o yaz

skyish skyish
daha önceleri zerrin özer'in seslendirdiği fakat teoman'ın 17 albümünde bayağı hoş bir şekilde seslendirdiğine tanık olduğumuz güzel şarkı. insanı ilk ergenlik dönemlerinin yaz aylarına götürür bazen hüzünlendirir, bazen mutlu eder.

sözleri ise şöyledir:

nasıl da geçmişti bütün bir yaz
başımda kavak yelleri esen o yaş
sense hanım eli kadar beyaz
çalmıştınız kalbimi bilmeden biraz

nasıl da koşuşurduk bahçelerde
şarkı söylerdik mehtaplı gecelerde
sen bana, ben sana komşu evlerde
kök sarmaşıklar gibi sarıldık o yaz

elime değerdi safça elin
benimse arardı seni gözlerim
öpüşürken korkusu bir şeylerin
aşkımıza ilk hüznü getirdi biraz

çocuk kalbimize dolan gamla
oturup ağlamıştık sessiz çardakta
çaresiz erken inen akşamla
veda edip ayrıldık biterken o yaz
keepsmiling keepsmiling
o günleri özlediğinizde dinlerseniz bu şarkıyı ya mutlu olursunuz ya da kahrolursunuz.şarkının öyle bir büyüsü var ki dinleyince ne hissettirebiliceğini önceden kestiremiyorsunuz.ama geçmişe götüren çocukluk aşklarını akıllarda canlandıran bu şarkı dinlenilmeyi en çok hakeden şarkılar arasında yer alır
açılın ben egeliyim açılın ben egeliyim
sevgiliyle son kez görüşülmüştür artık ayrılık vakti gelmiştir.herkes kendi hayatına bir yön vermek için görüşmeme kararı almıştır.işte tam da bunlar konuşulmuşken arkada bu şarkı çalar.ikisi de sus pus olmuştur artık şarkı dinlenmeye başlanmıştır.o yüzden bu şarkıyı her dinleyişimde içim acır.çok güzel şarkıdır ya da artık bana öyle geliyordur.
naneseverim naneseverim
hani yaz biter de artık yazlıkları kapatma vakti gelir ya işte en çok o zaman aklıma düşer bu şarkı.
kaç yaşında olursanız olun ''o yaz'' dan bir şeyler kalır, aklınızda olmasa da kalbinizde.

sabah erken kalkıp koşa koşa denize gittiğiniz günler, yere düşüp dizinizi kanattığınızda onun size bakan kocaman gözleri ve size dalmayı öğrettiği o gün hep sizinledir işte.

sonra aradan zaman geçer, zaman hep çok hızlı geçer, kocaman bir kadın olursunuz ve bir gün yine aynı bahçenin kapısından çıkar gelir yıllar sonra. siz bir anda yine o yeni yetme kız olursunuz. tek fark bu sefer koşup sarılamazsınız ama yinede yüzünüzü saçlarınızla saklarsınız utandığınızı anlamasın diye.
daywalkergeceyardır daywalkergeceyardır
bugün şarkılar arasında gezerken dinlediğim ve beni eskilere götüren şarkı.

hayatımın en güzel yazıydı orta okul sonu yada lise başıydı tam hatırlamıyorum..

kız kuzenimin bir arkadaşı gelmişti istanbul'dan benimde samimi olduğum arkadaşla beraber yazın çok güzel günler geçirmiştik.

her gün denize giderdik tekne turlarına çıkardık yüzerdik eğlenirdik akşam olunca bar disco klasik sahil ilçesi tatil günleriydi..

kız bana değişik gelmeye başladı birden ayrı takılıyorduk bazen gruptan,o zamanlardan birisinde walkmanimize teomanın o sene çıkan kasedini taktık bir kulaklığı o aldı diğerini ben ve bu güzel şarkı çalmaya başladı birden..

muhabbet esnasında kışın neler yapıyorsun diye sordum,bu sene ohio ya gidiyorum liseyi orada okuyacağım dedi..neresiymiş ki acaba orası dedim saf saf gülerek abd'nin bir eyaleti dedi..

üzüldüm birden ben ufacık lisemde okuyacakken kız taaa abd ye gidiyordu.

günler günleri kovaladı ayrıldık kız geri döndü..

haftalarca sayısal loto oynadım belki çıkar da bende abd giderim diye saftık o zamanlar işte

bir gün yine sayısal oynadım babamın dükkanına geldim yanımızda çalışan abi sordu sen neden bu kadar sık oynuyorsun.dedim çıkarsa ohio ya gideceğim yüzüme ne diyor lan bu salak der gibi baktı ve oha dedi..