuh tufanından önce gelişmiş teknolojiye sahip insanlar yaptı teorisi bana daha inanılası geliyor. bilimsel anlamda bunu ispatlamak güç. ama bence gözardı edilmemesi gereken bir iddia, teori.
2
2 /