önder aytaç

1 /
çaylakadam çaylakadam
halil bertkay ve murat belge kendisini öcalanın idamıyla ilgili yazısından dolayı, 'oha la bu ne' diyerek eleştirmişlerdi. sonra da atılmış gazeteden.

o değil de, abdullah öcalanın adı hadi tamam da, soyadı öcalan olmasaydı da mesela şekerci olsaydı. ya da ne biliim, yumuşak olsaydı. herhangi bir şey ima etmiyorum. ama olabilirdi de. öcalan bulunduğu yere çok uygun bir isim: "ö c a l a n"... bööö, öcü gibi. ama yumuşak olsaydı komik olurdu. kod adı apo ama basında masında genelde artık öcalan deniyor. eskiden bebek katili derlerdi, geçti o günler. açılıyoruz artık, herkes terbiyesini takınıyor. ama soyadı yumuşak olsaydı, ona sadece yumuşak diyeceklerdi:

"imralıdan avukatları vasıtasıyla haber gönderen yumuşak, dtp'nin..." ya da "yumuşak, açılım sürecini değerlendirerek, kürt halkından bu süreçte sakin olmalarını..." gibi. hoş değil.

mesela askerde herkesin göğsünde soyadı yazar. koskoca komutan oluyor, isimi şu: hüsamettin top. tabi bu adamın göğsünde sadece top yazıyor. şöyle: t o p.

general olmuşun ama top komutan olarak anılıyorsun.

bunlar hep güzel türkçemizin cilveleri.
sokak kültürü sokak kültürü
taraf gazetesinde yazar ama henüz söz dinlemeyi bile bilemez söz kesmeyi çok sever cnn türk'te hanefi avcı ile ilgili programda sürekli konuyu dağıtan bir acayip yazar.
ariel ariel
faşist diyen var , hükümet kime geçse onun peşinden gider diyen var , yeni nesil demokrat diyen var . ben kendisini tam bir kalıba sokamadım ama çok bariz bir belirleme yapabilirim. bu adam güçlü tarafa geçtiği anda vicdansızlaşıyor , hedefindeki insanları küçük düşürebilmek için her yola başvuruyor. bu mantalitesiyle de polisleri eğitiyor.
paraklitos paraklitos
kibir adeta bu adamın semtine uğramamış. gayet mütevazı ve beyefendi,insanları kırmamaya çalışıyor. sorulara soruyla cevap verip sizi doğru cevaba sevk ediyor.

analiz yeteneği sağlam,kaynakları sağlam,mefkuresi sağlam,kendisi sağlam..

özgürlükten yana ama yurtsever...

inançlı ama bağnaz değil...

idealist ama hayalci değil...

türkiye nin önemli aydınlarından biri.
griffon griffon
o çok sevdiği ve sürekli çanağını yaladığı "sünni türkler" tarafından kovulmuş. sürpriz olmadı. herkesi kendi gibi midesiz sanıyor
1 /