olmaktan en korkulan insan tipi

1 /
chamyarmasi chamyarmasi
olmaktan en korkulan insan tipidir.
çıkarcı,insanları kendi emelleri için kullanan,kendini beğenmiş, kendini herkesten üstün gören insan tipidir.
user0112358 user0112358
hayatındaki her şeyden şikayet eden ama hayatını ya da kendini değiştirmek için hiç bir çaba harcamayan insandır.

sürekli memnuniyetsizlikle insanların mutluluğunu da emer.
bir nevi (bkz: ruh emici)
kamurabi kamurabi
makam, mevki, para ve hatta bir sözle insanları bana katlanmak zorunda bırakmak, belki daha da ileri gidip onlara hükmetmeye kalkmak. karşı tarıf çıkarı için bu boyunduruğa katlanır, siz de çoğu zaman kendinizi iyi ve özel hissetmek için bu durumun gerçek olduğuna inanırsınız. oysa ki ucuzluk ve sahteliğin zirvesidir yaşananlar.
potansiyelsafa potansiyelsafa
ne istediğini bilmeyen, geçmişini aklına dahi getirmekten utanan, para için herşeyi yapan, dostlarını unutan bir insan.

yo hayır ben unutulmaktan korkmuyorum, değişmekten korkuyorum.
reyhino reyhino
ikiyüzlü, çıkarları uğruna hayatta yapmayacağı şey olmayan, sevgili bulduğu anda dostlarını satan, hırstan gözü kör olmuş insanları mümkün olduğunca kınamamaya çalışıyorum "kınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz" sözü geliyor hemen aklıma, bir gün ben de öyle olurum diye deli gibi korkuyorum.
birbaşıma birbaşıma
aynı zamanda benden uzak allah'a yakın olsun insanlarıdır bunlar. selaam diye ortama girenler bana çok samimiyetsiz gelir mesela ya meraba de ya da uzun uzun selamı tam söyle yani. sonra mesela üniversiteye yeni başlamış ya da bir kaç sene olmuş öyle çokta zor bölümde okumayan ama sürekli şu dersim çok zor var ya öldürüyo beni fln tarzında sürekli kendi derslerinden bahsedenler sanki bizim zor dersimiz yokmuş gibi davranırlar bide, ben okuyorum ya ordan biliyorum havasında olup sürekli kendi konuşan size iki çift laf ettirmeyen konuşmasının sonunda da ay çok güzeldi doyamadım sohbete diyip ağzına bi kürekle vurulası insanlardır ulan bizi konuşturmadın ki bi sohbet olsun tek kişinin konuştuğu ne zaman sohbet olmuş. yani açıkçası okumuş da adam olamamış insan olmaktan korkuyorum ben, okumuşsan biraz karşındaki insanın fikirlerini de almayı onu da adam gibi dinlemeyi öğrenmelisin o da bi insan ve onun da düşünceleri var sürekli senin düşüncelerinle yürüyecek değil bu muhabbetler. ha bide hayat senin derslerinden ibaret değil bunu da şey yap artık demek istediğim tiplerdir bunlar.
1 /