pogo

1 /
abandini abandini
bir roman ismi.yanılmıyorsam romanda 2 genç kız arkadaşın bodrum eğlencesi ve istanbul gece hayatındaki çirkin işleri anlatılmaktaydı.
kenny kenny
konser esnasında gıcık olunan (genellikle sarhoş) tiplere gereken dirsekleri atmak için uygun ortamı tedarik eden olgu
cozypowell cozypowell
bilinenin aksine pogo, heavy metal müzikle ortaya çıkmamıştır.punk sayesinde pogo var olmuştur.ama ne yazik ki yeni yetme özenti gençlik her konserde pogo yapmaya başlamıştır. bu gençliğin her konserde yaptığı diğer davranış için;
(bkz: mosh)
xix xix
sert, oynak, şenlikli müziklerle gaza gelen gençlerin ayısal hareketlerle tepinmesi, menzilindeki insanlara omuz atmak suretiyle bir nevi dans etmesi (kontrolsüz dans dans değildir). oldukça eğlencelidir, yalnız bir iki püf noktası var;
bir: asla tehlike yaratabilecek organlar pogoya karışmamalı. misal; pogoya diziyle katılım sağlayan bir arkadaş üreme kabiliyetimi tehlikeye atmıştı. kıvranmıştım valla.buradan tekrar kınıyorum kendisini.
iki: dişinize göre pogo arkadaşlarınız olmalı. şöyle ki; iki metrelik bir afacanla pogo yapma gafletinde bulunmuştum. adamın bir darbesiyle barın en kuytu köşesinden mancınıkla fırlatılmışcasına sahneye doğru uçtum. uçmak derken, gayet uçtum, ayaklarım yerden kesildi.
üç: sağı solu fazla rahatsız etmemek gerekir. katılımda bulunmak istemeyenlere saygı duyulmalı. isteseler de kızlara bulaşmayın. yere yapışmış kızlar biraz tat kaçırıyor, sonra erkek arkadaşlarıyla kavga etmek gerekiyor vs.

herkese iyi pogolar, afiyet olsun.
paranoidandroid paranoidandroid
konser boyunca aklınızın bir ucunda 'sakat kalırsam hangi işle uğraşırım?kimler hastaneye beni ziyaret etmeye gelir' sorularını sormaya başlıyıp korku dolu anlar yaşamanıza sebep olan eğer rockncoke gibi bir festivalde evinizden ırak bir durumdaysanız cebinizdeki festival haritasından hastanemsi yerin nerede olduğunu ezberlemeye sevk eden,vücuda fazla gelen enerjinin boşalma şekli.
gudu bet gudu bet
coşkulu bir konser sırasında genç bi arkadaşın gözümüzün önünde sedyeyle taşınmasını seyretmemize neden olan eğlence şekli.. ayağını demirlere dayayan gencin bacağı çılgın dalgalanmalar sebebiyle çötenek diyerek kırılmış, konser keyfi ziyan olmuştur.. herkesin bu eğlenceye dahil olmak istemeyeceği göz önünde bulundurulmalı ve eşeğin kulağına su kaçırılmamalıdır..
kurremkamerruk kurremkamerruk
gençliğimizin ortam açma dansı. en sevilen versiyonu onar adım uzaklaşarak birbirine koşup havada çarpışma şeklinde olup işlemi beraber gerçekleştirlen kiinin boy kilo oranın size olan yakınlığı sakatlanma riskinin yoğunluğunu tespit eder.
jarlaxle jarlaxle
konser ve festivallerin en eğlenceli olayı. özellikle sağlam bir hardcore yada metalcore grubuysa sahnedeki tadından yenmez ama yurdumun süper özenti gençleri duman gibi bilimum mülayim müzik icra eden gruplarda bile pogo yaptığı için insan bir soğuyor...
1 /