ömer tuğrul inançer

1 /
z3yn3p z3yn3p
bir konuşmasına katılma bahtiyarlığına erişmiş biri olarak insanı asla sıkmayan her cümlesinden istifade edilebilecek aynı zamanda hafız zat. dikkati çeken bir diğer yönü boyunun çok uzun olmasıdır.
dilbeste dilbeste
facebook ta kendisine hayran olanların kurmuş olduğu grubu öğrenince çok sinirlenmiş oğluna söylemiş facebook ta ki grubu kapatmış yüce insan
serpico serpico
tüm özellikleri bir yana müthiş bir hatip kendisi. bir iş vesilesiyle uzun uzun incelemek zorunda kaldığım üç dvdlik röportaj görüşmelerinden, beni sıkmadan ve uyutmadan kendisini dinletttiren tek şahıs olmuştur. uykum olmasına rağmen hem de, bunu da belirteyim.
z3yn3p z3yn3p
bir hatiptir. zannımca her daim hatiptir. karşısındaki daima dinleyici konumunda bulur kendini. bakkaldan ekmek alırken bile hatiptir.
ıslık çalamadığı için metroyu kaçıran adam ıslık çalamadığı için metroyu kaçıran adam
şu günlerde okuduğum "dinle neyden" kitabının yazarıdır. engin bir birikim ve bilgi sahibi olmasının yanı sıra hitabeti fevkalade olan insandır. tasavvuf konusunda teorik bilgisi yüksek seviyelerdedir. konuşurken insanı kendisine tamamen bağlar ve diğer her şeyi bir kenara bırakmasını sağlar.

kitapları için:

http://www.sufi.com.tr/index.php?key=yg&id=522

tashih: iki hafta içinde beş sene önce yazmış olacağım bu giriyi eksileyecek ne yaşadınız çok merak ediyorum.
paraklitos paraklitos
mevlana ve ibni arabi gibi derin sularda yüzüp ehl-i sünnet hakikatlerine ters düşmemek ve onları doğru tevil edebilmek maharet ister.ömer tuğrul inançer onları hem özümsemiş hem de bunu başarmışdır.mevlana adına yapılan şarlatanlıklara karşın mevlana ya mesafe koyarak değil mevlana yolunda ilerleyerek doğru tasavvufu anlatmışdır.tecrübemden hareketle diyebilirim ki tasavvufdan nasibi olmayanların,sufi olmayanların da muhabbet duyabileceği bir zat.çehresi ve konuşması güven veriyor.
closer closer
1946'da bursada doğdu. orta tahsilini bursa'da tamamlayıp istanbul hukuk fakültesi'ni bitirdi. yirmi yıl kadar muhtelif şirketlerde müşavir-avukatlık yaptıktan sonra 1991 yılında kültür ve turizm bakanlığı istanbul tarihi türk müziği topluluğunda sanatçı-müdür olarak çalışmaya başladı.

tahsili sırasında özel olarak müzik dersleri aldı. çeşitli radyo ve televizyon programlarında misafir sanatçı ve konuşmacı olarak yer almış olup, bir çok yurtiçi ve yurtdışı konserlerde müzik faaliyetlerinde bulundu. *

(bkz:http://www.ittmt.org/ozgecmis.htm

vakte karşı sözler, sohbetler, dinle neyden isimli kitapları konu* ile ilgilenenler için bulunmaz fırsattır. çok düzgün bir türkçe ve çok akıcı bir üslup ile konuşur. "allah'ın mahlukuna aşık olmadan, zatına aşık olunamaz", "bütün mesele farkında olabilmektir" dediği hazreti insan ile ilgili hoş sohbetini dinlemek isterseniz:

`http://www.youtube.com/watch?v=zmBDzxT5uvo`
rain man rain man
modern dönem mürşidlerinden bir cerrahi derviş. benim anlamadığım neden mesnevi sohbetleri yapar. bu mesnevi bir mevlevi dervişinin okumasını anlıyoruz da..
demek ki mevlana'dan başka büyük bilgeler yetiştirmediğimiz için her meşrepten ehl-i tarik mesneviye muhtaç oluyor. ve hatta hiç dervişlikle alakası olmayan insanlar dahi mesnevi okumakta ısrarlı.. mevlana! büyüksün, gerçekten..
usuyitik usuyitik
keşkül yayınları'ndan çıkan sohbetler'i pek şahane. anlatırken anlatırken arada öyle bir cümle ediyor ki, o sıra arka fonda beni vur, beni onlara verme çalmaya başlıyor.

valla kitaplarını okumak bende derin bir pişmanlığa, değişme isteğine sebebiyet veriyor. tabii işte bir de olduğu yere mimlenmek durumu var.
othmankhan othmankhan
karagümrük merkezli cerrahi tarikatinin bıyıkları her zaman dikkatimi çekebilmiş şeyhidir. ramazan günleri televizyonlarda daha sık görebildiğimiz tasavvuf ehlidir. sohbeti tat verir, dinledikçe, dinleyesi gelir insanın.
1 /