plajda bira içen iki kadın doktora ceza kesilmesi

lorenzo nun laması lorenzo nun laması
normalde bütün inançlara saygılı biriyimdir. elimden geldiğince hakaret etmem. ama artık insanın sabrı taşmaya başlıyor. bu ülkenin, hatta insanlığın beyninde habis bir urdur islamiyet. içki içmek kamusal düzeni nasıl bozuyor acaba. eğer içki alıp, sarhoş olup, vandallık yaparsanız bu bir suçtur. kamu düzenini bozmayan hiçbir eylemi kamusal alanda yasaklayamazsınız. sonra iktidar değiştiğinde, mevcut iktidardan yüz bularak, her alana yapılan mescitleri kapatırsa veya kamusal alanda ibadeti yasaklarsa ne yapacaksınız.
frakiyskiy frakiyskiy
çevreye rahatsızlık vermekten ceza kesilmiş. yani kılıfına uydurmuşlar çünkü kadınların bir tanesinde alkol çıkmamış.

evet, mesela abdnin çoğu eyaletinde de sokakta ya da plajda alkol tüketmek yasak. fakat ceza kesilirse de içki içmemiş birine çevreyi rahatsız etmekten ötürü ceza yazılmaz. içene yazılır. bunlar gibi amaçları alkol içenleri cezalandıralım değil, kendi yasalarına göre hareket etmektir.

ama bu zihniyet öyle ya da böyle yenilecek. hoş gorusuzlugunuz, tahamulsuzlugunuz yenilecek.
di mi ama di mi ama
bazı noktalarda seçim yapmak gerektiğindendir. iktidardan alakasız olarak bakılabilir bu uygulamaya.

bunu eleştiren kişiler sahillerde ya da kamu alanlarında kafayı çekenler tarafından rahatsız edilince konuşmaya hakları kalmaz. hayatta sarhoş olmamış ya da sarhoş görmemiş gibi konuşmanın anlamı yok.
mordor belediye başkanı mordor belediye başkanı
nereden tutarsan tut, elinde patlayacak rezalet. şu tutanağı tutan adamlar emniyet mensubu, yani kanundan, uygulamadan az da olsa haberi olmalı. ama yok.

şu, tuttukları tutanak:
kabahat fiili: çevreye rahatsızlık vermek.
ihlal edilen kanun maddesi: kabahatler kanunu 37. madde.

peki ne diyor 37. madde.
madde 37- mal veya hizmet satmak için başkalarını rahatsız eden kişi, elli türk lirası idari para cezası ile cezalandırılır.
bu kabahat dolayısıyla idari para cezası vermeye, kolluk veya belediye zabıta görevlileri yetkilidir.

haahha, şahıslar bira içmiş, sen onlar hakkında kabahatler kanunu 35. maddeden (sarhoşluk) ve 36. maddeden (gürültü) işlem yapacağına, tutup 37. maddeden işlem yapıyorsun.

madde 35- sarhoş olarak başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde davranışlarda bulunan kişiye, kolluk görevlileri tarafından, elli türk lirası idari para cezası verilir. kişi, ayrıca sarhoşluğun etkisi geçinceye kadar kontrol altında tutulur.

madde 36- başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli türk lirası idari para cezası verilir.

bir de birileri çıkıp, ''yasaya uygun davranmamışlar ve yasanın gereği yapılmış.'' demiyor mu, bitiyorum bunlara. bari yasadan haberi olsaydı o emniyet mensuplarının, ve yasanın doğru maddesini uygulasalardı.

yasa masa hikaye amk, zaten yasadan sadece haberleri olduğu, o yasayı bir kere bile açıp okumadıkları gün gibi ortada. keşke mevzu sadece yasa ve ona riayeti sağlamak olsaydı. ama bu, apaçık başkasının yaşam tarzına müdahaledir. çünkü sarhoş olmamışlar ve kimseyi de rahatsız edecek şekilde davranmamışlar, gürültü yapmamışlar. kendi hazırladıkları tutanakta da böyle bir şey yok.

"biramı açtım ve bir yudum aldım görevli geldi. bize içki içmenin yasak olduğunu söyledi. biz de halk plajında bu yasağın olamayacağını söyledik. bize 'erkek olsanız sizi yaka paça dışarı atardım' dedi.''
mesele budur işte. ''içki içmeyeceksin, benim çizdiğim ahlak sınırlarının dışına çıkmayacaksın.'' bu kadar basit.
1
lora blood lora blood
istanbul'un güzide ilçeleri olan; esenler, bağcılar, güngören ve zeytinburnu'nda sokaklarda bonzai içiyorlar, şikayet edince bile gelip bakmıyorlar ama sahilde 2 kadın bira içiyor diye, hemen polis geliyor. neden ? çünkü kadın demek bu ülkede zararsız canlı demek ! çünkü kadının üstünden çok rahat gövde gösterisi ve göz korkusu verilebilir demek !
ama yavşaklık bizim halkımızda. o sahilde alkol ya da uyuşturucu alan ite köpeğe ses edemez, korkar. mevzu kadına gelince hemen herkes ahlak bekçisi kesilir.

sizin ben anlayışınızı, ahlakınızı, zihniyetinizi !!!
niçelok niçelok
biçok ülkede sokakta alkol tüketilmesi yasaktır. gece 12 den sonra dünyada hiçbir ülkede içki satışı yapılmıyor. sebepleri nedir çok bilmiyorum ama bu çok yaygın bir kural. ama plajda bira içmek yasak mıdır? sadece türkiyede mi yasaktır? amaç nedir? bana zorlama bir kural gibi geldi.
kıskanmak kıskanmak
doktorlara idari soruşturma açacak olaydir

inşallah özel hastane çalışanlarıdır,devlette menzil cemaati var ve bunların yakasını bırakmazlar.ben olsam görev yerimi değiştiririm zonguldak gibi küçük bir şehirde herturlu pisliği yapabilirler. sırf içki içti diye bunları orospu gören birçok insan vardır eminim

ayrıca anasını sikeyim bu yasakların.evdekiler müsaade etse biraz da param olsa azıcık ayık duranı siksinler,içki içmeden çekilmez siktigimin yeri.