psikolog

12 /
avangard jazz avangard jazz
birçoğu sürekli dinlerken bazıları sürekli konuşur.

mesleklerinde başarılı olup olmadıklarını burdan anlarsınız.

konuşanlara gidin, dinleyenlere değil.
ferrarisi olmayan adam ferrarisi olmayan adam
özel üniversitelerden mezun olanların batırdığı ve içine ettiği meslek grubu.
iyisini bulmanız cidden zor. gidecekseniz boğaziçi, odtü, istanbul gibi iyi devlet üniversitelerinden mezun olanlarını seçmenizi tavsiye ederim. diğerlerinin hükmü instagramda yada facebook'ta geçer. anlamını bilmedikleri ve hayatta bir kitabını bile okumadıkları insanların sözlerini psikologluk olsun diye paylaşan tuhaf tiplerden geçilmiyor ortalık.

son söz: ihtiyacınız varsa psikiyatriste gidin ruh sağlığınız için. fen edebiyat fakültesi mezunu birine değil. psikoloji bireyi sosyoloji ise toplumu inceler.
platonun ütopyası platonun ütopyası
mensubu ikiye ayrılan meslek grubu.

birinci grup (ki bunlar az bulunur): işini severek yapan sanki bu meslek için yaratılmışcasına daha ilk andan itibaren rahatlatan tiplerdir. gitmediğiniz her güne lanet edersiniz ne çekdim ben bu güne kadar dersiniz (ben demiyorum hastalar diyor)

ikinci grup: klasik salla başı al maaşı memuru. daha ilk andan itibaren niye geldim mk dedirten gereksiz tiplerdir. tavırları hiç halden anlamayan işi yolunda giden burnu havada arkadaşların tavırlarıyla bire bir örtüşür. derdinizi, sıkıntınızı beğenmez küçümser. odasından çıktığınızda girdiğinizden kat be kat daha fazla negatif enerji yüklü olursunuz. (yine hastalar diyor)

uzun lafın kısası her isminin önüne psikolog yazan kişi resmi olarak psikolog olsada ilmi olarak psikolog değildir. okumayla öğrenilseydi her iibf mezunu ceo olurdu.
2
pinkunicornum pinkunicornum
kendisinden her seferinde buscopan gibi birşey isteyesim geliyor. içeyim de psikolojim düzelsin. yok yok onun da elinden kolundan bişey gelmiyor ama olsun yine de iyi ki varlar
ferrarisi olmayan adam ferrarisi olmayan adam
özel üniversitelerden mezun olanlar nedeniyle, hiç bir ciddiyeti ve önemi kalmamış meslek. bütün özel üniversitelerde psikoloji bölümü var. akademik kadro yok. öğrencilerin akıl beş karış havada.

sosyoloji, toplumsal olayları ve dinamiklerini incelerken, psikoloji bireyin davranışları inceler. ama bu psikoloji bölümünün mezunları kendisini doktor falan sanıyorlar.
iyisini bulmak zor. piyasadaki psikologların yüzde 90ı boş beleş insanlardan oluşuyor. dikkatli olmanızda fayda var.

tavsiyem ihtiyaç duymanız halinde devlet üniversitesinden mezun olanını seçmeniz. birde kitap okumuyorsa, onu da ciddiye almayın. çünkü bu meslek sürekli okuyan ve kendini geliştiren insanın yapacağı bir meslek.

abudik gubudik instagram paylaşımı yapanlar tipik birer maldır. uzak durunuz. falcılar insan sarrafıdır bak tercih edilebilir :)
asirin asirin
"psikoloğa giden bir adam,
"geceleri uyuyamıyorum efendim" demiş, "sürekli yatağın altında biri var gibi geliyor. yatağın altına girip orada uyumayı deniyorum...bu defa da yatağın üstünde biri var gibi geliyor…"
adamı dikkatle dinleyen psikolog "hallederiz bu saplantıyı.." demiş...
"bana haftada iki kere geleceksiniz. 6 aylık bir tedavi sonunda sizi iyileştireceğimi umuyorum..."
"her viziteye ne kadar ödeyeceğim..?"
"her vizite 200 tl, buna göre 6 ayda 9600 tl ödeyeceksiniz.."
adam gitmiş, o gidiş…
psikolog, birkaç ay sonra adama sokakta rastlamış ;
"ne oldu, hastalığınız..?" diye sormuş
"10 tl"ye hallettim… "
"nasıl oldu..?"
"sizden çıktıktan sonra, ilerideki bara uğradım...
biramı içerken, barmene hastalığımı anlattım. 'karyolanın bacaklarını kes' dedi…
kestim; mesele halloldu..! "
12 /