ölüm orucu

1 /
mustafamacit mustafamacit
strateji olup olmadığını anlamak için 2 gün yemek yenmemesi yeterli olan hareket. hiç bir insan evladı inançları haricinde bir şey için haftalarca aç kalamaz.

ayrıca intihardan daha kolay olmadığı kesindir.
mustafamacit mustafamacit
görmediği biri için yapılacak olandan daha şerfli bir oruçtur.
inanç sadece dine olmaz.
kimileri dünyanın daha yaşanır olması için çabalar. kimileri ise ahireti garantilemek için dünyanın içine eder.
power of the right power of the right
cennetteki huriler, şarapla dolu nehirler için değil dünyanın daha iyi bir yer olabilmesi için kendini feda eden insan davranışıdır.üstelik onlar gidicekleri yerde onları hurilerin beklemediğini bilen insanlar,pardon şebek(!)ler oldukları için hareketleri daha onurlu bir nitelik taşır.

allah rızası için (dolayısıyla kendin için) değil.diğer insanlar için kendinden vazgeçmektir.

not:bu giride inanan birinin intihar etmeyeceği(etmemesi gerektiği) varsayılmıştır.
1925 1925
100 ila 200 gün süren hadise. nasıl yapıldığını çok merak etmekteyim, sadece su ile bu kadar yaşanıyorsa, tüm bayanlara tavsiye ediyorum zayıflamak için.
mara despina mara despina
kafadan ölüm orucuna giriyoruz deyip başlanamayacak olandır. açlık greviyle protesto başlar önce, işe yaramazsa ölüm orucuna geçilir. artık yapılan protesto değil direniş olur.
günler geçtikçe ölüm orucundakilerden kötü bi koku yayılmaya başlar. ölüm orucuna katılmayan arkadaşları o anda devreye girip desteklerini onların bakımını yaparak gösterirler. bünyeye göre değişen geneldeyse 50- 60 günü geçen ölüm oruçlarında geri dönüşümü olmayan hasarlar görülür.
ölüm kalanların daha iyi bi dünyada yaşaması içindir.
sen, ben, biz için..
ütopya ütopya
sistemin sınırları dahilinde sorgulandığında nasıl da haksız, mantıksız ve insafsız bir noktada görünüyorlar değil mi? ne gerek var efendim yavaş yavaş ölüme, hükümete ve dahi onun kurumlarına karşı gelmeye? yaşayın işte hepiniz de, hepimiz gibi, değil mi ama?

bilmezlerki onların kavgası yalnızca içeride değildir, her yerdedir. bilmezlerki daha güzel bir dünya için en son sığınağın, en son mevzinin kaybedilmesi nicedir. ve bilmezlerki sorun ölmekte değil onursuzca yaşamaktadır.
depresif depresif
doğru ya da yanlış, haklı ya da haksız bir eylem olması tartışılabilir fakat yeni ölüm orucu haberlerini dört gözle bekleyenlerin olması, durumla kendi aklınca dalga geçebilen kişilerin varlığı, insanın kanını donduran, insanlığından utandıran bir durumdur.
fikirsel flört fikirsel flört
haklı, onurlu bir eylemdir. 1996 ve 2000'li yıllarda cezaevlerinde yapılan ölüm oruçlarında birçok kişi can vermiştir. dışarıdan bakıp " ya bunlar gizli gizli yemek yiyor" diyen adalet bakanı, ölümlerden sonra göt olup öylece susmuştur. ama göt olup olmaması da insanları hayata geri getirmemiştir. sadece ses getirmiştir.
keseli keseli
ülkemizde yaşanmış acı tecrübelerden biri olan eylem şeklidir. 3 kere hemde...
en ağırı 2000 ö.o oldu hiç kuşkusuz. en çok ölüm, en çok acı, en çok feryat 2000 de yaşandı. ölüm oruççularına terörist dendi, popilist dendi, kukla dendi... kim neyi ne kadar yaşadı ki bunları söyleyebildi... hayata dönüş operasyonuyla hayatlarını çaldılar hem de demoktarik bir koalisyon hükümeti, başlarında dsp... en çok güvendiğimiz vurdu sırtımızdan bizi...
3 gün tam 3 gün kilitlendik televizyona, 'o' sağ çıkarmı binlerce bombadan erimiş bedeniyle diye... o çıktı, ama 28 kişiyi arkasında bıraktı hayata dönüş operasyonundan... suçlandılar, aşağılandılar, karantinaya alındılar, tecrit edildiler velhasıl... 122 can verdik tecrit uğruna...
öyle adam öldürmüş, hırsızlık yapmış, tecavüz etmiş falan değildir en az 12.5 yıl ceza alma sebepleri. vatana sahip çıkmalarıdır, bu uğurda bedeli bizim adımıza kendilerinin ödemek istemeleridir. taşın altına sokulan öpülesi ellerin sahipleridir onlar...
1 /