paolo rossi

xander xander
şike yaptığı gerekçesiyle futboldan men cezası almıştır.daha sonra cezasının hafifletimesiyle 82 dünya kupasında oynama şansı yakalamış o kupada gol kralı olarak hocası enzo bearzot u haklı çıkarmış futbolcudur kendisi.bu arada italya finalde almanya yı 3-1 yenerek dünya kupasını kazanmıştır.
kasaba insanı kasaba insanı
82 dünya kupasının en büyük yıldızıdır.uzun bir süre aldığı cezadan dolayı futbol oynamamış olmasına rağmen, birazda zaruretten kadroya çağrılmıştır.ilk turda vasat bir performans gösteren rossi ve italya ikinci turda belki de hala tüm zamanların en iyi ve en güzel top oynayan takımları arasında gösterilen brezilya ile karşılaşmıştır.maçın mutlak favorisi olan brezilya o güzel ve gösterişli oyununa rağmen rossi'yi durduramamış ve üç golünüde rossi'den kazanan italya 3-2 lik skorla brezilya'yı turnuva dışına itmişti.daha sonrasında rossi bu etkileyici performansını turnuva sonuna kadar sürdürmüş ve italya'yı şampiyon, kendini de gol kralı yapan bir oyun sergilemiştir.
bulanti bulanti
aldığı şike cezasına rağmen 82 dünya kupasında oynamış ve kupadaki performansıyla hem avrupa'da hem de dünyada yılın oyuncusu seçilmeyi başarmış italyan efsane. ayrıca juventus'la birlikte bir şampiyon kulüpler kupası, bir de kupa galipleri kupası da kaldırmıştır.
mordor büyükşehir belediye başkanı mordor büyükşehir belediye başkanı
82 dünya kupası'nın gol kralı ve yıldızıdır.
bir maçta brezilya'ya 3 gol birden atmıştır ki o tarihe kadar bu pek kimsenin alışık olmadığı bir şeydir. üstelik o brezilya kadrosu kupa kazanmasa da dünya kupası tarihinin en iyi kadrolarından biridir. finalde almanya'ya da çakmıştır bi tane.