pubg hasanın 2 türbanlı bacıyı kocalarından alması

a good day to die a good day to die
ikisini birden nasıl nasıl kandırdı? ne vaat etti acaba? bana kalırsa arka planda bir tarikat meselesi var. bunun ardından yeni bir badeleme vakası çıkabilir. demedi demeyin.

biz de instelada kız düşürücez diye uğraşalım... yanlış mekanda takılıyormuşuz. pubgyi de hiç sevmem.
ila ila
bugünün türkiye'sinde olması en mümkün şeydir. siz türbani ya da başörtüsünü dinin tek olmazı haline getirir, insanın fikri ve ahlaki inşasını unutur ya da saçma sapan hurafeleri din diye insanlara verirseniz, o türban aksesuardan başka bir şey olamaz..o yüzden hiçbir olayda türbanlı-türbansiz ayrımına gitmemeli bugün..hiç fark yok çünkü..ahlaki değer ve kaygıları olmayan herkes birbirinin aynıdır.
dumrul dumrul
yine olayın magazin tarafına odaklanmışız. biri 22 diğeri 18 yaşında yetişkin iki kadın var. ilki 18'inde, diğeri de 17'sinde evlendirilmiş. polis kim oluyor da bu kadınları "yakalıyor" onu anlamadım.

suç mu var? bu kadınların seyahat kısıtlılığı mı var? ülke dingonun ahırına dönmüş. ben şimdi mesela karıma şiddet uyguluyor olsam, karımı öldürmeye karar vermiş olsam ve kadın evden kaçıp gitse... polise başvurup öldürmek istediğim karımın "yakalanmasını" sağlayabileceğim demek ki.

çok güzel memleket.
2
devrim compagno devrim compagno
kadınlar rızalarıyla gitmişler. polis niye bu kadınların peşine düşüyor? adam kimseyi zorlamamış niye tutuklanıyor? polis polis değil iran'ın ahlak polisi sanki.
1
ıasybd ıasybd
okumaktan aciz güzide yazarlarımıza ithafen;

hasana kaçan kardeşlerden genç olanı, ablası da muhtemelen zorla evlendirildiği ve kocasından bıktığı için, yine muhtemelen zorla evlendirilen ve kocasından bıkan kardeşinin yanında osmaniyeye gitmiş. anladınız???
rene rene
böyle haberler çok gündeme taşınırsa pubg de sansürlenecekler arasına eklenir al sana bir başka gündem ondan sonra. "online oyun oynamak caiz mi" başlığıyla tartışma programlarına konu ederler.

habere gelirsek, kızlar giderken evdeki tüm altınları da götürmüşler, ortada bir hırsızlık durumu var. benim bildiğim (alanım değil ama) evlenirken mal paylaşımıyla ilgili özel bir sözleşme vesaire yoksa düğün altını gibi şeyler ortak oluyor. yani adam polise gidip eşim evi terk etti giderken tüm altınlarımızı götürdü diye şikayet ettiyse bu durum suç oluşturur ve polis müdahale eder diye düşünüyorum. ha adamı gözaltına almaları konusu ya kızlar korkmuş pusmuştur polisi görünce orada, biz özgür irademizle geldik falan diyememiştir zorla alıkoyma gibi bir prosedür uygulamıştır polis ya da adrese giden polis arkadaşıdır belki dıdısının dıdısının yakınıdır almıştır çocuğuda. küçük yer sonuçta her ihtimal olabilir.

bak aklıma (konudan bağımsız) bir anım geldi okuldan anlatayım. yüksekokuldayken ısparta'nın bir ilçesinde geçiyor olay. bizim sınıftan 5-6 arkadaş kaldırımda yürürken aracın biri durmuş bunların yanında, camı açmış siz öğrencimisiniz demiş, bizim fırlamalardan biriside evet ne olacak demiş, adam arabadan inip o çocuğa kafayı koymuş burnu kırmış, araçtan başkalarıda inip diğer çocuklara dalmışlar hepsini paket etmişler. yani temiz dövmüşler.

bizimkiler polise gitmiş, adamda kendi karakola gelmiş, nöbetçi memur bunu görünce "yine mi sen geldin" demiş hemen tanımış. bu adam bizim arkadaşlardan karakolda özür diledi ve bir gün içeride yatmadan çıktı mesela. neden şikayetçi olmadınız diye sordum bizimkilere, memur, bu adam zurnanın son deliği(?) şikayetçi olursanız takar size ama yine siz bilirsiniz falan demiş. e bizimkilerde öğrenci, zaten yabancı oraya. küçük yer burası diye korkup şikayetçi olmamışlar. arkadaş 1 ay burunda bandajla gezmişti. küçük yerlerdeki mahalli suç ve ceza sisteminin çalışma prensibine güzel bir örnek.