praktiker

lightblue lightblue
yapı malzemeleri marketi olarak lanse edilmiştir kendileri, tüketim kültürünün ve kapitalizmin bizlere hediyesidir. eline çekiç bile almamış, bir ampulu takmaktan aciz bir çok insanı buradan takım çantası ve çantalar dolusu takım alırken görebilirsiniz. gerçekten birşey lazım olduğunda uğramak farzdır buraya.
yalnız gezen yalnız gezen
online alışverişin kesinlikle yapılmaması gereken bir firmadır.eğer online alışveriş yaparsanız hayatınızda ilk defa duyacağınız saçma sapan kargo firmalarıyla tanışabilirsiniz.
horny meydan horny meydan
4 tekniker seviyesini başarı ile tamamlamış olan çekirgelerin almaya hak kazandıkları ünvan. terminoloji içinde, praktiker çalışan üstadlara "master of wing tsun" deniyor genellikle. bu hususta çok fazla şey söylemenin yersiz olduğunu düşünüyorum. adamlar genellikle aşmış oluyorlar ve koca "savaş sanatı"nın teknikleri de, 7 praktiker seviyesinde bitiyor zaten. tabii bu mertebeye ulaşmanın bedeli 30 yıldan aşağı değil. olayı ne? öğrenecek bart cham doo[çift bıçak] ve long pole[uzun sırık] formları var yalnızca. bunlar dışında, çıplak el formlarını tamamlamış durumdalar zaten.
emo the unlucky polar bear emo the unlucky polar bear
müşteri düşmanı, mağazalarında gereğinden fazla adam çalıştıran o kadar adam olmasına rağmen kime ne sorsan 'o benim bölümüm değil bilmiyorum' diyen ama en sonunda sinirlenip 'ha yani tüm reyonlar sahipli bir laminat malzeme böl ümü kimsenin değil o orospu çocuğu öyle mi?' deyince el pençe oluveren görevlilerin çalıştığı yapı malzemesi ve ev gereçleri mağazası.
karamuratbenim karamuratbenim
avrupanın ahlaksız yanını almadığımızdan mütevellit, siparişleri sürekli sarkıtan şirket (bkz: ironi). efendim 4 ay önce evi tadilata soktuk. evin tabanını laminant parke yapalım, artık mobilyalıktan ortaokul tuvaleti kapısına evrilmiş kapılarımızı da amerikan kapı yaptıralım dedik. piyasadaki parkeciler ve kapı satanlar biraz pahalı olduğundan ve etrafın "sen yaparsın, sen aslansın, kesseler acımaz" gazı ile ben ve kardeşim laminantları döşeyip, bir arkadaşın yardımı ile de kapıları takıp, maliyeti düşürmek istedik. yani işcilikten kar edeceğiz. taktir edersinizki mısır'da dayımızdan falan miras kaldığı için yaptırmıyoruz evi. ihtiyaçtan. mısır'daki hiç haberimin olmadığı dayımdan miras kalsa, gider aslanlı köşkü satın alırdık, o kadarını biliyoruz. neyse biraz araştırdık koçtaş, bauhaus, praktiker ( ikea da yok öyle bir şey ) ve en hesaplı bulduğumuz praktikere yelken açtık. vardık praktikerin kapısına, kapıları seçtik; beyaz olmadığından bej rengi, laminantları seçtik; akağaç olmadığından meşemsi bir renk. şilte, süpürgelik, silikon, çivi zart zurt derken fatura, dışardan istediğimiz modelini / rengini alacağımız ürünlerle aynı paraya geldi, sadece işcilik cebimizde kar. tamam dedik ulan girdik bir kere almazssak ayıp olur türklüğünde, "gönderin adresimize" dedik. 500 liranın üzerinde ( yanlış hatırlamıyorsam ) alış veriş yapanlara ücretsiz nakliye var ama hammaliye yok. ona da kabul, taşırız. 3 gün sonraya randevu verdiler. ona da kabul. 3 gün sonrası aradım, bize randevu veren abiyi "abi akşama elinizde". burası praktikerin türkiye şubesi olduğu için, mahalle nalburu jargonuna hemen alışmışlar, abi falan. sıkıntı yok, akşam oldu, ki ben evin mobilyalarını falan kaldırmışım gelecekler ve döşemeye başlıyacağız hevesiyle. tekrar aradım "abi şimdi senin mallar yükleniyor". 1 saat, 2 saat. sonra tekrar aradım vardiya değişmiş. servis bitmiş ancak yarın yolluyabilirlermiş. "e yüklendi demişti az evvelki nalbur abi" dedim. kem küm. "yollamayın kardeşim istemiyorum" deyip iptal ettirdim siparişi. aynı paraya, dışardan esnaftan alacağım daha fazla hizmetin, daha kalitesizini alıyorum ( hammaliye falan cabası ), ama beyefendiler bunun farkında değil, bitse de mesai gitsek. bu olaydan sonra mahalle nalburu bekir'e daha bir şefkatle bakmaya başladım. gittiğimde çayda ısmarlıyor hem.
yazdım durdum yazdım durdum
alman yapı market zinciri. türkiye birimi 11.2.13 de mahkemeye başvurup iflası vermiş. "türkiyedeki gibi sürekli zarar eden bir işletmenin yükünü taşıyamayız" açıklamasıyla 9 mağazayı da kapatıp ülkeden çıkıyorlar.
3 den 9 a boş ol boş ol boş ol 3 den 9 a boş ol boş ol boş ol
türkiye'de iflas etmesiyle mağazalarını kapatmaya çalışan firma. dandik işçilik , bilgisiz ve ilgisiz personel ile bu hale geldiği aşina . reklam afişlerinde % 50 indirdik deyip hala eski fiyattan satmaya çalışıyorlar batan geminin mallarını.
çingene kanunları çingene kanunları
hemen hemen her yerde iflas etmiş olan mağaza zinciri. romanya'daki praktiker'i de romanya-türkiye iş adamları derneği satın almış. maşallah yani. zamanında burs istedim vermedilerdi, beklemediğim kadar zenginmişler meğer.