nuray hafiftaş

don draper don draper
itü türk müziği devlet konservatuarı mezunu thm ses ve bağlama icracısı. korkunç ötesi gözleriyle beni ürkütür nedense. kardeşi güray hafiftaşile birlikte müziğe yetenekli bir sülaleden geldiklerini kanıtlamışlardır. bu ablamızın sesi kötü değildir hatta azeri türküleri başarılı söyler ama yine de sanırım türkü söylemesindense bağlama çalmasını tercih edebileceğim ikinci kişidir. diğeri için (bkz: özlem özdil )
easy company easy company
geçen sene eskişehir'de karşıdan karşıya geçen iki yayaya arabası ile çarpıp kaçmak suçundan gözaltına alınmıştı. zannedersem kazada can kaybı olmadığı için tutuklanmamıştı,
yaşlı timsah yaşlı timsah
1964 kars doğumlu sanatçı.
en kaliteli sese ve yoruma sahip kadın türkücüdür.
ne zaman dinlesem tüylerim diken diken olur ve boğazım düğümlenir.
hayata başka bir pencereden bakmaya zorlanmış, münzevi bir hayatla mutlu olan özel bir insan.
kardeşi (bkz: güray hafiftaş) ülkemizde en iyi elektro bağlama çalan müzisyenlerinden biridir.
marantz marantz
bağlamayı her tarzıyla icra edebilen tek kaadın sanatçıcı.

tambura bağlamayı tarzında çalabilen nadir kadın sanatçı.

(bkz: dip not)
bir takım takıntıları olduğu, piskolojik durumunun iç açıcı olmadığı, müzisyenler arasında dilden dile dolaşandır. kapıya gelen siparişleri yüzünü göstermeden kolunu uzatıp kapı arasından alandır.
ersan kuneri ersan kuneri
bu gözler de mi dünyaya kapandı, bu seste mi sadasız kaldı.

renklerimiz ne kadar azalıyor ve geri kan kırmızısı kalıyor ve nasıl da çığlıklar,ızdırap sesleri daha da çoğalıp duyulur hale geliyor güzel sesler sustukça.


bugecedeuykuyok bugecedeuykuyok
sadece bir yöreye ait türküleri iyi okuyan değil, halk müziğinin bütün yörelerinin, anadolu'dan egeye, trakyadan azeriye seslendirdiği her eseri çok iyi yorumlayan güzel gözlü sanatkar. mekanı cennet olsun.
wasabiyim ben wasabiyim ben
vefat ettiğini daha yeni öğrendiğim türk halk müziği sanatçısı. inanın içimden bişey koptu sanki. babamın yaşında vefat ettiğini de görünce daha da bi sızladı içim. güle güle nuray hafiftaş. hep güzel insanlar gider bu dünyadan zaten.