racon kesilecekse bizzat kendim keserim

2 /
mr chavez mr chavez
bu ülkeye büyük bir eğitim reformu lazim. artik uzakdoğudan mi ithal ederler,devletin bütün kaynaklarini buna mi harcarlar bilmem ama bu karanlik donem sona erdikten sonra yapilmasi en muhim sey olarak hergun gozumuzun icine sokuluyor. bu toplum tepeden inme bir yontemle egitilmeli, okuma aliskanligi gerekirse dove dove kazandirilmali, tvler ve icerisindeki sacmaliklar yasaklanmali, imam hatipler kapatilmali, lisans mezunu olmayan adam milletvekili yapilmamali ve bu degisime direnenler gerekirse surulmeli, hapse atilmali.
akp genel baskaninin her siyasetçi gibi en onemli onceliği oy ve oy icin oynamasi gereken rolu en iyi sekilde oynuyor. bu tum dunyada boyle. kanada basbakanini hatirlayin, bahcede fast-food yemeler, kosarken insanlarla fotograf cekilmeler falan hepsi roldu. kitlesi onun böyle olmasini istiyordu ve o oyle davraniyordu. akp genel baskanininda kitlesi bunu istiyor. racon kesen, posta koyan,ayar veren hatta ileriki asamada belki kufur eden bir cumhurbaskani.
herseye gucu yeten , emirleri ile yeri goğu inleten bir figür. ama o kadar cahiller ki bir ilüzyonun icinde yasadiklarinin farkinda degiller.
iste bu illuzyondan kurtulmalarinin tek yolu bu kitleyi gerekirse dove dove egitmek.
sosyalismet sosyalismet
ülke ülkelikten çıkmış rahmetli bitirimhaneci pamuk niyazi'nin mekanına dönmüş.
barbutta sorun çıkmış mekandakiler racon kesimesini bekliyor.
ya da eski bursa mapusanesinde emniyet koğuşunda sabundan yapılmış barbut koştururken kesik denmiş, çakır racon kesmek zorunda kalmış.

bu adam ülke insanını iyice kendine benzetiyor. argo resmi dil olarak ohal kapsamında khk ile yasallaşacak, okullarda ders olarak müfredata girecek.

sonumuz hayır olsun.
idiot idiot
bu nasıl cumhurbaşkanı demeden edemiyor insan. adap, üslup hiçbir şey yok. sen koskoca bir ülkeyi temsil ediyorsun. gücünü göstermek için mahalle kavgasına gidiyor gibi mi konuşman gerek? git de bi' diplomatlar nasıl konuşur dersi al bari. yoksa da çıkarsınlar öyle bir ders mümkünse (!)
2 /