picasa

1 /
smg smg
arayüzü itibariyle çok hoş görünen,gmail ile kanka muhabbetli resim görüntüleme,video oynatma,sabit diskteki multimedya dosyalarını düzenleme programı.fakat bir resmi bilmemkaç kategoride tekrar önünüze getirerek adamı baymaktadır.
watcher watcher
ırfan view, acdsee tarzı bir program ama çok daha kullanışlı.. bir gözatın derim, ne de olsa google'ın image editör & viewer'ı.
abece abece
windows kapatılıp yeniden kurulduğunda,belgelerim ,resimlerim ve daha bir çok yere gelişigüzel kaydettiğiniz resimleri bulamadığınızda bilgisayaranıza bir de bu programı yükleyin sizin bile hatırlamadığınız resimleri tarihlerine ve dosya isimlerine göre açacak bir google mucizesi dahadır kendisi
ceyus ceyus
çekilen fotoğrafların boyutlarının ayarlanmasında,renklerinde ufak ayarlamalar yapabildiğiniz ve bazı efektler ekleyebildiğiniz amatörler için hoş ve kullanışlı bir program.
thedewil thedewil
dijital fotoğraf makinanız ile çektiğiniz fotoğrafları, "çevireyim, düzelteyim, keseyim, kontrastını, şununu, bununu ayarlayayım" diyorsanız, bu iş için biçilmiş kaftan. photoshop'un açılması için gereken sürede, fotoğrafı düzeltip çıkıyorsunuz.

bir de, düzenlenen fotoğrafların orijinal versiyonlarını o dizin içinde yarattığı, gizli, originals klasöründe saklıyor bu. kontrol altında tutulmazsa, bir süre sonra sabit diskin bu gereksiz dosyalarca işgal edilmesine yol açabilir.
eleyasi eleyasi
bir kız arkadaşımın sevgilisiyle olan fotograflarının rengini değiştirip, çevirip, kesip, birleştirip ve her seferinde - peki bu nasıl olmuş? sorusuysa gına getiren nefret edilesi program. akıllara zarar.
cerceve cerceve
kesinlikle yarmış, aşmış, süper program.

web'le tamamen etkileşimli halde tasarlanmış olması en büyük artısı. fotoğraflarınızı google'ın 1 gb alan sunduğu web albümünüze bir tıkla aktarabiliyorsunuz. ayrıca google web album'den de tek tıkla yakınlarınızın fotoğraflarını, ister tek tek, ister albüm olarak indirebiliyorsunuz bu program sayesinde. üstelik web üzerinde küçük boyutlu gözüken bu resimler picasa ile indirince orijinal boyutuyla gözüküyor.

tek gudikliği ilk çalıştırmanızda, minimum olarak tüm belgelerinizi ve masaüstünüzü taraması. istemediğiniz resimleri de hemen picasa'ya atabiliyor. bunu engellemek için de tools > folder manager (türkçesi muhtemelen araçlar > klasör yöneticisi'dir.) bölümünden gerekli ayarlamaları yapabilmeniz mümkün.
elladan tinuviel elladan tinuviel
3.5 sürümünde ağırlıklı olarak name tag olayını çözmüşler. program bilgisayarınızdaki tüm "yüzleri" buluyor ve eşleştiriyor. daha sonra siz bir fotoğrafa gelerek, "osman" yazıyorsunuz isim olarak. program tüm diğer osmanları bulup eşleştiriyor. isterseniz teker teker, isterseniz toplu olarak onay veriyorsunuz. daha sonra bu osmanlardan bir kolaj çalışması yapabiliyorsunuz. ve hatta osman ve ayşe gibi iki sıradan insanın aynı anda bulunduğu fotoğrafları listeletebiliyorsunuz.
1 /