pilavıyla övünen erkek

meftuh meftuh
benim bu. aslında çok da övünülecek bir şey yok düz pilav yapıyorum işte. son birkaç yıldır hiç kötü olduğunu hatırlamıyorum. püf noktalar belli zaten şimdi anlattırmayın bana. hiç sebzeli mebzeli denemedim düz şehriyeli tereyağlı pilav.
1
steph steph
bence kesnilikle haklı olan erkektir. pilav yapmak epey zor bişe.

mesela ben yapmayı denediğimde ne kadar pirinç koyarsam koyayım, tencereden bir tabak çıkıyor. kalıp halinde. ee ben bunu risotto diye yuttururum desem kimse yutmuyor.
temaki diye itelerim diyorsunuz, yanına steak yapınca millet ne alaka diyor.

yine yemek yapamıyor bu diye anılıyor insan. zaten yapamıyorum da altı üstü bir pilav değil bu yani. bence pilavı "tutturmak" zor iş.

her mutfagın kendine has pilavı var evet ama asya ve güney amerika berbat bence bu konuda. hintliler iyi ama safran sevmem. iranlılar efsane. türkler de iyi özellikle tereyağlı olan versiyonunda da konu yine alakasız yerlere geldi. haklı erkek işte.
x biri x biri
makarna pilav gibi yemekler fazla uğraş gerektirmeyen yemekler. belli bir ölçüsü var. bir de malzeme kalitesi önemli. dandik pirinç ya da makarna kullanmıyorsanız ve ölçüsüne de dikkat ediyorsanız pek bir esprisi kalmıyor işin.
şilili şilili
pilav yapmak; market alışverişinde unuttuğun bir şeyi yol üstündeki bakkaldan almaktır,
ev taşırken yüklendiğin ağır şeylerin yanına, dur şunu da alayım dediğin küçük eşyadır.
2
harun abla harun abla
muhtemelen binde bir hobi olarak falan yapıyordur. yoksa niye sağda solda övünüp başına iş alsın. neme lazım hep yapması falan gerekir sonra. çok güvenmeyin yani en kısa zamanda birine iteler sen daha güzel yapıyormuşsun diye.
katran katran
sırf pilavıyla değil mutfakta yaptığı her şeyle övünen erkektir. iki dilim domates doğrasa onu bile saatlerce anlatabilecek erkek modeli.