play station 1 oynamış efsanevi nesil

boğa burcu kadını arıyorum boğa burcu kadını arıyorum
atari olayını yeni yeni bitrmiş nesildir. artık onlar için futbol, tekken, araba yarışı hugo vardır. onlar öyle bir nesildir ki bir umutla aldığı 999999999 in 1 ateri kasedini baştan aşağı dolaşmış 500 lü sayfalara gelmiş olmasın rağmen gene karşısına bomberman, tank 1990, süper marıo, dr marıo, galaxian, road, çıkmasına rağmen pes etmemiş bir değişik oyun bulma ümidiyle kasedi baştan aşağı taramıştır. o nesil artık yutmamıştır. 9999999999 in 1 muhabbetini o yazıyı gördüğü atari kasedini almamıştır. o öyle bir nesildir ki okula gitmemiştir belki de ilk sigarasını o maçlardan sonra o play station cafelerinde içmişlerdir. o nesil ki anne, baba kitap alacağım öğretmen hademe parası istedi.

- çöp parası istedi.

- yol su elektrik istedi.

deyip ailesinden aldığı parayla play station kiralamış ve sonrasında televizyonun tüpü bitene kdar oynamıştır.

öyle bir nesildir ki şu an belki de işsizdir. o nesil işsizliği şu an kafaya takmamakla beraber belki de assains cred 3 ü indirme telaşı içerisindedir.
koz maça koz maça
90'lar çocuğu olan bizim nesildir. 6-7 yaşlarındaydık. atari ve ms dos bilgisayarlar sonrasında ilaç gibi gelmişti playstation 1. ilk başta oyunu oynarken ekrana bakmak bile başımızı döndürüyordu ama sonra alıştık. ortaokulda falan da half life, counter oynayarak furyayı sona erdirdim kendimce. sonra tekrar ms dos oyunlarını özlediğimi hatırlarım. ben bilgisayar yanlısıyım sanırım. hiçbir 3d oyun volfied'in yerini tutamaz mesela. tüm bölümlerdeki hileleri hala aklımda. ben mario'daki prensestense volfied'teki uzay gemisinden inen post modern prensesi kurtarmayı yeğliyordum nedense... sonra büyüdük falan. çalışınca aldığım ilk alet playstation 3 oldu. haftasonları izin günümü toptan gta'ya ayırdığımı bilirim. şimdi bu müthiş aletleri blueray oynatıcı olarak kullanıp film izliyoruz. eşimle pes atıyoruz. bizim oğlan playstation joystick'iyle dişini kaşıyor falan... hayat böyle bir şey.

(bkz: volfied)


(bkz: crash bandicoot)
(bkz: fighting force)
(bkz: tekken)

https://instela.com/m/play-station-1-oynamis-efsanevi-nesil--i907592https://instela.com/m/play-station-1-oynamis-efsanevi-nesil--i9075893