psikolog

2 /
butterfly butterfly
eğer hastane tercih edilirse hem masrafsız, hemde istediğiniz kadar her konuda konuşma fırsatı elde edebileceğiniz meslek erbabıdır. zaten; siz görüşmeye gittiğiniz zaman ilk psikiyatristle görüştürülecek, bu görüşme sonucunda eğer sorunlarınız ilaç ile tedavi edilebilecek gibi değilse sizden birkaç tahlil istenecek, tahlil sonuçları da temiz çıkarsa direkt psikoloğa yönlendirileceksinizdir. hastaneye gitmek en doğru eylemdir. diğer türlü; ne kadar paranız varsa sömürülecek ve gittiğinize bile değmediğini farkedebileceksinizdir.

endipnot editi genelleme yaparak yazmışım o zamanlar ama dün bir arkadaşım da hastaneye gitti ve antidepresan yazıp göndermişler. benim gittiğim hastanede ki psikiyatrlar ilaç yazıp gönderme gafletinde bulunmamıştı. yukarıda bahsettiklerimi uygulamışlar ve tam kan örneği alıp psikoloğa yönlendirmişlerdi. velhasıl; hepsi aynı değilmiş.
cavidan singer cavidan singer
ülkemizin 10'da 9'udur bu; türklerin bununla doğduğu rivayet olunur. türk olmasam çok üzülürdüm, derhal bir türk le evlenip ben de bu sıfata layık olurdum.
asphodel asphodel
bana güven, bana her şeyi anlatabilirsin yalanının birincil sahipleri. aylarca gidiyorsun, güveniyorsun kadına yada adama cinsiyeti ne ise artık. sonunda bi bakıyorsun ki anlattığın her şeyi takır takır annene ötmüş kahrolasıca! gerçekten insan ruhuna iyi geliyorlar mı bilmiyorum çokta inanmıyorum ama, insanın o iki saatlik terapiden çıktıktan sonra kendini nedensiz bir şekilde iyi hissettiği gerçek. oysa ki hiçbir şey yapmadan dinleyip geçicek bunlar deyip duruyorlar.. ve sen bir kaç saat kendini harika hissedip, sonra yeniden depresif moda geri dönüyorsun.. aslında olması gereken için,
(bkz: kendi kendinin psikoloğu olmak)
mythmaker mythmaker
insanların olası tüm tepkilerine aşina olduklarından ne yaparsanız yapın şaşırmamış gibi görünmeye çalışan insan çeşidi. etiketlerini kıçlarına yapıştırır yapıştırmaz her konuda nasıl davranılması gerektiğine dair sarsılmazı zor bir güvene, yılana sarılır gibi sarılırlar. ama olası sonsuz davranış biçimleri konusundaki bilgileri onlara öyle bir ket vurur ki, kendilerini ulaşılması zor bir yalnızlığa hapsederler. psikologlar zordur. çünkü güçlerini sizi örgütlü bir şekilde katogorize edebilmelerinden alırlar. çoğu bu gücün gölgesine sığınır. bu güce sahip olanları da vardır...
first breath after coma first breath after coma
davranışın bilimi alanında diploma edinmiş kişi..bu kişiler davranışın nedenlerini anlamak ve açıklayabilmek üzere eğitim alırlar..

davranış sıklıkla bu davranışta bulunan kişiye açık olandan daha fazla nedene ve sıklıkla ondan da fazla sonuca sahip olmaktadır..bu nedenleri herhangi birisinden daha açık görüyor olmasının, böbreklere dair bir doktorun ortalama insandan daha fazla şey görüyor olmasına göre pek çok kişiyi ciddi şekilde rahatsız etmesinin kendisini ciddi şekilde rahatsız edeceği ihtisas sahibi kişidir bu psikolog..

zordur bu adamların işleri..

sen hem makineyi boz tamire gel, hem de tamir esnasında küfrün bini bir para olsun..arkadaş seninkisi tam eşek su ilişkisi, başka da bir şey değil..
evci evci
bu "uzmanlar" bizlere tali meselelerde yol gösteriyor gibi görünseler de, son tahlilde kapital ve emperyal egemenliğe kanalize etmekten öte bir işleve bürünemezler...

onlar tüketim toplumunun "arızalarını" (çürük-defolu mallarını) yine tüketim toplumunun hizmetine sunmaktan öte bir işleve sahip değildirler...
bru bru
yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyen güruh.foucault konusu açılınca burun kıvıran bir psikolog ya da psikaytristle daha tanışırsam burnunu koparacağım.
mental retardasyon mental retardasyon
yollar sunarlar, kapılar açarlar, zaten açık olan kapılara bakılması için gözlükler verirler.
ama asla şunu yap, bunu yap vs zırvaları yapmazlar. en azından yapmamalıdırlar.
2 /