pirzolayı siz yiyeceksiniz fakirler kıyma yiyecek

ölü kadın ölü kadın
tarım bakanı (şlgflş) ahmet eşref fakıbaba beyanı.

demeç ;

"farzedelim ki gittiniz, et saat 11.00'de bitti. zaten siz gitmezsiniz, ben de gitmem. 'kasabımdan 40 liraya alırım.' dersiniz. biz o etleri dar gelirli insanları korumak adına oraya koyuyoruz. esasında benim hakkım yok onu tüketmeye, sizin de hakkınız yok. esasında sizin bize teşekkür etmeniz lazım, fakir insanları etle buluşturuyoruz."


kimse gitmezse ben de gitmem diyerek konu hakkindaki kişisel görüşümü beyan etmiş olayım.


(bkz: kıyma bulamıyorlarsa pirzola kemirsinler)
(bkz: akp kurmaylarının fantastik beyanları)


t24.com.tr
electronicp electronicp
tarım ve hayvancılık konusundan anlamayan bir tarım bakanımız var. demek istediği şey ise, devlet fiyat kıracak kendi üreticisine karşı, böylece kendi üreticisi de fiyat kırarak eti ucuzlatacak. ilkokul sıralarından çıkma bu planı bile anlatırken kurduğu cümleler şöyle:

"pirzolayı siz yiyeceksiniz, fakir fukara kıyma yiyecek. olay nedir, biliyor musunuz? piyasa stabil bir fiyat yakalayacak. 3 ay sonra bir daha konuşalım"

buradaki "3 ay sonra bir daha konuşalım" lafının aslı şu. "ben bu olaydan bi halt anlamadım, daha fazla sıvamadan bir dersime çalışayım geleyim".

akp ve bu mantığın en büyük problemi bir şeylerin içine tamamen etmeden neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavrayabilecek yetiye sahip olmamaları. mantık yolu ile plan kurmak diye bir şey yok, deneyelim, ya tutarsa. o yüzden bugün her yıl deli dumrul köprüsü türkiye halkına büyük vergi yükü olarak geri dönüyor.

bu et muhabbetinde de ülkenin başka bir şekilde içine edecekler, 3 ay sonra konuşalım bunu :)
artificialmagazine artificialmagazine
fakıbaba'yı sevmem. ülkede tarım ve hayvancılığın bitirildiğinin de farkındayım. de bu söz size karşı değil milletvekillerine karşı söylenmiş bir söz. yani bakan bir grup milletvekiline diyorki "pirzolayı siz yiyeceksiniz fakir fukara da kıyma yiyebilecek en azından".

saçma veya abuk bir şey yok bunda. yapılanın saçmalığı, tarım-hayvancılığın s*kertilmesi gibi konularda evet uzunca konuşalım da adamın sözünü çarpıtarak başka yere çekerek saçmalamak pek mantıklı değil. olanı söylemiş. vekile sen zaten bu markete gidip kıyma almayacaksın fakir fukara alacak demiş.

nesi yanlış bunun?

ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
olay o kadar absürt ki "ben yanlış anladım sanırım, malım ben galiba" tribine girdim..

ama yok, tersten de okusan, düz de okusan, adam baya baya dar gelirli insanlara açık açık hakaret ediyor..

tabii, kimse ses çıkarmayınca bu boyutta densizlikler normal... "padişahım çok yaşa" zihniyetine sahip bir halkın başında olan bir yönetici, kimse hiçbir haksızlığa ses çıkarmayınca demek ki coştukça coşabiliyor...

dur bakalım daha neler göreceğiz... acaba olay "sizin .mıza korum lan, pis fakirler, yok size yemek falan, bize oy vermeyen .ruspu çocuğudur!" a kadar gidecek mi?

olur mu? bence olabilir....
çikilops vol 2 canım benim çikilops vol 2 canım benim
hehe çok komikmiş, ya bu akp'li bakanlar cidden çok şekerler ya, komiklikler, şakalar filan, bilirsiniz zamanında içişleri bakanı idris naim şahin'in hadi bir takla at da göreyim demişliği vardı, o da çok komikti, başbakan binali yıldırım'ın vurur yüze ifadesi, tek başına iktidarız bir tanesi beyanı vardı, ehehe o da çok komikti.

çok üst düzey bir espri