pearl harbor

1 /
nienna nienna
şimdi bu filmde kate beckinsale herkese veren bir hemşireyi canlandırıyor sonra da gidip underworld'de vampir ayaklarına yatıyor. olmaz ayıp!
jellybean jellybean
josh hartnett'a hayranlığımın artmasını ve bütün ilgiler onun üzerine çekilince ben afleck'in kıskançlık krizlerine girmesini sağlayan süper bi film..
chete chete
japonlar güneydoğu asya'dan başlayıp dünyayı ele geçirme planları kurarken abd'yi safdışı etmek için bir baskınla abd donanmasını vurmak için fabrikalara kapanıp binlerce uçak üretmişler ve bu şaşılası baskınla askeri tarihe geçmişlerdir.

sonucunda abd japonya'yı durdurmak için atom bombası kullanmış ve çizmeyi aşarak sivil insanları katletmiştir. japonya kayıtsız şartsız teslim olmuş, ordusunu dağıtmış ve abd'nin korumasına girmiştir.
aqua aqua
amerikanın pek de ciddiye almadığı japonlar pearl harbor'u dağıtıp gelince japon generalinin "uyuyan devi uyandırdık" sözü gerçekleşmiş ve amerika yapacağını yapmış, sivil insanların üzerine atom bombası atmıştır.
telvin telvin
1941 yılında japonların bastığı amerikanın limanlarından birisi.filminde de amerika yine göstermeye çalışmıştır askeri gücünü.verilen mesaj çok açıktı amerikaya saldıranın sonu böyle olur.
finch finch
ikinci dünya savaşı'nda japonya'nın amerika'ya saldırdığı kanatlardan biridir. savaş başlamadan önce ingiliz kuvvetleri, japonların savaş şifrelerini çözmüşlerdir ama amerika'nın da savaşa dahil olmasını istedikleri için bu bilgiyi dışarı sızdırmamışlardır. japonlar da tüm bunların bedelini hiroşima ve nagazaki'de çok ağır ödemişlerdir.*
1 /