özel sağlık sigortası

elbow elbow
sağlık sigortasından faydalanıp 12,00 ytl'ye özel hastanemizde muayene olursunuz...sevinirsiniz..daha sonra otoparka bıraktığınız arabayı alırsınız çıkışta da 6,00 ytl verirsiniz...ne anladım ben bu işten olursunuz...
impish impish
sigortalanan kişiye anlaşmalı doktorlar ve özel hastanelerde tedavi imkanı sağlayan,kaza durumlarında masrafları karşılayan sigorta türüdür.

eğer hayatınız boyunca sizinle olacak bir hastalığa sahiseniz epilepsi, şeker vs. sizi sigortalamazlar.eğer bayansanız 12 ay süreyle doğum için gerekli testler giderler karşılanmaz.bir de doktora ve ilaca yine de para öder ve paranızı sonrasında gidip sigortadan alırsınız.hele ki doktora sigorta tarafından verilen tazminat kağıdını imzalatmazsanız paranızın üstüne soğuk su içmeniz gerekir.
mürekkepbalığı mürekkepbalığı
iyidir, hoştu ama çok büyük bir sıkıntısı vardır. özel hastanelerde resmen yolunacak kaz muamelesi görürsünüz. nasılsa masrafları sigorta şirketi karşılıyor diye sizden gerekli gereksiz her türlü tetkiki isterler.

mesela birgün migren atağı geçirdiğim için gittim. migren olduğunu biliyorum, daha önce de geçirdim, zaten yüzüm gözüm, suratımdaki salak ifade, herşey migren diye bağırıyor. illa ki mr istedi doktor, mecburen çektirdik.

hadi mr neyse, ama bir akrabam kayakta düşüp el bileğini kırmıştı.alçıya almak yerine ameliyata alıp geçici platin bir parça taktılar, sonra çıkardılar. sonradan başka doktora sorduk, basit bir alçıyla da tedavi edilebilecek bir kırıkmış.

yani ellerinden gelse sizi kırk parçaya bölüp sonra yeniden dikip birleştirirler. nasılsa özel sigorta ödüyor!

hele bir de sigortanız ayakta tedavilerin sadece %80'ini karşılıyorsa bu gereksiz mr'lar doplerler vs. yüzünden astarı yüzünden pahalıya gelebilir.
pasta cila pasta cila
aldığınız teminatlarla yıl içersinde geçirdiğiniz hastalıkları karşılayan yeni nesil bir sigortadır. düşün gelirli aileler için özel hastanelere gidebilmek, muayene olabilmek ve sağlık tutarlarınızı karşılayabilmek için güzel bir fırsattır bence. aynı şekilde göz, diş, kalp hastanelerine de gidilebilir. bir nevi önceden taksitli ödemiş olduğunuz sağlık giderlerinizin birikim yapılıp bir sorun yaşanması dahilinde sağlığınız için harcanmasıdır.

daha yeni yaptırdım geçenlerde. ankara 'da yaşıyorum. anlaşmalı bir ton hastane listesi verdiler. bunlardan istediğime gidip tedavi olabiliyorum. merak eden arkadaşlar için link şöyle:

sağlık sigortaları - yaşam güvenceniz herşeyin başı sağlık. bu nedenle sağlık sigortaları olarak size gereken en iyi hizmeti vermek için buradayız. doğum sigortası, tss, öss sağlık sigortaları
sychtianarch sychtianarch
bunu yaptıran yine devlete zorunlusunu ödeyecek. yeni ve eski türkiye'de zaten parası olan özele gidiyor. özel sağlık sigortası ise en yüksek zorunlu sigorta priminden daha ucuz. devlet buna rağmen zorla alıyor. sosyal oldu ya bunlar. özel sağlık sigortasına gerek kalmıyor.

devletin kendisi hastaneyi ticarethane olarak kullanıyor. kendi kemikleşmiş seçmen kitlesine de hastaneleri peşkeş çekiyor. grip oldunuz, kıçınızda çıban çıktı vesaire, bunlar zaten rutin tedaviler. kronik hastalıklarınız olmasın yeter ki.

devlet, özel sektörü denetleyeceğine vatandaşı dürtüyor. vatandaşa pirim borcu ödetmek niye? devlet hastaneleri ile sigortayı ne tarak yemeğe birleştirdin? ilk zamanlar özel hastanelere devleti niye soydurttun?

neyse; daha dolacak ayakkabı kutusu var elbet.
ah ya neymar ah ya neymar
poliçe sağlamsa kesinlikle en mantıklı yatırımdır.

bir üst entry'nin de altıma imzamı atarım. devlete şu anda 750 tl bağkur ödüyorum, hatta düzenli ödediğim için bu indirimli hali yoksa aylık 850-900 arası şu anda.

en son hastane maceram 2 yıl önceydi, benim gözlere ilasek yaptırmıştım. hekim birkaç damla ve ağrı kesici yazmıştı. bağkur'umla 160 tl ödedim eczanede. bir operasyonu özel hastanede cebimden yaptırmak zorunda kalıyorsam, üstüne bir de eczanelerde sikiliyorsam ne anladım arkadaş ben bu sigortadan? bağkur'un bana yıllık maliyeti 9.000 tl ama ayda yılda bir işim düştüğünde kıytırık üç beş ilacı bile karşılamıyor. üstüne devlet hastanelerinde yüzlerce çomar ve suriyeliye maruz kalıp paranla rezil oluyorsun. konu emekli maaşıysa bir iş insanı olarak sizin vereceğiniz 1.000 lira sadakaya mı kaldım amk?

özel sağlık sigortasını geçen yıl yaptırdım. amerikan, florance ve acıbadem dahil tüm özel hastanelerde tedavi alabiliyorum. hatta yurtdışında da yatarak 150.000, ayakta 15.000 usd'ye kadar teminatım var. ilaçlarımı %100 karşılıyor, yalnızca yardımcı tıbbı malzemeler %80. dikkat edilmesi gereken tek bir handikapı var, ilk 3 yılda kaskoyu bozar gibi bozmaman lazım bu mereti. aksi takdirde sigorta şirketinin primleri kökleme, ilgili hastalığı poliçeden çıkarma veya poliçeyi tamamen iptal etme gibi bir hakkı var. 3 yıl boyunca bozmazsan artık ömür boyu poliçeni prim yansıtmadan yenilemek zorundalar, hem de sike sike. sigortacım beni keklemiyorsa ki götünden kan alırım, ömür boyu yenileme garantisini aldıktan sonra gittin kanser tedavisi gördün diyelim, sadece hasarsızlık indirimin gidiyor o kadar.

geçen yıl 2.400'e yaptırdım, bu sene 3.600'lere çıkmış ama hasarsızlığı bozmadığımdan tekrar 2.500'lerden yeniledim. geçen yıl hiç kullanmadım ama %80'ine kadar kullandığında hasarsızlık bozulmuyor. yani 2.000 tl'ye kadar kullanabilirim, ayrıca ücretsiz check-up haklarım var. 3 yıl içerisinde ağır bir sağlık sorunu yaşamazsam geleceğim için en iyi yatırım olacak şüphesiz.

ayrıca yolunacak kaz olayına katılmıyorum. annemi mide kanserinden kaybettim. inanın teşhis konulana dek zerre belirti yoktu. bir gün annemin kusmaları bir türlü kesilmeyince özel hastaneye götürdüm. orada doktor 10 ayrı tahlil istedi, ben de sırf para koparmak için tahlil istiyorlar kafasına girdim. sonuçlara baktıktan sonra enzim değerleri çok yüksek dedi ve endoskopi yazdı. endoskopi sonucunda da "az diferansiye adenokarsinom" yazıyordu. yani anneme mide kanseri teşhisi konulmuştu, hem de en agresif tür. belki de 1 yıl kadar önce basit bir mide sorunundan hastaneye gitse ve sırf "para koparmak" için dahi olsa endoskopi istense tümör erken tespit edilecek ve annem hala yaşıyor olacaktı. başım ağrıdığında doktor mr istese ben sorun yapmam, migren de olabilir tümör de.

kuyruk sokumumdaki şişlik ve ağrı için devlet hastanesindeki doktora 10 yıl önce kıl dönmesi ameliyatı olmuştum en azından bir ultrason falan yazsanız dediğimde sen ne diyon yarram dercesine yüzüme bakıp 10 yıl önce ultrason mu yapmışlardı demiş ve ben ağrının geçmediğini söyleyince de fazla oturma demişti. bu arada ultrason derken herhangi bir çekim, görüntülemeyi kastediyorum yani. o sertlik hala var ve sert bir zemine oturursam ağrıyor, ne olduğunu bilmiyorum. iş güç yoğun olduğundan da henüz başka doktora gitmedim. yani her şeyi bir kenara bırak sırf tek vasfı teen hemşirelere paspas çekmek olan sünepe doktorların egosunu çekmemek için bile yaptırılır bu.

bu arada benim yaptırdığım premium sigorta türü. isterseniz amerikan, florance, acıbadem hariç özel hastaneleri kapsayan versiyonlar da var, medipol, medicana gibi hastanelerde tedavi alabiliyorsunuz. onlar 800-900 tl idi en son, para bile değil. asgari ücretli adam bile yaptırabilir aslında bunu. yanlış anlaşılma olmasın bunlar aylık değil yıllık primler. yani ben ayda 200 tl karşılığında acıbadem'de tedavi alabiliyorum.
4
sychtianarch sychtianarch
vatandaşı elektromanyetik dalga manyağı yapan özel hastanelerin dişine göre sigortadır. ortalama abd vatandaşı hastalata göre kat kat fazla ışına maruz kalan türk vatandaşı daha ne istesin mq. batı yine bizden geride.

isveç'te yaşayan, burada tatil yaparken özel hastaneye gitme gafletinde bulunan bir ahbabım isveç'deki sigorta firması pürüz yaşamıştı. eee orada ışın manyağı olacak kadar özel insanlar yok.

devlet sgk yolu ile vatandaşı, işvereni ayrı zikiyo, özel hastaneler de ön sevişmeyi uzun tutup zikiyo. aradaki farkı, duyarlılığı ve ilgiyi uzatmak adına siz karşılıyorsunuz.