öbür dinlerde muhammed adının olmaması

bezgin gezgin bezgin gezgin
müslümanlar; hristiyanların peygamberi hz. isa'nın, musevilerin peygamberleri hz. musa ve hz. davut'un adlarını koyuyorken öbür dinlerde islam peygamberi hz. muhammed'in adının olmaması durumudur. günümüzdeki müslümanlar yobazlıkla suçlanabilir. müslüman dünyası; bilimi, tekniği hâlâ geriden izlemektedir ve bundan kurtulmak için büyük bir çaba içinde de değildir. terör örgütü ışid'le orta çağ'ının en parlak günlerini yaşamaktadır. ancak... müslümanlar; bunca suçlamaya karşın çocuklarına -peygamber ayrımı yapmaksızın- "ibrahim, isa, musa, davut; cebrail, mikail" ve öbür peygamberlerin adını koyarken hristiyanlarda " jesus (isa), madonna/mariem (meryem), jakob (yakup), joseph (yusuf), abraham (ibrahim), gabriel (cebrail melek), michael (mikail melek)" vb. adları varken bir hz. muhammed'in adı yoktur. bu da hristiyan ve musevilerin yanıtlaması gereken bir durumdur.
ne kadar enteresan ne kadar enteresan
her sey tevrat yahudilerinin toplumu dirlik icinde tutmak icin bir kurtarici pompasiyla basladi. gunun birinde isa diye biri o kisi benim dedi; konu devam etti.

muhammed denilen kisi konuya tam vakif olmadigindan, allahi araplarla tanistirdi ama icerik karisti. kuranin da tevrata bunca benzemesinin sebebi budur. hikayenin tam tutmasi icin de hicbir kutsal kitap gokten inmemisken kuran vahiyle gelmis olur.


tevrat incil zamanindakiler ne bilsin muhammedi.