onlar konuşur ak parti yapar

1 /
azwepsa azwepsa
chp'nin vaatlerle çıkışından sonra yaptıkları kontra slogan. eh siyasi çekişmeye uygun güzel de bir slogan. hele hele chp'nin vaatlerine karşı "istemezük" kampanyasından sonra seviyeyi yükseltmişler.

onlar konuşur ama ak parti de yapmadı. "yapmayacam" da diyor. asgari ücrete, emekliye zam kaşıkla, milletvekiline kepçeyle. e bahanesi de var: "başkanlık sistemi yoktu, yapamadım".

ha iktidara yakın müteahhitlere yapılan kıyaklar başka.
gereksizbilgi gereksizbilgi
13 senedir iktidarda olan bir partinin en övündüğü şeyin duble yol yapmış olması düşündürücüdür. artık kredi borcu bulunan arabalarımızla duble yollarda gider geliriz.

ne yolmuş be arkadaş
kalemsiz yazar kalemsiz yazar
evet yapar ama altına yapar;

- komşularla sıfır sorun aksine sırf sorun,
- kimse sabrımızı sınamasın istersek haftaya cumayı şam'da kılarız,
- yolsuzluk yapan kardeşimiz olsa kolunu kopartırız,
- kamu da israfı önleyeceğiz, diyanete televizyonlu mercedes,
- hızlı tren faciasında yiten onca canlar,
- soma'da gerekenler yapılacaktı, aileler duruşmaya bile alınmıyor,

daha çoook var ama, en sinir olduklarımdan bir demet yazdım.
skordan sorumlu devlet bakanı skordan sorumlu devlet bakanı
doğrusunun "akepe konuşur sonra başka bir şey yapar" şeklinde olduğunu zaten bildiğimiz slogan.

bunlar iq seviyesi 85'in üstünde olanlara oynamıyorlar bu sloganla zaten. 85 üstü bunların ne mal olduğunu biliyor. ülkenin en iyi üniversitelerinden birinden mezun, doktora öğrencisi, ileri derecede ingilizce bilen birisi olarak her sene iş kaygısı yaşayan insanım ben. her yer 1 senelik taşeron firmalar tarafından hazırlanan sözleşmelere bağlı. hep bir patron bozuntusunun iki dudağı arasındaki lafa bağımlıyız. akepe bu işte. akepe korku demek. akepe kaygı demek. akepe belirsizlik demek. akepe yalan demek. akepe bağımlılık demek. öncekiler de böyleydi akepenin de farkı yok. hal böyleyken chp'nin sosyal politikalarına oy vermemem için hiçbir neden yok. sunulan çözümlerin yapılması zor değil. akepe'nin dediği gibi hayal de değil. akepe demek yalan demek zaten söylemiştim.
orgomelih orgomelih
olması, yapılması gerekenleri yapıp seçimler yaklaştıkça ortaya çıkan ve sanki gerçekleşmesi çok zormuş gibi lanse edilen icraatlerin arkasına sığınan akp'nin seçim sloganı.

iyi, gene çok uçmamışlar. hatırlarsınız ''hayaldi, gerçek oldu'' diye bir sloganla da seçime girmişlerdi, bu sloganla çok uçmamışlar bari.

yazıldı mı bilmiyorum, bu reklamda oynayan kamyoncu abi yakıt parasından haberin var mı senin acaba?
poseidonyx poseidonyx
cumhuriyet tarihinin en büyük protestolarina şahit olduk.
neden böyle diyetnin ağzına tikiyorlar kapsülü
diyor ki sayesinde nefes alıyorum

siz konusursunuz onlar tıkar
azwepsa azwepsa
bir kapak da devlet bahçeli'den geldi:
eh arkadaş, ben mi dedim size: "yolsuzluğa bulaşan, iran ajanlarının önüne yatan herifleri kollayın"? bak ha bire vuruyorlar oradan.
kırık sokak lambası kırık sokak lambası
bir reklamda her yer yeşillik oldu diyor kadının teki pu senin insanlığına be. hani nerede bu yeşillik biz neden göremiyoruz acaba başımıza çuval geçirdiler ondan mı göremedik ? yoksa uçağımız düşürüldü o yeşil alanları görmeye mi gidemedik? ya da gemilerimiz basıldı kan lekelerini silmeye çalışırken gözümüzden mi kaçırdık? nerede soruyorum nerede?

neden soru sormayan bir toplum olduk, nasıl soru sormayan bir toplum olduk merak ediyorum ?
1 /