pedofili hastalık değil suçtur

1 /
ela gozlerimdeki renkli hikayeler ela gozlerimdeki renkli hikayeler
çocuk susar sen susma!

bu ülkenin vicdanlı bir vatandaşı isen, bir çocuğun sesi olmaya mecbursun!

çocukların korunması ile ilgili gerekli ağırlaştırılmış kanun talepleri için herkes e-devletten şikayet ve bilgi edinme kısmından cumhurbaşkanlığına bu konu ile ilgili şikayette bulunsun lütfen!

çocuk susar sen susma.

öz babası tarafından tecavüz edilen 4.5 yaşındaki bebek.

3 yaşında tecavüze uğrayan bebek.

kanseri yenen ama üvey babası tarafından önce tecavüz edilip sonra öldürülen o genç kız ve daha niceleri.

ülkemizde her saat başı 4 çocuk cinsel istismara uğruyor ve bunu yapanlar cezasız kalıyor, akli dengesi yok vs açıklamalarla, ama bu kabul edilebilir bir şey değil. lütfen duyarsız kalmayın, soy ağacı için hepimiz saatlerce uğraştık, bu suça seyirci kalmayın lütfen.

edit:imla
edit: bebek ölmemiş.
prynzm prynzm
öncelikle şu bilgi ile başlamak istiyorum sözlerime;sonrasında ise demek istiyorum ki;
pedofili hem hastalık hem suçtur. sağlıklı düşünebilen, içinde azıcık merhamet ya da insan sevgisi bulunan birinin kendisinden çok çok küçük asla bir cinsel yakınlaşmanın söz konusu olamayacağı birine bu gözle bakıp hatta daha da ileri gidip ona tecavüz etmesi hastalıklı bir beynin ürünüdür.

kaç günden beri haberlere konu olan, bugün ölüm haberleri gelen minicik bedenleri düşündükçe nasıl bir dünyada yaşadığımızı daha bir sorgular oldum, yeni gelen nesil için içim acıdı, korktum onlar adına. her gün 20 tane çocukla bir aradayım bırakın kendim zarar vermeyi kendileri düşse, canları acısa aklım çıkıyor bir yerlerine bir şey olur korkusuyla sorumluluktur, bana emanettir, candır sonuçta muhtaçtır benim korumama diye.

kendisini koruyamayan bırakın daha kendini ifade edemeyen minicik bir cana nasıl cinsel obje gözüyle bakar nasıl tahrik olur bir yaratık? üstelik o kadar iğrençleşti ki öz babası, üvey babası, en yakın komşusu ya da akrabası çıkıyor bunu yapabilen pislikler. ve bunu yapanlara karşı hala caydırıcı bir ceza verilmiyor ülkemizde. verilmediği ve cezası yeteri kadar karşılık bulmadığı için hala yapabiliyor sapık zihniyetli canavarlar.


mağdur olan kişiler de sanki suçlu olan kendileriymiş gibi utanıyor, kabuklarına çekiliyorlar. artık buna bir dur denmeli. anne babalar eğitilmeli, çocuklarına karşı hoşgörülü olmaları için onları her koşulda koşulsuz sevdiklerini ve kabul ettiklerini bilmelerini sağlamalıdır. iş sadece anne babada bitmez. çocukların da sesini çıkarmamız gerekiyor. istemediği hiç kimsenin bedenine dokunmasına izin vermeyeceğini çocuklara anlatmalıyız ve bunu elimizden geldiği kadar erken yaşlarda yapmalıyız.


pedofili bir suçtur ve bunu yapan kişiler olabilecek en ağır suç ile yargılanmalıdır.
222336 222336
her allah'ın günü çocuklarımız tecavüze uğruyor. nasıl bir millet olduk ben anlayamıyorum. pedofilin "1 kereden bir şey olmaz" dendiği, vakıflarda çocuklara tecavüzün "sıradan" kabul edildiği.

ördek, köpek, kedi (uçabilse bunlar yeminle leyleği de siker) tecavüzlerinin günlük haber olduğu bir ülke olduk.

uzay araştırmaları, mars'ta koloniler kurulması konuşuluyor bir tarafta, bir tarafta ise bizim bastırılmış sapkınlığımızın yansımaları.

işin özü şu... bizden bir bok olmaz.
mncdprssv mncdprssv
öncelikle şuradan başlayalım;

bu tarz bıçaksırtı konularda genelin düşüncesini onaylamak gayet kolay, risksiz ve bulunulan ortamda beğeni getiren bir husustur..

burada tabii tribüncü bireyle, samimi bireyi ayırmak gibi bir mesele ortaya çıkıyor.. konunun kendisi başlı başına büyük mesele değilmiş gibi bir de arada parazit ayıklama doğru bilgiyle tartışmaya devam etme kaygısı çıkıyor ortaya..

yani yok öyle sürüyü onaylayıp aydıncılık oynamak, duyarlı insan olmak..

bunu da belirttikten sonra bir kaç alıntı yaparak derdimi anlatmaya çalışıp köşeme çekileyim..

"pedofili kişinin kendi öz iradesinin şerefsizliğinden oluşur" diye bir savunu gelmiş..

konu çok ciddi, insanlar burada ciddi olduğundan dem vurarak yorumlar yapıyorlar ama şu yorumdan durumun ciddiyetinin anlaşılamadığı aşikar..

çünkü düz, bu tarz bir tümevarım sorunu tarihin hiç bir döneminde çözmemiştir..

dünyada, insanlık tarihi boyunca pek çok "suç" için pek çok "ceza" öngörülmüş olmasına salt ceza eylemini baz alan hiçbir sistem başarıya ulaşamamıştır..

amerikada idam vardır, iran vb devletlerde çeşitli ölüm cezaları, uzuv kesme vs hepsi mevcuttur..

insanları ölümle, uzuv kaybıyla korkutarak suçun caydırılıcığını sağlamak istemiyorsun ama bu suçların yaşanmasını engelleyemiyorsun.. salt ceza üzerine düzen kurabilmiş kaç ülke sonuca ulaşabilmiştir.. bir veri gelirse yine değerlendiririz..

yani, bu nasıl bir öz iradedir ki bu kadar sert cezalardar ki halen daha suçu işlemeye dair irade göstermektedir..

bunu herhalde asgari zeka düzeyinde kimse yapmaz?

yanılıyor muyum? (ki buraya bir sonraki örnekte tekrar değineceğim)

özgür irade nedir? böyle bir şey mümkün müdür?

önce bunun cevabı doyurucu bir şekilde verilmiş midir ki? kahvehane netliğiyle sonuca varılmaktadır..

iyi ve kötü kavramı nedir? iyi-kötü mü vardır? yoksa zeki-çok daha az zeki mi?

bir eşcinsel özgür iradesiyle mi eşcinsel olarak doğar? insan olarak bütün eylemlerinizin özgür iradeyle yapıldığına emin misiniz?

bu sorular uzar gider..

ikinci mesele ise;

"aklı başında hangi insan 3,4 yaşında çocuktan tahrik olur?"

soralım o zaman?

aklı başında hangi erkek yine bir erkekten hoşlanır?

aklı başında hangi kadın yine bir kadından hoşlanır?

bunlar bir seçim midir?

cümle kendi cevabını zaten içinde barındırıyor, bir kişi bütün evrensel norm ve ceza sistemine bakmadan hala böyle bir seçim yapıyor olarak görülüyorsa, tamam diyerek geçer ve idama, recm'e koşarız..

bütün bunlara istinaden şahıs, irrasyonel bir şekilde eyleminin nereye vardığının farkında değilse, hatta histerik de bir örnekse sen bu adamda nasıl özgür iradeden bahsedebilirsin?

akıl sağlığını kaybedip, ben superman'im diye camdan atlayıp ölen adamla, ben odin'in asi oğlu loki'yim başkalarını öldürürse farklı bir temel mi vardır?

eğer bu bahsettiğim şeylerle beraber hepsini bir hadi asalım keselim kafasına çevirirsek, dünyayı önünde sonunda mezbahaya çeviririz.. bilirsinşz zaten holywood'un en zengin konu kaynağı da burasıdır..

bir şeyleri kesip atan düşünce yapısı, anlamaktan ve meraktan uzak, esasen aciz ve low-level bir bireyi işaret ediyor bana göre..

bugün, ortadoğu diye, islam dünyası diye eleştirdiğimiz şeyler tam da bu zaten..

velhasıl kelam, merak eder ve nedenini ararsak daha kalıcı, daha etkin çözümler buluruz..

bir de şunu gözardı etmemek gerekir, neden görece refaha erişmiş ülkeler de insanlar özgür! iradelerini bu yönde kullanmıyorlar da geri kalmış dediğimiz ülkelerde tam tersi oluyor..

bozulan ekonomik düzen vs ile ülkedeki suç ve sapkınlık artışının doğru orantılı ilişkisi size neyi ifade ediyor?

toplumsal sağlık, bireysel sağlık nedir? birbirlerini nasıl etkiler?

konu özünde dehşet boyutta düşünsel/bilimsel altyapı gerektirirken işi goygoya vurmamışsak eğer, bizi "ne hastalığı yeaaa, keselim çükünü!" kesinliğine getiren özgür iradeniz midir? ilk paragrafta yazdığım mı? yoksa yeterince aklınızı kullanamamanız mı?
1
salazarslytherin salazarslytherin
insanlık öyle bir noktaya geldi ki artık iğrençlik zirve yapmış durumda.
ben çocukları çok severim, özellikle kız çocuklarını.
çocuğum olursa kız olmasını isterim. genel anlamda erkekler kız çocuklarını sever ve kız çocuğu olsun ister. sanırım bende bu sebeple seviyorum kız çocuklarını. nitekim bir cafede otururken bir aile geliyor kız cocukları oluyor yanlarında sevebilir miyim diyorum bir çekingenlik oluyor üzerilerinde tabi falan diyorlar sonra. bir markete girdiğinde masumca başını okşayasın geliyor ama çekiniyorsun. lanet insanlar yüzünden ebeveynler de haliyle tedbirli davranıyor, ebeveynlerin bakışlarından dolayı çocuk sevmeye çekiniyorum. eskiden böyle şeyler pek olmazdı ya da medyaya mı yansımıyordu bilemiyorum ama gün geçtikçe dahada boka batıyoruz buna eminim.
porsiyon mu ekmek arası mı porsiyon mu ekmek arası mı
birey sıkıntılı dürtünün farkında ve bundan kurtulmak istiyorsa utanıp çekinmeden tedavi görebileceği bir sistem olmalı. gerekirse kişinin gizliliği ihlal edilip bilgilerinden yola çıkarak reklamlar vb. ile buna yönlendirilebilir. yakın gelecekte de olacağını düşünüyorum. bize ne zaman gelir hatta hiç gelir mi bilemem.

insan olsun hayvan olsun belli etkiler ile olağan dışı hissedebiliyor. bunun doğrultusunda eyleme geçiyor fakat söz konusu dokunulmaz kabul edilmesi gereken çocuklar olursa burada da onları koruyacak içgüdü, vicdan ve ahlak devreye girer. kaçınılmaz bir savaş çıkar ve çocuklar mağduriyetleri ile kalır.
çocukların mağdur edilmemesi için her türlü önlem alınmalıdır. eyleme geçen kansızlar pedofil bireylerin sadece küçük bir kısmıdır. bu kitle bir şekilde kontrol altına alınmalıdır.

profesyonel davranmak sapıklara acımak gibi gözükse de, çocukları daha iyi korumak için gereklidir. bir çocuk buna maruz kaldıktan sonra isterseniz pezevengin sülalesini kesin.
istanbulbeyi istanbulbeyi
bence hastalıktır, ama caydırıcı bir ceza konmalıdır. psikoloji eğitimi almış, alan varsa bilgilendirebilir mi acaba? bu tedavi edilebilen bir şey mi?
ersan kuneri ersan kuneri
pedofili suçu işleyenlerin tecavüzcülerin %1 i hastadır belki, diğerleri de yaptıklarının yanına kâr kalacağını bilen / sanan ve ölmesi gereken, hatta aslında keşke hiç doğmamış olması gereken insanlığın yüz karası hiçbir hakaret ile ciğerimin soğumayacağı yaratıklardır.

hastalıkmış...

ulan at siki, grip olunca koşa koşa hastaneye gidersiniz, 2 gün uyumasanız koşa koşa depresyona girdim diye psikologların psikiyatrların kapısını çalarsınız ama.hasta olan da hastalığının ve bu düşüncelerin ve isteklerin yanlış olduğunun farkına varır bilir zaten ne hastalığı? parafililer manik değildir, ( hem manik hem parafili olan bir hastanın manik durumu parafiliden sebep değildir, nadirin nadiri 1 durum olabilir eğer görüldüyse tabi ) ne yaptığının gayet de bilincindedir, farkındadır. hatta yaptığının insanlık dışı oluşundan da ayrı 1 zevk alır.

bu konuda kimse hasta kartını oynamasın, vicdanından gelen sesle konuşanlara da duyar kasıyor vs demesin. çoluk çocuk sahibi olmaktan korktu soğudu insanlar artık insanoğlunun vahşiliğinden, sapkınlığından, aşşağılıklığından.
absürt adam absürt adam
davranışsal ekonomiyle ilgili yazında suçların önlenmesi noktasında ağır cezaların etkili olduğuna dair bulgular var. dolayısıyla getirilecek caydırıcı cezalar hem hastalık hem suç olarak nitelenebilecek bu davranışların engellenmesini sağlayabilir
mevlüt şekeri hüznü mevlüt şekeri hüznü
bir buçuk yaşında bir çocuğum var ve kılına zarar gelmesini, her anne gibi, istemem. oğlumuz daha bebekken, eşime şuna benzer şeyler söyledim "seni seviyorum ve bir eş olarak %100 güveniyorum. o yüzden de evlendim seninle. ama artık bir çocuğumuz var. çocuğumuz mevzubahis olunca sana %99'dan fazla güvenemem. bana sakın %99'dan fazla güvenme. yavrumuzun yüzünde gördüğün en ufak bir gölgeyi sorgula. onunla yalnız kaldığın zamanlardan sonra, vücudunda olur a çizik, çürük olursa ben onları görmeden anlat. çocuktur, düşer eder. ben sen eve gelir gelmez hemen söylerim o gün ne oldu ne bitti. ondan sonraki günlerde çocuğun davranışlarına bak, ben de bakarım. bunun birbirimizi sevmemizle ilgisi yok. bunun onu sevmemizle ilgisi var."

çocuk istismarının tonla rengi var. pedofili bunlardan sadece biri. pedofili, zoofili gibi günümüz normlarının dışında olan cinsel isteklere hastalık diyoruz ve bu hastalığa sahip insanlar, dürtülerini eyleme dökerlerse suç işlemiş olurlar. psikolojik hastalığı olan bir birey, profesyonel yardım almalıdır; ama profesyonel yardım almak da çok kolay değil. birincisi tüm toplumlarda hala profesyonel yardım "kafayı yemişlerin son durağı" olarak görülüyor. oysaki ayrılacak ebeveynlerin bile çocuklarıyla bu ayrılığı profesyonel yardımla birlikte konuşmaları gerekir. profesyonel yardım ulaşılmasının zorluğu dışında, bir de pahalıdır. hastalık sahibi kişinin dürtülerinin sağlıksız olduğunu bilmesi pedofilide biraz daha kolay, çünkü toplumda hor görülen bir durum olduğundan, kendini saklamak mecburiyeti var (misal erişkinlere tecavüz eden bir insanda bu o kadar yok).

pedofillerin çocuklarla birlikte çalışacakları meslekleri seçmeleri ve ebeveyn olmaya karar vermeleri oldukça sık rastlanan bir durum. o yüzden çocuklarla içli dışlı olunan ve erişkin gözetiminin olmadığı meslek gruplarıyla (çocuk doktorları, hemşireler, servis şoförleri, öğretmenler, eğitmenler gibi) ilişkide hassas bir dikkat göstermek önemli. herkese potansiyel pedofil gözüyle bakmamak gerektiği gibi, çocuğumuzda yakaladığımız ip uçlarını dikkate almak görevimiz.

tüm bunların dışında, tüm cinsel suçların ihbarı, kayıt altına alınması, cezalandırılması gibi noktalarda hakiki bir samimiyetsizlik var birçok ülkede ve türkiye burda kötü not alıyor. cinsel suçlarda her zaman önce mağdur haklı denilerek yola çıkılır. mağdur, haklı. kafanda "şunu mu dedi, şunu giymiş, şunu yapmış...babasıdır ya annesi kesin intikam almak için iftira atıyor" gibi önyargılar kolluk kuvveti olarak aklında olursa ve sen, senin yüzünden daha uzun süre istismara maruz kalan ya da bu korkularla ihbardan çekinen insanlara sebep olduğun hâlde disiplin cezası ve daha ağır cezalar almıyorsan, balık baştan kokar...
o yüzden, önyargısız bir sorgulama ile caydırıcı cezalar insanların cinsel suçları fiiliyata dökmesinin önünde ciddi bir engel olabilir. ama ceza esnasında ciddi seksüel terapiler de uygulanmalıdır. çünkü sapıkları öldürerek bitiremezsiniz.
di mi ama di mi ama
(bkz: pedofili)
(bkz: cinsel istismar)

pedofili ya da sübyancılık; yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık.

t24.com.tr

bir pedofili hastası suç işledikten sonra, cezasını verip tekrar sokağa bırakıldığınca pedofil aynı bünyeyle hayatına devam edecektir. burada goygoy yapacağınıza ''kaç çocuğu cinsel istismardan kurtarabiliriz?'' diye düşünün!

podofili dışında, bu ülkedeki ''en çok ben bağırayım, en sert lafları ben söyleyeyim de prim yapayım''cı şuursuz danalarla, bunlara prim veren kekoları tedavi etmeliyiz.
1 /