özallı yıllar

elpinoras elpinoras
- köprü 3 yıl sonra ücretsiz olacaktır denen yıllardır.

köprü, boğaz köprüsü lan! yalan mı; yalan!
şimdilerde diyorlar ki;

1. adnan menderes.
2. turgut özal.
3. tayyip.

bunu bir gurur olarak ilan ediyorlar, way ülkem way.
adidas kapital adidas kapital
özal'ın başbakan ve cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemi tanımlamak için kullanılmakla birlikte mehmet ali birand'ın öncülüğünde soner yalçın ve serdar akinan'ın hazırladığı, adından da anlaşılacağı üzere özal dönemini anlatan 9 bölümlük belgesel. youtube'de henüz bulunmamaktadır. izlemek isteyenler için linki aşağıda mevcuttur. tükenmeden bayiniziden isteyiniz.

özallı yıllar 1. bölüm mehmet ali birand & soner yalçın'ın hazırladığı ve 2000 yılında cnn türk'te yayınlanan özallı yıllar belgeseli netd'de! netd
yazarçizerboyar yazarçizerboyar
cemal süreya 'dan hafızama iğne ile kazınmış bir ''intihar çağrısı'' gelir özallı yıllarlı anıları işitince. bu çağrı aynen aşağıdaki gibidir.

ülkemizi sizden, sizi de kendi özel sıkıntılarınızdan kurtarmak için arkadaşım muzaffer buyrukçu'yla bir önerimiz var: intihar etmelisiniz! ben ve buyrukçu bu konuda dostça omuz veriyoruz size. gelin halkın önünde üçümüz birlikte intihar edelim. yer: kadıköy eski iskelenin önü. gününü ve saatini siz saptayın. ''ülkemiz sizden kurtulsun, biz de bir işe yaramış olalım'' cemal süreya.