quaresma ya az ceza verin ağlaklığı

nautilus nautilus
türkiye'nin en köklü kulübü beşiktaş, fıfa ve uefa'nın "adil oyun" kurallarına da her zaman koşulsuz desteğiyle öncü bir kulüptür.

futbolun iyi ve güzel yanlarını ortaya çıkarmak türk futbol camiasının tüm aktörlerinin görevidir.

taraftarından basınına, kulüplerden türkiye futbol federasyonu'na kadar türk futbolu'nun gelişmesi ancak herkesin iyiyi örnek alması ve adaletli olmasıyla sağlanabilir.

ancak maalesef ki; fenerbahçe ile oynadığımız ve arzu etmediğimiz gelişmelerin yaşandığı son karşılaşmanın ardından gerek pfdk'ya yapılan sevklerde, gerekse kamuoyunda yapılan yorumlarda adil olmayan sonuçlar ortaya çıkmıştır.

sahadaki futbolcular yanlış yapabilir, karşılığında cezalar verilebilir. ancak adil olunmaz ise, birbirine benzer durumlarda farklı kararlar alınır ise bu sadece cezadan etkilenen kurumun değil, türk futbolu'nun zararına bir gelişmedir.

bugün quaresma'ya yönelik yapılan eleştirilerde haklılık payı vardır, ancak bu haklılık payı linç girişimi ile karıştırılmamalıdır.

quaresma'ya karşı sergilenen linç halinin, arka planda fenerbahçeli futbolcuların hatalarını gölgeleme tavrına dönüşmesi de dikkatlerden kaçmayacak kadar belirgindir.

türkiye futbol federasyonu'nun ilgili kurullarının cezalarda orantılı ve adil olma gerçeğinden uzaklaşması halinde, futbolumuza vereceği hasarlar tarif edilemez...

kimi kulüplerin beşiktaşlı kimliğine sahip oldukları gerekçesiyle türkiye futbol federasyonu'na yönelik ön yargılı söylemleri ne kadar haksızlık ise, 'beşiktaş'ı korumuyoruz, bakın ekstra cezalar veriyoruz" şeklinde anlaşılabilecek yaklaşımların da adil oyun kurallarına bağlılığı zedeleyeceği unutulmamalıdır.

tarafsızlık algısı yaymak için cezaları normalin üzerinde vermek bir çözüm yolu değildir.

suç var ise elbette ki ceza da vardır. ancak abartılı cezalar adaleti zedeler, önyargıları büyütür ve başka mağduriyetler yaratır.

mağduriyet var ise adalet mekanizması doğru işlememiş demektir.

talisca'ya yapılan haksızlık herkesin malumudur. caner konusu hala hafızalardadır.

dünya futbolunda eşi benzeri görülmemiş (bundan sonra da bir daha görülemeyecek) bir şekilde caner'e verilen cezadan sonra benzer ve daha ağır eylemlere aynı şekilde ceza verilmemiş olması tff ve ilgili kurullarının kamuoyu nezdinde daha çok eleştirilmesine sebebiyet vermektedir.

quaresma'ya olması gerekenden daha ağır bir ceza verme girişiminin, türk futbolu'na olumlu değil, olumsuz sonuçları olacaktır.

futbol ailesinin tüm paydaşlarının aklı selim davranması, iyiyi ve güzeli öne çıkartıp, adil oyun kurallarına bağlılığı sergilemesi, adaletli olması ve kötü sonuçlar verecek abartılı davranışlardan kaçınması herkesin yararınadır.

kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

beşiktaş jk
dingonun ahırında yaşayan başçavuşun eşeği dingonun ahırında yaşayan başçavuşun eşeği
beşiktaş büyük bir kulüp. ben bir beşiktaş' lıyım. düşüncem şu şekilde ki : quaresma 2017-2018 sezonu ziraat türkiye kupasının yarı final ilk maçında yaptığı hareket ve ardından gelen saldırma isteğiyle sadece türk futbolunu zedelememiştir. bu yaptığı hareket kendi kulübünü de zedelemiştir. pfdk tarafından verilecek olan cezanın daha büyüğü beşiktaş kulübü tarafından bizzat futbolcuya verilmelidir.

ben utanıyorum. pepe' nin tolgay' ın hareketlerinden utanıyorum. van persie' nin tosic' i gerip attırdığı maçtan bir farkı yok bunun. biz güçlü futboluyla ön planda olması gereken bir kulüpken , futbol dışı hareketleriyle gündemde olmayı haketmiyoruz.

fenerbahçe maçı ne kadar gerdiyse biz de o kadar bu gerginliği değerlendirdik ve bu gerginlikten "faydalı bir şekilde" çıktık. bu kabul edilemez. o sahaya futbol oynamak için çıkacaksın. karşındaki takımın ne yaptığının alper potuğun, volkan demirer' in ne yaptığının hiçbir önemi olmaması lazım senin için. sen atağını yapıp golü bulacaksın, defansını yapıp golü yemeyeceksin. eğer tuttuğum canım takımımın futbolunun önüne başka şeyler geçiyorsa orada durmamız lazım. bu rakip takım kadar benim takımımın da suçudur. çünkü beşiktaş o sahaya fenerbahçe' nin gerginliğinden kendini tamamen soyutlayarak bir avrupa maçına çıkar gibi de çıkabilirdi. hatalıyız. ilerleyebilmek için bunu düzeltmeliyiz.
avangard jazz avangard jazz
şu maçtan sonra bir tane fb li oyuncu sevk bile edilmemiş, hala üste çıkmaya çalışıyor ağlak falan diyor. ağlak görmek istiyorsan teknik direktörüne bak. 'radar mağduru' teknik direktörüne. bu kadar kollandığı halde bile hala ağlıyor çünkü o avantaj bile yeterli gelmiyor takımına, daha fazlasını istiyor. daha fazlasına ihtiyacı var o kadar aciz durumda.

sene başından beri beşiktaşa yapılıyor bunlar. bi beşiktaşa uygulanıyor başka kimseye uygulanmıyor, göz göre göre doğruyorlar bir de çıkıp diyor ki olimpiyat çocuğu 'bunlar ağlak'.

caner e ceza verildiğinde burda alayınız yazmıyor muydunuz, linç etmiyor muydunuz adamı. e bir tane oyuncu sevk edilmedi, ceza verilmedi lan ondan sonra. bu nasıl adalet amına koyduğumunun.

bu artık ayrıcalık falan değil, kin ve düşmanlığa tahrik. bu şike de değil teröristlik kimse kusura bakmasın.
sophones sophones
nouma'ya ceza verildi ve denildi ki bu bir milat. bundan sonra hep böyle olacak.

cem papila faciasından sonra denildi ki bu bir milat. bundan sonra hep böyle olacak.

taraftarın sahaya girdiği galatasaray maçından sonra denildi ki bu bir milat. bundan sonra hep böyle olacak.

caner olayından sonra denildi ki bu bir milat. bundan sonra hep böyle olacak.

ve beşiktaş dedi ki; tamam bundan sonra böyle olacaksa ve bu cezalar türk futboluna fayda sağlayacaksa biz razıyız.

ancak ne oldu? hiç bir şey. hep günah geçisi olduk ve milat denilen kuralların hiç biri uygulanmadı.

belki bunun açıklamasıdır lan öyle düşünmek de lazım.
brazzersdaki badem bıyıklı adam brazzersdaki badem bıyıklı adam
ulan adam % 100 kırmızı kartı hak etmiş yerdeki adama dalmaya kalkmış ne diyorsun sen fiko?

adam girdikten sonra 6 dk içinde atılmış alacağımız maçı vermiş sen neyin tribindesin?

adam yarardan çok zarar vermiş alacağımız maçı vermişiz hala onu kurtarma derdindesin.

seni o klübe başkan yapan kongre üyelerinin ben var ya...

not: tinerspor