onur yürüyüşüne katılanların burslarının kesilmesi

lafrente lafrente
yürüyen ayrı gereksiz, bursu kesen ayrı gereksiz.

bir insan "ben kendi hemcinsimi sikiyorum" diye yürüyüş yapar mı? sik birader bize ne? bunun yürüyüşünü yapma gereği neden duyuyorsun? neden normal insanlar çıkıp yürümüyor? avrupa'nın modernlikten, rahatlıktan çatlayışının eserleri buraya da yayılmaya başlıyor.

bir savaş çıksın, görürüm uçkur için yürüyüş yapmalarınızı. rahatlık battı diye buna denir.
3
psikopatpapatya psikopatpapatya
bu yürüyüş illegal bir yürüyüş mü? bilmediğimden soruyorum. hayır legalse bursu neden kesiyorsunuz? bu yürüyeşe izin veren de siz olursunuz o zaman, bursu kesen de. burda bi tutarsızlık var.
4
müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
bu günün ve yürüyüşün adında sıkıntı var. eskiden onursuzlardı da yeni mi kazandılar onurlarını. lgbt üyesi değilim, olanlarla da hiçbir sıkıntım yok ama üye olsaydım bu ismi asla kabul etmezdim, kabul edersem diğerlerinin daha önce lgbt üyeleri hakkında söylediklerini kabul ediyor gibi hissederdim sanırım. başka bir şey olmalıydı ismi.


başlığa dönersek ta-ma-men davranışçı bir yaklaşım. mahrumiyet, ceza ceza... ilkel ve insanlık dışı. isteyen istediği yerde istediği ile yürüsün. herkesle hep el ele olunacak değil ya. o burslar da bir yerde bizim vergilerimiz değil mi zaten. kimin parasını kimden kesmişler. lgbt ile uğraşmak yerine işsizlik ve ekonomi ile uğraşsınlar.
the red queen the red queen
burada sorgulanması gereken toplu yürüyüş yapan insanların gözaltına alınması. sebebi beni ilgilendirmiyor. isteyen istediğini protesto eder, destekler. zararsız eylemlerin zorba mudahele görmesi beni ilgilendiriyor sadece. sizin de dikkatinizi çekmelidir mazur gösterecek bahaneler aramak yerine.
3
boyalıdasaçları boyalıdasaçları
hmm... insanların savundukları düşünce veya tercihleri uğruna bursları kesiliyor demek. e o zaman bizim saygıdeğer bakanlarımız fetö mensuplarının etkinliklerine katılmışlardı. maaşları kesilsin?
actions speak louder than words actions speak louder than words
ne ekilirse o biçilir.

kendileri farklı görüşe sahip olanları dışlıyorlar, yeri gelecek kendileri de dışlanacaklar.

fetö de yıllar boyu farklı insanları dışladı, komplolar kurdu, öldürdü, katletti, hapise attı.

şu anda kendisi ve kendileri rezillik içerisindeler.

evrenin kuralıdır: "ne ekersen onu biçersin." "dünyaya bıraktığın her şey, bir gün mutlaka sana geri döner."